שבוע פארקים לאומיים בארצות הברית

השבוע הוא שבוע הפארקים הלאומיים בארצות הברית. מי שקורא באתר שלנו יודע שאנחנו מהאוהדים הגדולים של הפארקים הלאומיים. לכן, שבוע שבו הכניסה לפארקים חינם ושבו מוצעות שלל אטרקציות ייחודיות הוא מאד מומלץ מבחינתנו.

פארק לאומי יוסמיטי

פארק לאומי יוסמיטי בקליפורניה

צמד המילים "פארק לאומי" בארצות הברית מהווה חותמת איכות. אין זה משנה אם מדובר בעמק המוות שהוא פארק מדברי בגבול נבאדה – קליפורניה, בפארקים של יוטה, בפארק האוורגליידס בפלורידה, בפארק הלאומי יוסמיטי שהוא גולת הכותרת של רשות הפארקים או פארק ילוסטון המפורסם שגדול ממדינת ישראל. כל פארק לאומי בארצות הברית מציע מראות ייחודיים, פעילויות טבע מן המעלה הראשונה, אפשרויות טיול ברגל וברכב ואפשרויות קמפינג. כל האפשרויות הללו תמיד תהינה ברמה גבוהה.

במהלך שבוע הפארקים הלאומיים מציעה רשות הפארקים הלאומיים האמריקאית כמה הטבות. קודם כל הכניסה לאתרים חינם. באופן רגיל הכניסה לכל פארק הינה $20 לרכב משפחתי. אמנם, אין מדובר בסכום גבוה, אבל הגישה שלנו פה בטריפלנר היא שחינם עדיף על זול. שנית, הפקחים בפארקים יציעו השבוע שלל פעילויות ייחודיות אשר יבליטו עוד יותר את ייחודיות הפארקים. לפקחים הללו קוראים ריינג'רים. הם מאומנים, מיומנים ומניסיוננו יודעים לספר סיפור.

פארק לאומי אקדיה

פארק לאומי אקדיה במיין

צ'ופר שלישי אשר מתאפשר השבוע קשור בכלל לאפליקציות לטלפונים חכמים. ישנן כמה אפליקציות אשר מוכוונות למטיילים בפארקים הלאומיים. השבוע כמה מהאפליקציות המובילות מאפשרות הורדה חינם. למי שיוריד את כל האפליקציות מדובר בהנחה של כמה עשרות דולרים, כי המחירים שלהן נעים בין $2 לבין $15 בכל יום אחר.

  • סדרת האפליקציות של חברת צ'ימני מהווה מעין מדריך טיולים אישי על הטלפון הנייד. האפליקציות מציעות המלצות למסלולים, מידע שימושי, מפות ועוד מידע מועיל על פארקים לאומיים רבים.
  • הנשיונל ג'יוגרפיק הוציא אפליקציה בשיתוף עם חברת קאנון. כיאה להוצאה לאור של הנשיונל ג'יאוגרפיק, גם האפליקציה הזו מרהיבה. מלבד תמונות יפהפיות ניתן למצוא מידע שימושי על פארקים לאומיים רבים. השבוע ניתן להוריד את האפליקציה בחינם. בתוך האפליקציה ניתן להחליט אם לרכוש את המדריכים של הפארקים השונים. שימו לב – ההורדה של המדריך הראשון שתבחרו תהיה חינם, אך המדריכים הבאים יעלו לכם כסף. על כן, כדאי לבחור את המדריך של הפארק שאליו הכי סביר שתסעו.
פארק לאומי אברגליידס

פארק לאומי אברגליידס בפלורידה

לסיכום – הפארקים הלאומיים בארצות הברית מהווים תמיד מוקד משיכה למליונים של מטיילים. בטריפלנר אנחנו תמיד נמליץ לבקר בפארק לאומי אחד לפחות כחלק מטיול בארצות הברית, כאשר הדבר מתאפשר. השבוע יש פשוט עוד סיבה אחת להגיע לפארקים הלאומיים.

תגובה אחת לכתבה “שבוע פארקים לאומיים בארצות הברית”

  1. מאת Ida H. Calhoun:

הגב לכתבה