תחליפי מוניות בטיול לארצות הברית

טיול לארצות הברית לרוב כולל בתוכו לפחות ביקור באחת הערים הגדולות. ניו יורק היא יעד פופולארי במיוחד עבור ישראלים רבים בגלל הקרבה (היחסית) ובגלל העושר העצום שיש לעיר הזו להציע. להגיע ממקום למקום בעיר גדולה אינו תמיד קל. יש כאלה שהולכים הרבה ברגל ויש שאינם בוחלים בתחבורה הציבורית אבל רבים משתמשים בשירותי המוניות. לא בכדי כמעט רבע מהמוניות בארצות הברית מצויות בניו יורק. המוניות הצהובות (Yellow cab) מוכרות לכל אחד מסרטים ומטיולים. אולם לאחרונה החלו לצוץ פתרונות אחרים, אשר עשויים להיות מתאימים באותה מידה ואפילו קצת יותר בזמן טיול. הנה כמה מהם.

ליפט – Lyft

ליפט הוא תחליף המוניות הכי מגניב שאפשר לחשוב עליו. כאשר תזמינו נסיעה עם ליפט, יגיע אליכם רכב עם שפם (כן, שפם) ורוד ענק מודבק מקדימה. הנהג יהיה לרוב צעיר היפסטר מגניב שיברך אתכם וינעים לכם את הנסיעה (בשירות מתגאים בכך שרק כ 3% מהפונים מתקבלים להיות נהגים בליפט). המכונית, דרך אגב, של הנהג. מותר אפילו לשבת מקדימה. עוד יתרון בולט של נסיעה בליפט הוא המחיר. לרוב הוא בכ 20% זול יותר מאשר נסיעה דומה במונית.

ליפט במקום מונית בארצות הברית

ליפט - מכוניות מגניבות בארצות הברית

אובר – Uber

אובר הוא שירות הסעות אשר פונה לקהל נוסעים קצת אחר מאשר ליפט. המחיר באובר לאו דווקא זול יותר מאשר במונית ולפעמים אפילו יקר יותר. מצד שני השירות לרוב טוב בהרבה. קודם כל הנסיעה מתבצעת ברכב שרד (מעין לימוזינה). שנית, הנהגים אדיבים ורציניים. שלישית, ניתן לעקוב אחרי הנהג בדרכו אליכם דרך האפליקציה של החברה. זה נותן הרבה שקט נפשי למטייל לדעת שיש רכב בדרך אליו כשהוא ממהר להצגה או לשדה התעופה. יתרון נוסף של אובר שלא משלמים ישירות לנהג. התשלום נעשה באופן סטרילי דרך האפליקציה. אובר גם מאפשרים לפצל תשלום. אם נסעתם בקבוצה, אפשר לשלם בכמה כרטיסי אשראי חלקים של התשלום הכללי. אחרי הנסיעה תוכלו לדרג את הנהג (והוא אתכם) וכך מוודאים שהשירות ישאר איכותי לאורך זמן. דירוג דומה, דרך אגב, מתרחש גם בליפט.


אופניים עירוניים בזמן טיול בארצות הברית

אחד הפתרונות המגניבים והחביבים ביותר עלינו הם האופניים העירוניים אשר צצו ברבות מהערים הגדולות של ארצות הברית. האופניים הללו חונים בתחנות אשר ממוקמות באזורים מרכזיים של הערים. מטיילים יכולים לקחת אופניים מתחנה אחת ולהגיע בקלות לתחנה שניה. העלות משתנה מעיר לעיר אולם לרוב כוללת תשלום חד פעמי ל 24 שעות. התשלום על השימוש תלוי באורך השימוש. אם רכבתם על האופניים לזמן קצר בלבד, לרוב פחות מ 30 דקות, לא תצטרכו להוסיף כסף. עבור מרבית המטיילים זהו זמן די והותר.

אופניים עירוניים

תחנת אופניים עירוניים

תורידו את האפליקציות ותתחילו ליסוע

תחליפי המוניות מבטיחים להביא מהפיכה לעולם ההסעות בערים הגדולות בארצות הברית ובאירופה (ואפילו בסין). מטיילים לצפון אמריקה יכולים כעת להוריד את האפליקציות ובהנחה שיש להם שימוש ברשת ה Data המקומית להזמין נסיעה באחד מהפתרונות שסיפרנו לכם עליהם. אחת ההוכחות להצלחה של הפתרונות הללו הוא הזעם שהן מעוררות בקרב איגודי נהגי המוניות. אולי בעתיד גם נסיעה במונית רגילה תהיה נעימה יותר, כי הם ידעו שאם לא ישרתו את הנוסעים כראוי, הם יעדיפו את אחד השירותים החלופיים.

חסרונות בתחליפי מוניות בטיול לארצות הברית

המטייל הישראלי אשר רוצה להשתמש בתחליפי המוניות הללו בזמן טיול לארצות הברית עשוי להתקל במספר בעיות. רובן פתירות לחלוטין, אבל בכל זאת כדאי להכיר אותן. הראשונה, כמובן, שצריך להוריד את האפליקציות ולהיות מסוגל להשתמש בהן. זה אומר שצריך סמארטפון וצריך לרכוש חבילת מידע אשר אפשר להשתמש בה בחו"ל. וויפיי (WiFi) לרוב לא יספיק. הבעיה השניה היא שצריך להיות מסוגל להירשם לאפליקציה עם אמצעי תשלום בינלאומי ויתכן שלא כל אחד יסכים לעשות זאת בזמן טיול.

אם גם לכם הבעיות הללו נראות קטנות, נסכם כך: השימוש באובר ובליפט נעשה דרך אפליקציות שניתן להוריד גם לכל סוגי הסמארטפונים המובילים. השימוש באופניים העירוניים מצריך רק כרטיס אשראי מקומי או בינלאומי. בכל דרך שתבחרו בטיול הבא שלכם, נאחל לכם נסיעה מהנה ובטוחה.

הגב לכתבה