שיחות מחו"ל

מידע חשוב על חסכון בשיחות מחו"ל

שיחות טלפון מחו"ל עשויות להתברר כיקרות ובמיוחד כאשר קיים צורך דחוף להתקשר מחו"ל לארץ מספר פעמים לאורך הטיול.  ישנם אנשים ובעיקר אנשי עסקים או אנשים אשר לא תכננו את הנסיעה לחו"ל, אשר מוציאים ממון רב על שיחות מחו"ל – סכומים גדולים אשר יכולים להחסך עם תכנון מוקדם וידע מספק.  קיימים שירותים מסוגים שונים אשר נועדו לחסוף כסף בשיחות מחו"ל ומטיילים, גם אם הם לא מבינים בטכנולוגיה מתוחכמת, אשר מכירים את השירותים הללו יכולים לחסוך כסף רב בכל שיחה מחו"ל.  סוגי השירותים אשר מאפשרים לחסוך כסף משיחות בחו"ל:

שיחות מחו"ל עם סקייפ

לוגו סקייפ

ניתן להתקשר מחו"ל דרך האינטרנט – דרך המחשב או הנייד. על מנת לדבר מחו"ל באמצעות שירותים אילו צריך להשתמש בתוכנות ייעודיות אשר מאפשרות לדבר, בעצם בחינם בין משתמשי התוכנה (בהנחה שאתם מחוברים לרשת).  שיחות דרך האינטרנט לטלפונים אמיתיים גם אפשרית ולרוב מהוות את האפשרות הזולה ביותר לדבר מחו"ל לארץ.  התוכנה הפופולארית ביותר אשר מציעה שיחות מחו"ל בשיטה זו היא סקייפ.  גם גוגל נותנת אפשרות דומה דרך שירות המייל שלה (Gmail) בשירות שנקרא Google talk שמנסה להיות תחרותי לסקייפ.  לחצו כאן להוריד את סקייפ.  לסקייפ יש גם שתי אפליקציות למכשירים ניידים חכמים – אפליקציה אחת מאפשרת שיחות זולות מחו"ל בדומה לתוכנה.  האפליקציה השניה נקראת Skype WiFi עושה משהו קצת אחר.  היא מאפשרת לרכוש דקות גלישה זולות מספקים בחו"ל ללא צורך בחבילות גלישה.  מאד שימושי בזמן טיול לחו"ל.  השירות מאפשר גלישה באינטרנט ושיחות זולות במחיר זול בהרבה מרוב חבילות הגלישה שאפשר לרכוב מספקי התקשורת בארץ.

איך מדברים בסקייפ?

אפשר לדבר בסקייפ באמצעות טלפון סקייפ.  אפשרות אחרת היא להשתמש במחשב.  כדי להשתמש בסקייפ צריך להתקין את התוכנה על המחשב או על הנייד וגם אצל האנשים אשר עמם תרצו לדבר בארץ.  ודאו שלמחשב שלכם יש רמקולים ומיקרופון (במחשבים ניידים רבים הם מובנים בתוך המחשב ואין צורך לחבר מיקרופון חיצוני).  אחרי ההתקנה הפעילו את התוכנה.  יעלה המסך הזה:

מסך הפתיחה של סקייפ

הכניסו את שם המשתמש שלכם ואת הסיסמא.  אם אין לכם סיסמא לחצו במקום שמראה העיגול ועקבו אחרי ההוראות:

 

 

סקייפ - להירשם

כדאי לוודא שיש לכם שם משתמש לפני הנסיעה לחו"ל

כאשר התוכנה תעלה תראו לפניכם את המסך הבא:

 

מסך סקייפ

שימו לב לכל המידע שמוצג לכם על המסך

 

כדי לדבר עם מישהו לחצו על שמו ויופיע המסך הבא (מימין).  בחרו את אפשרות השיחה הרצויה לכם:

התקשרות מסקייפאם אתם רוצים, אתם גם יכולים לבחור להתקשר מהסקייפ מחו"ל בזול על פי התעריפים שהם מפרסמים באתר שלהם מידי פעם בפעם.  לצורך כך, הסתכלו על תחתית המסך.  חפשו את הלוגו של הטלפון ולחצו עליו:

לטלפן מסקייפ

 

 

 

יפתח לכם חייגן (דומה לחייגן בכל מקום אחר).  פשוט בחרו את המדינה והמספר.  אין צורך לחייג את קידומת הארץ אלא לבחור בדגל המתאים.  את המספר חייגו כאילו הייתם בארץ שאליה אתם מתקשרים:

חייגן סקייפ

טיפ:  יתרון נוסף לשיחות מחו"ל באמצעות תוכנות כמו סקייפ שאפשר לשלב גם וידאו, כלומר לראות את האדם שעמו מדברים ולאפשר להם לראות אתכם.

שיחות מחו"ל עם חברת הסלולר

חברות הסלולר רוצות שתדברו מהטלפון מחו"ל לארץ. לכן הן מציעות חבילות בחבילות שאמורות לפתות אתכם לדבר יותר תחת הרושם שאתר חוסכים. לפני יציאה מחו"ל המינימום שכדאי לכם לעשות הוא להרים טלפון לחברת הסלולר שלכם ולבקש את שירותי החו"ל שלהם.  גם אם תעשו רק את זה תחסכו בשיחות מחו"ל לא מעט.  הנה הקישור לפלאפון חו"ל, סלקום חו"ל ואורנג' בינלאומי.

שיחות מחו"ל עם חבילות דקות

חברות אשר מציעות שיחות טלפון מחו"ל באמצעות טלפונים ניידים אשר לוקחים מהחברה וחבילות של דקות – ניתן לרכוש דקות בתעריפים זולים מחברות כאלה ולחסוך עד 90% מעלות השיחות.  השלילי בשיטה זו שצריך להתחייב לכמות שיחות לא מועטה.  שיטה זו מתאימה לחסכון לאנשים שמדברים הרבה, בעיקר אנשי עסקים ודומיהם.

שיחות מחו"ל עם סים

אנשים אשר יוצאים לזמן רב לחו"ל יכולים לחסוך בשיחות טלפון מחו"ל בכמה אמצעים אשר ייחודיים לסיטואציה הזו.  אפשרות חסכון ראשונה כוללת רכישה של סים בחו"ל והתקנתו בנייד שלכם (זה בעצם משהו שכולם יכולים לעשות, אך משתלם בעיקר לנסיעות ארוכות או לאנשים שמדברים הרבה מאד).  אפשרות נוספת, היא כמובן קו טלפון של ממש בחו"ל.

כמה אפשר לחסוך בשיחות מחו"ל?

ודאי שהחסכון בשיחה מחו"ל תלוי במידה שאתם מדברים ובארץ שממנה אתם מדברים.  אך כדאי לדעת שעבור מרבית האנשים אשר מדברים עם הבית פעם או פעמיים ביום, שימוש בשיטות חסכון נכונות בשיחות מחו"ל עשוי להתרגם לעשרות שקלים ואף יותר מכך!  אבל חסכון בשיחה מחו"ל מסתכם ביותר מאשר אותם עשרות שקלים לטיול.  אם אתם, כמו מרבית האנשים, מודעים לכסף שאתם מוציאים, אזי שיחה שהיא זולה יותר תהיה גם מהנה יותר.  וזה יתרון חשוב כשמתקשרים מחו"ל ליקיריכם בארץ.

לאילו מבינכם שגירינו קצת את הדמיון שלהם בקשר לחסכון בשיחות מחו"ל, פירטנו לגבי עוד הרבה מאד שיטות לחסוך בשיחות מחו"ל.

רוצים לחסוך עוד בטיול לחו"ל? נשמח לעזור לכם בתכנון הטיול.

תגובה אחת לכתבה “שיחות מחו"ל”

הגב לכתבה