ספרינגפילד האמיתית

כל מי שמכיר את הסדרה המצויירת המצויינת הסימפסונים מכיר את השם ספרינגפילד. ספרינגפילד הינה העיירה שבה מתגוררים הסימפסונים ואשר בה מתרחשות כל ההתרחשויות המטורפות שעושות את הסדרה למה שהיא. במשך שנים רבות סירב מט גרונינג יוצר הסדרה להסגיר איזו ספרינגפילד הינה הספרינגפילד שעליה מבוססת הסדרה. באפריל 2012 הוא הסגיר שמדובר בספרינגפילד אשר באורגון אך בהמשך מיהר להכחיש. גם במסצ'וסטס ישנה ספרינגפילד אשר יש לה כמה פינות חמד להציע למטיילים. אמנם יתכן שזו אינה העיירה של הסימפסונים אבל מצד שני זו כן העיירה של ד"ר סוס.

ספרינגפילד

האיש הלבן מברך את הבאים לספרינגפילד

ספרינגפילד של ד"ר סוס

ספרינגפילד הינה בירת העמק של מסצ'וסטס. בתחילת המאה ה 20 היא היוותה מוקד כלכלי ותרבותי. אולם כנראה שספרינגפילד תיזכר בעיני רבים כמקום הולדתו ועבודתו של ד"ר סוס. הגאון שיצר את החתול במגפיים. גם הספרינגפילדאים הבינו את העובדה הזו. אולי בגלל זה מרכז רחבת המוזיאונים של העיירה מוקדש לד"ר סוס ומורכב מפסל סביבתי נהדר שיצרה ביתו לכבודו. גם מוזיאון הרכב המקומי אשר משולב עם מוזיאון ההיסטוריה של האזור מוקדם בין היתר לד"ר סוס. בעיננו זה מקסים למבקרים בכל גיל.

ד"ר סוס

הרחבה של ד"ר סוס

מי מכם אשר יתאמץ קצת יותר (אבל ממש קצת) ימצא עוד פסל חמוד מאד אשר מתאר צבים ד"ר סוסיים מאד. הם נמצאים ממש מאחורי הפינה של מוזיאון האמנות.


ספרינגפילד של אמנות

מעבר לד"ר סוס המרכז התרבותי של ספרינגפילד מציע ארבעה מוזיאונים מאד נחמדים. לא. הם אינם המוזיאונים המובילים בעולם. אין בהם יצירות אשר לא תוכלו למצוא בשום מקום אחר. אבל מצד שני הם מאד נגישים ומאפשרים במחיר של כרטיס יחיד לעבור בין מוזיאון אמנות קלאסית, לאמנות מודרנית, למוזיאון רכב, מוזיאון מדע ומוזיאון אדריכלות. המוזיאונים ממוקמים באופן נוח מאד מסביב לרחבה יחידה אשר מכונה "הריבוע". היות שזו בסך הכל ספרינגפילד, מרבית הסיכויים שלא תסבלו מצפיפות של מבקרים רבים ותוכלו דווקא להינות מהמיצגים השונים.

ציור של פיסארו בספרינגפילד

פיסארו לא שגרתי

למי מתאים טיול לספרינגפילד?

טיול לספרינגפילד אינו מתאים לכל אחד. העיירה איננה ממוקמת על אף "ציר טיול" מוכר. אמנם היא שוכנת "רק" שעתיים מבוסטון, אולם גם טיול לבוסטון אינו מובן מאליו. לדעתנו כדאי להגיע לספרינגפילד מסצ'וסטס אם אתם חובבים מושבעים של ד"ר סוס, אם אתם רוצים לבקר בהיכל התהילה של הכדור סל האמריקאי או אם אתם שוהים בבוסטון ומחפשים טיול יומי נחמד עם המשפחה.


2 תגובות לכתבה “ספרינגפילד האמיתית”

  1. מאת dudidu:
  2. מאת צוות האתר:

הגב לכתבה