תכנון טיול באמצעות האינטרנט

היום כל אחד יודע שאפשר למצוא באינטרנט הרבה מאד מידע לגבי טיולים. באינטרנט יש אתרי מלונות, אתרים של חברות תעופה, אתרים של חברות השכרת רכב וכמובן גם אתרים של חברות נסיעות ותיירות. בנוסף, קיימים אתרים רבים של אנשים פרטיים – כמונו וכמוכם, אשר מבקשים לפרסם את מרכולתם מעל דפי הרשת. השאלה היום איננה "האם אפשר לתכנן טיול באמצעות האינטרנט?" אלא "איך אפשר לא ללכת לאיבוד בין כל האפשרויות?" וגם "איך אפשר לא להתבלבל ולא לטעות בתכנון טיול דרך האינטרנט?" התשובה לשאלה הזו איננה פשוטה.

דרך אגב, גם אם אתם מתכננים את הטיול לחו"ל שלכם בעצמכם, אולי תתעניינו בשירות התמיכה הטלפונית שלנו במטיילים בחו"ל (מעין ביטוח נסיעות לחו"ל מותאם באופן אישי).

כל אחד יכול לתכנן טיול לא רע באמצעות הרשת, אבל כדי לתכנן טיול מצוין בעזרת האינטרנט צריך לדעת מה אתה עושה

10 הדברות של TriPlanner לתכנון טיול מצוין בעזרת הרשת:

אל תהיו מקובעים.

בחרו אתרי אינטרנט בקפידה.

אל תתפתו לפרסומות.

השתמשו במירב המאגרים והכלים שברשותכם כדי להחליט על יעד.

אתרי הבית של אתרים תמיד יתנו לכם תמונה ראשונית עדיפה לגבי יעד מסוים.

תמונה שווה 1000 מילים.

מפה טובה יכולה לחסוך הרבה כאב ראש. תצלם לווין גם.

טיפ אחד טוב עדיף מעשרות מטעים.

לפעמים כדאי להצליב מידע מאתרים בשיחת טלפון קצרה עם היעד המבוקש או עם נותני השירות.

החיפזון מן השטן. קח את הזמן.

ועכשיו נפרט:

אל תהיו מקובעים:

פעם, אם רצית לנסוע לחו"ל היית צריך סוכן נסיעות. רק לסוכני הנסיעות הייתה הנגישות למידע כגון מחירי מלונות, זמני טיסה ודילים שונים. היום זה כבר לא כך. אם יש לכם סבלנות וזמן, כישורים טכניים והידע איפה לחפש, הסיכוי שתגלו יעדים שגם סוכני הנסיעות הותיקים לא שמעו עליהם. עם הניסיון והידע הנכונים, תוכלו לגלות איך טיול ליעד מוכר ושגרתי הופך למיוחד ואישי.

בחרו אתרי אינטרנט בקפידה:

לא קשה למצוא מידע באינטרנט. ההיפך הוא הנכון. באינטרנט יש הרבה פעמים עודף מידע וקשה לגולש הממוצע להבדיל בין אתר טוב, רציני ומהימן לבין אתר שטחי או אפילו מטעה. לפני שאתם רצים להזמין מקום בבקתה רעועה שמתוארת כארמון או משקיעים בכרטיסים מוזלים להצגה שממזמן כבר ירדה מהבמה, וודאו שקראתם עליהם במקומות הנכונים

אל תתפתו לפרסומות:

כולם גולשים היום ברשת. בגלל זה חברות פרסום ושיווק מנצלות את האינטרנט למטרות יצירת רווחים – לפעמים על הגב שלכם. שימו לב, כי לפעמים הפרסומות מוסוות. גולש חסר ניסיון עלול לחשוב שהוא נכנס לאתר פרטי או ללכת בעקבות הבטחות שונות, כשבעצם הוא מתחייב בדרך כזו או אחרת לגופים עסקיים – אם במסירת פרטים אישיים או בכסף ממש. אנו ממליצים לשקול כל לחיצה על קישורים ולחשוב מראש למי שאתם מאמינים.

השתמשו במרב המאגרים והכלים שברשותכם כדי להחליט על יעד:

בגלל שפע המידע ברשת, אפשרי היום להחליט על יעד אחרי שבחנתם אותו מכמה כיוונים. התחרות ביעדים המרכזיים גדולה והדבר מאפשר לכם לבחון חלופות לכל הצעה כמעט. אנו ממליצים לקרוא על יעדים ואטרקציות בכמה מקורות ולהצליב כל מידע ממאגרים מקצועיים, תמונות, דעות גולשים ועוד.

אתרי הבית של אתרים תמיד יתנו לכם תמונה ראשונית עדיפה לגבי יעד מסוים:

נכון, לנותן השירות יש אינטרס לייפות את המציאות ולהציג לכם אטרקציה שתפתה אתכם להיכנס. מצד שני, מי אם לא נותן השירות יפרסם את המידע הכי מדויק לגבי מחירים, זמני פתיחה, סיורים וכו'? לכן, אם תרצו לקבל רושם ראשוני על מקום, נסו למצוא את האתרים הרשמיים. אחר כך חפשו פירוט והצליבו מידע גם במקומות אחרים.

תמונה שווה 1000 מילים:

הרבה מכם מכירים את תחושת האכזבה כשמגיעים למקום שהמליצו לכם עליו חברים והוא לא בדיוק מה שציפיתם, בלשון המעטה. לא כל אחד יודע לכתוב ברמה של סופר מהולל. חוץ מזה, כמו שכבר אמרנו, יש מקרים בהם יש אינטרס לנותן השירות לכתוב משהו לא הכי מדויק כדי לפתות לקוחות. לכן, יכול לקרות שתיאורים והסברים שתקראו עליהם בטיפים שונים ברשת או באתר נותן השירות אינם טובים כמו תמונה אחת פשוטה אשר תבהיר לכם אם זה המוצר שאתם רוצים. אם יש לכם זמן, בקשו תמונה – או ממי שכתב את הטיפ אם יש דרך ליצור עמו קשר או מנותן השירות עצמו.

מפה טובה יכולה לחסוך הרבה כאב ראש. תצלם לווין וסרט גם:

היום אפשר למצוא מפה של כמעט כל אתרי התיירות הפופולאריים ובוודאי של אילו אשר בצפון אמריקה או אירופה. חברת Google מציעה שירות מפות (Google Maps) וכך גם חברות אחרות (כגון Via Micheline). אין היום סיבה להגיע למקום כלשהו בלי מפה עדכנית. למהדרין (ואנו ממליצים להיות בין המהדרין) יש היום תצלומי לווין של רוב המקומות (למשל דרך Google Earth או Google Maps). תצלום לווין נותן המון – במיוחד כשמגיעים בפעם הראשונה למקום חדש. מניסיוננו, באמצעות המפות והתצלומים אפשר לחסוך את רוב הבלבול באתרים חדשים. אם תלמדו להשתמש בכל האפשרויות שהמפות החכמות הללו נותנות תדעו גם למצוא את כל נותני השירות והאתרים המומלצים בסביבתכם. בחלק מהמקומות יש אפילו הדמיות תלת מימדיות, תמונות עדכניות וסרטונים של האתרים השונים. אפשר לקרוא על זה יותר פה.

טיפ אחד טוב עדיף מעשרות מטעים:

נסו פעם לחפש מידע לגבי משהו באינטרנט. כמעט אף פעם לא תמצאו רק תשובה אחת. מהר מאד תגלו שהבעיה איננה מציאת מידע אלא הפרדה בין העיקר לבין התפל – בין מידע טוב לבין מידע מטעה. אז איך עושים את זה? קודם כל כדאי להעדיף מקורות מידע מסוימים אשר באופן עקבי מהימנים יותר מאחרים (אפשר למצוא כאלה בעמוד הקישורים שלנו). שנית, בדרך כלל רמת פירוט גבוהה מעידה על טיפ טוב. שימו לב שלא מטעים אתכם. לפעמים בעלי אתרים ינפחו עמודים שלמים במלל אשר אין בו משהו פרקטי שאפשר לקחת הביתהזו תרמית מאד נפוצה!

מעבר לכך, אין מה לעשות, צריך ניסיון. צריך לגלוש לא מעט כדי ללמוד ולהבדיל בין מידע טוב לכזה אשר פחות מועיל או אפילו מוליך שולל.

לפעמים כדאי להצליב מידע מאתרים בשיחת טלפון קצרה עם היעד המבוקש או עם נותני השירות:

כל אחד יודע שמידע לגבי מקומות פנויים, מבצעים או זמני פתיחה של אטרקציות בעונות השונות נתון לשינויים. בארץ ברור לכל אחד שאין תחליף לשיחת טלפון ואם אפשר אז מפגש פנים מול פנים. אז למה שזה יהיה שונה בחו"ל? טוב ויפה לתכנן דרך האינטרנט, אך כשמשהו באמת חשוב כמו למשל לוודא זמינות של סיור בתאריך מסוים או מקום במלון ספציפי, ודאו זאת בטלפון או במייל ישיר לנותן השירות ושמרו את התשובה. זכרו: גם נותני השירות בחו"ל אינם תמיד מומחי אינטרנט ולפעמים המידע באתרים שלהם אינו מעודכן לחלוטין.

החיפזון מן השטן. קחו את הזמן:

מי שמבין בתכנון טיולים יודע שאי אפשר להצליח בלי זמן. אחד היתרונות המוכחים של שירותי יעוץ לתכנון טיולים הוא חסכון בזמן למטיילים – זמן שלא תמיד יש לפני הטיול, תוך כדי מהומות חיי היומיום. אסור לאנשים אשר איכות הטיול חשובה להם להתפשר על פתרונות אשר נשלפים מהמתן. אם אתם רוצים איכות – קחו את הזמן והקדישו אותו לתכנון הטיול שלכם (או שתתנו למישהו אחר לעשות זאת עבורכם).

TriPlanner מאחלים לכם המון טיולים מוצלחים!