פארק לאומי אברגליידס

כתבנו את זה בעבר ונמשיך לכתוב את זה גם בעתיד.  הפארקים הלאומיים של ארצות הברית מדהימים.  צמד המילים 'פארק לאומי' הן תו תקן.  כשמטייל מגיע לפארק לאומי בארצות הברית, גם אם נקרה לשם בטעות וגם אם מעולם לא שמע על המקום הוא יכול לדעת כמה דברים. קודם כל שהמקום מדהים. שיש שם תופעות טבע בריכוז שקשה לדמיין. שהארגון נהדר.  שאין סיכוי שיצא מאוכזב.  פארק לאומי אברגליידס אשר בפלורידה אינו שונה. באברגליידס ריכוז של נופים, בעלי חיים, אטרקציות פעילות ותופעות טבע שאין כדוגמתו, אלא בפארקים לאומיים אחרים.

ציפור באברגליידס

ציפור מים באברגליידס

אולי האטרקציה הכי מבוקשת כאשר מבקרים באברגליידס הם התנינים.  האברגליידס הם בעצם שילוב של תצורות טבע שונות אשר שוכנות על ביצות רחבות ידיים.  המים אשר זורמים לאיטם אל עבר האוקיינוס האטלנטי מזמינים צורות חיים שונות ובינהן תנינים.  מארגני הפארק הקימו שבילים אשר מאפשרים למבקרים בפארק להגיע עד למעל המים ממש ולצפות בטבע השמור בגוף ראשון. לא צריך הרבה מזל כדי לראות עופות מים ממינים רבים, עופות דורסים כולל נשרים עצומים, צבים ותנינים.

תנין באברגליידס

תנין באברגליידס

אבל התנינים הם רק האטרקציה המוכרת ביותר באברגליידס.  לפארק הלאומי הזה יש עוד הרבה מה להציע.  הנה למשל, האם ידעתם שתוכלו לראות באברגליידס ערבות רחבות ידיים, ג'ונגלים טרופיים, עצי מחט נדירים וחופי ים שמורים וכל זאת במרחק נסיעה כולל של שעה?  הפארק הלאומי זה מציע את כל השפע הזה ועוד כגיחות קצרות מדרך סלולה נוחה ביותר אשר נסיעה לאורכה לא אורכת יותר מאשר שעה.

ציפור אנהינגה אברגליידס

ציפור אנהינגה אברגליידס


אך כל אילו אינם גולת הכותרת של הפארק הלאומי אברגליידס.  גולת הכותרת הינה משהו שהמקומיים מכירים אך המטייל הישראלי בארצות הברית מכיר פחות.  אילו הם שבילי הטיולים לקיאקים. שמורת הטבע רחבת הידיים הזו מאפשרת לשוט על גבי קיאקים לאורך מאות קילומטרים אל תוך שממה (Wilderness).  באמצעות רשיון פשוט אפשר להשיט קיאק אל תוך הביצות, להקים אוהלים על גדות הנחלים ולספוג את כל הטבע הזה בגוף ראשון.  אם אתם כמונו, אנשים פשוטים שלא מסוגלים לקחת קיאק לטבע ולצפות לחזור שלמים, יש סיורים קצרים מודרכים בהם הפארק מארגן את הקיאקים, המסלול ובעיקר את הבטיחות עבורכם למשך כשעתיים רוויות הסברים.

אנחנו מקווים שגירינו את התאבון שלכם מספיק לגבי האברגליידס. טיול לפלורידה לא צריך להיות רק טיול למיאמי או טיול לאורלנדו. לפלורידה יש עוד המון מה להציע מעבר לחופים (הנהדרים) של מיאמי , לחוויות החלל (המרתקות) של קייפ קנבראל או לאטרקציות (המקסימות) של דיסני.  טיול לפלורידה יכול להיות גם טיול פארקים לאומיים בארצות הברית. האברגליידס הוא רק אחד מכמה פארקים לאומיים שיש בפלורידה. אם אתם אוהבים טבע כדאי לשלב את הפארקים בטיול הבא שלכם לחוף המזרחי או לפלורידה.

תגובה אחת לכתבה “פארק לאומי אברגליידס”

הגב לכתבה