סיורים בעולם עם גוגל – Google Touring

  1. רבים מכם בוודאי יודעים שאפשר לדלות מידע רב מרשת האינטרנט כדי לתכנן טיול.  פחות אנשים יודעים שכיום אפשר לטייל ממש באמצעות רשת האינטרנט בלי לצאת מהבית…  כאשר עושים את זה עם תוכנת Google Earth (זמינה להורדה בחינם דרך האתר). קוראים לזה Google Touring או בתרגום חופשי "סיורי גוגל".  התופעה נעשתה כל כך נפוצה בזמן האחרון עד אשר הוקמו אגודות לתיירים ברשת.  ירדנו עבורכם לעומק העניין.
  2. כאמור, התוכנה אשר משמשת את סיירי הרשת הינה Google Earth.  לטובת מי מכם שלא מכירים (עדיין), את התכונה הזו, מדובר ביישום ממוחשב אשר מאפשר לראות את העולם כולו באמצעות סדרה של מפות ותצלומי לווין אשר מתעדכנים כל הזמן.  במרבית המקומות בעולם אפשר ממש לעוף מעל קרקע תלת ממדית.  במקומות מסוימים אפשר גם למצוא דגמים תלת ממדיים של מבנים מפורסמים ולעיתים של שכונות שלמות (מנהטן, אזורים שלמים בלונדון ועוד ועוד).
  3. אחד הדברים המפתים ביותר עבור סיירי גוגל היא היכולת לגלוש למקומות שכנראה לא היו מגיעים אליהם בשום דרך אחרת.  אפשר להיכנס ללוע הרי הגעש הפעילים כיום בעולם, לצלול ולבקר את החיים במעמקי הים, לבקר את הילידים של פפואה ניו גיני, להציץ לחצרות שכונות היוקרה של בברלי הילס, לטפס על האוורסט, להתעדכן בנעשה באיראן וכל זה בערב אחד, מול מסך המחשב.  וכן.  אתם צודקים.  ב Google Earth תוכלו למצוא גם את הבית שלכם…
  4. עוד אופציה מגניבה לסיורי גוגל היא תוספות של מידע על גבי המפות.  המידע הזה קרוי "שכבות".  השכבות הללו מכילות מידע כייפי ובעיקר המון מידע שימושי כגון מזג אויר עדכני, מקומות בילוי ואפילו תמונות של המקומות אשר מצולמות ומתעדכנות על ידי הגולשים דרך אתר פנורמיו (www.panoramio.com).  גוגל גם מאפשרת לכם לטייל לא רק בעולם אלא גם בזמן. אפשר לראות מקומות כפי שנראו לפני שנים ולעקוב אחרי ההתפתחות שלהם מאז ועד היום.  אפשרות מעניינת נוספת היא סרטונים מאד מוצלחים של אתר Turnhere.  החברה' האלה נותנים לאנשים מקומיים לשוטט עם מצלמות ולהראות לכם את המקום מנקודת המבט שלהם וכל זה בעריכה עדכנית, מעניינת ומגניבה.
  5. לאילו מבניכם שחושבים שמצאו דרך מקורית לראות עולם יש לנו מילה של מציאות.  סיורים באמצעות רשת האינטרנט אינם תחליף לדבר האמיתי.  אפילו אם התמונות אשר אתם רואים דרך המחשב צולמו מהזויות היפות ביותר ואפילו אם ההדמיות הן המציאותיות ביותר – החוויה והריגוש של ללכת בעצמכם באתרים השונים שמעניינים אתכם, עליהם קראתם וחלמתם ועבור הטיול אליהם התאמצתם וחסכתם – היא יחידה במינה.  אף אחד עדיין לא המציא את התוכנה שתאפשר לכם לשבת בבית ולהרים את הראש כדי לראות את גגות מנהטן, להקשיב לשקט של אלסקה או להריח את השווקים של דלהי (וטוב שכך)…
  6. אבל… וזה אבל גדול – לפעמים מותר לחלום… ואת זה סיורים וירטואלים דרך המחשב נותנים ובגדול.  קודם כל הם זולים.  בעצם, הם בחינם.  כל אחד אוהב חינם, לא?  שנית, הם מגוונים.  בערב אחד, אפשר להיות בפולינזיה, איי פסחא וצרפת וכל זאת מבלי לצאת מהכורסא ועוד תוך כדי צפייה במשחק בטלוויזיה.  וחוץ מזה, בגלל שהכל כל כך נגיש, טיול וירטואלי מאפשר לרדת לפרטים ולהתעכב עליהם באופן שלא תמיד אפשר היה לעשות כשבטיול ורוצים להספיק לראות עוד וכשהעלויות של הזמן מרחפות באוויר.
  7. ויש עוד יתרון אחד חשוב לסיורים דרך גוגל.  השירות מאפשר היכרות ראשונית די טובה עם יעדים שונים ומצמצמים את זמן הלימוד הדרוש כשמגיעים למקום כלשהו לראשונה.  תאמינו לנו, הידיעה שצריך לצאת מתחנת רכבת במקום כלשהו בעולם ולפנות שמאלה וללכת לעבר הבניין הגבוה ולא ימינה אל עבר הפארק נותנת המון שקט נפשי.  גם הידיעה שהמלון שבחרת הוא באמת הקרוב ביותר ולא רק בגלל שזה מה שמפורסם באתר שלו מרגיעה.
  8. לפני סיום, נזכיר ש Google Earth לא לבד ו Google touring אינה הדרך היחידה לטייל מהכורסא…  מגוון אתרים מדהימים נוספים מציעים שירותי טיול ממוחשב, ממש בלי לצאת מהבית.  המגוון עצום, ואם תכנסו לעמוד הקישורים שלנו, תוכלו למצוא כמה מהאפשרויות.
  9. אז זהו.  לסיורים דרך הרשת מעט חסרונות והמון יתרונות.  בשורה התחתונה אנחנו ממליצים.