פראג גם בחורף

כשחושבים על טיול חורף לאירופה מזרח אירופה היא לא האזור הראשון שקופץ לנגד עיננו.  הרי מרכז ומזרח אירופה קרים יותר מאשר שכנותיהם מדרום.  האזורים הדרומיים של ספרד, איטליה, צרפת ויוון הגיוניים הרבה יותר למי שמחפש יעד חורפי לטיול.  הים התיכון מאזן את הרוחות הקרות מצפון ושומר על טמפרטורות נוחות יחסית לכל אורך השנה. בסה"כ זה מאד דומה למה שקורה באזורי החוף של הארץ.  אבל יש שרוצים ליסוע דווקא למזרח אירופה בחורף.  האנשים הללו מכירים ביתרונות של האזורים הללו בעונה הזו דווקא.  חשבנו לגרות קצת את דמיונכם באמצעות דוגמא על טיול לפראג בחורף.

השעון של פראג

מהם היתרונות בטיול לפראג בחורף?

כאשר בוחרים לצאת לטיול לפראג מצפים לתרבות, לקונצרטים, לסיורים בעיר העתיקה, לארכיטקטורה, לתאטרון השחור ולאופרה.  אבל כל אילו קיימים גם בקיץ.  אז מה ההגיון בבחירה לצאת לשם דווקא במהלך חודשי החורף?


 • מחיר – החורף הוא העונה החלשה של התיירות לאירופה.  בהתאמה, מחירי הטיסות והמלונות יורדים ובעיקר במקומות הקרים יותר.  בעלי העסקים וחברות התעופה מקווים למשוך תיירים באמצעות מחירים מפתים.  זהו בהחלט שיקול שאי אפשר להתעלם ממנו.
 • פחות עומס – חודשי החורף הם החודשים הפחות עמוסים בעולם התיירות. אנשים רבים מנצלים את החופשות שלהם בחודשי הקיץ.  לפעמים זוהי בחירה ולפעמים כורח, שכן חופשות הילדים מבית הספר לרוב בקיץ.   אך הסיבה אינה חשובה. התוצאה חשובה. פראג הרבה פחות עמוסה בתיירים בחורף מאשר בקיץ ואתם תוכלו להנות מהמראות ופחות מהצפיפות.
 • החגים הנוצרים – אירופה כולה ופראג גם כן מתקשטת לכבוד חגי הנצורים.  גם אם אתם יהודים ובמיוחד אם אתם ערבים נוצרים, טיול לאירופה בזמן החגים הנוצרים מבטיח ערך מוסף.
 • יש אנשים שדווקא אוהבים את הקור – תתפלאו.  אבל זה נכון.  אנחנו פוגשים אותם כל הזמן.  יש אנשים שאוהבים את הקור.  הם מחפשים יעדים לטיול דווקא בחורף ונמנעים מיעדים חמים בכוונה.

מה יש לעשות בפראג בחורף?

טיול לפראג מציע טיול ליעד עירוני אירופאי קלאסי.  מבנים עתיקים, תרבות ענפה והיסטוריה שניבטת מכל פינה.  גם הצד היהודי לא חסר.  לפראג היסטוריה יהודית ומיסטית מרתקים.  מי לא שמע על הגולם מפראג?  פראג בחורף מציעה למטייל הישראלי את כל מה שהיא מציעה בכל עונה אחרת ויותר.  בגלל כל הסיבות הללו פראג בהחלט מתאימה לגיחת סוף שבוע.  בכל אופן, כתבנו על טיול לפראג במקום אחר באתר, אבל נזכיר פה כמה מהאטרקציות היותר בולטות של העיר:

השעון האסטרונומי בכיכר העיר העתיקה של פראג


 • כיכר העיר העתיקה ומגדל השעון – הכיכר המרכזית של פראג יפהפיה.  לכל אורך השנה הכיכר רוחשת תיירים, רוכלים ומקומיים אשר נהנים מיופיה.  במרכז הכיכר עומד מגדל השעון העתיק.  צלצול השעון מלווה במעין מופע מכאני שמושך את תשומת לב העוברים והשבים.  מהכיכר יוצאים סיורים מודרכים רבים במוטיבים שונים ומשונים מאדריכלות ועד סיפורי אימה.  מומלץ בחום.
 • גשר קארל – זהו אחד הגשרים העתיקים באירופה.  לכל אורכו הוא מקושט בפסלים.  בשעות האור אנשים רבים מצטלמים על הגשר ועל רקע העיר העתיקה או הטירה אשר מעברו השני.
 • קריסטלים – חלק מההנאה בטיול לחו"ל הן הקניות.  כאשר הזמן מאפשר מטיילים רבים יבחרו להסתובב בין חנויות מקומיות ולבחור מבין התוצרת המקומית כמה מזכרות שיוכלו לקחת איתם חזרה לארץ.  ובכן קריסטלים הם אפשרות מצויינת למזכרת שימושית ויפה.  חנויות רבות בפראג יציעו קריסטלים עם חותמות איכות ברמות שונות. אפשר למצוא חפצי נוי וכלי הגשה מעוטרים.
 • תאטרון בובות – אחד מיעדי החובה בפראג הם תאטראות הבובות הפזורים בסביבות העיר העתיקה.  רבים מהם יציגו את האופרה "דון ג'ובאני" של מוצארט בגרסה שלא שמעתם מעולם.  מומלץ לכל המשפחה ולא רק כמפלט מהקור.
 • תאטרון שחור – התאטרון השחור מופיע בכמה גרסאות בפראג.  למי שאינו מכיר, מדובר בתאטרון שכל כולו חשיכה.  אביזרים זוהרים שונים בולטים על הרקע השחור ויוצרים חגיגה של תנועה וצבע.  לתאטרון השחור יש זוית ישראלית, שכן את אחד מהם הקים ליאור כלפון.
 • הרובע היהודי של פראג – כפי שכבר כתבנו, לפראג היסטוריה יהודית עשירה.  הרובע היהודי מרשים ומאפשר הצצה לקהילה פוריה.  בית הקברות היהודי בפראג הוא יעד מומלץ במיוחד למטיילים ישראלים.
 • המצודה של פראג – המצודה של פראג מפתיעה.  מצד אחד היא מתפארת במבצר כפי שאפשר לצפות. אולם מעבר לכך היא מוקפת בנייני שירות עתיקים, סמטאות שונות ומוזאונים מפתיעים כמו מוזיאון הצעצועים המרענן.  פרנץ קפקא התגורר באחד מהבתים הקטנים אשר מקיפים את המצודה.

המסקנה שלנו היא שפראג יכולה להוות יעד לטיול חורף באירופה.  היא קרובה, מעניינת ומרבית מוקדי העניין אינם בחוץ.  פנים המבנים מחומם ותמיד אפשר למצוא מקלט מהקור, אם הוא מעיק במיוחד.  זוהי בהחלט אפשרות לשקול בשל יתרונותיה הרבים ובוודאי שלא לפסול אותה על הסף כאשר אתם עוסקים בתכנון טיול לאירופה בחורף.

2 תגובות לכתבה “פראג גם בחורף”

 1. מאת אוהד:

הגב לכתבה