מפות לנייד שאינן דורשות חיבור פעיל לרשת בזמן טיול

המזוודה כבר ארוזה, ביצעתם "בוקינג" במלון ללילה הראשון, דאגתם שהפלאפון פתוח לשיחות בחו"ל ואתם ממש בדלת לצאת החוצה בדרך לשדה התעופה. עצרו רגע! בטוחים שלא שכחתם משהו? האם דאגתם להצטייד במפה מקוונת של מדינת היעד אליה אתם נוסעים? כזו שתוכלו "לשלוף" מהמכשיר הנייד מתי שרק תרצו, גם כאשר אין לכם חיבור פעיל לרשת? כיום לרבים מכם יש בוודאי טלפונים חכמים. למה שלא תנצלו את היכולות שלהם גם לטיול? קראו את המאמר הבא, גלו את יתרונותיהן של מפות לנייד על פני מפות רגילות ולמדו כיצד תוכלו להוריד לנייד מפה כזו שתשמש אתכם במהלך הטיול מתי שרק תצטרכו.

יתרונות של מפות לנייד

קשה להתווכח על כך שהמפות הרגילות הן סיפור די מסורבל. לא משנה אם מדובר במפה טופוגרפית שאנחנו זקוקים לה במהלך מסלול הליכה בשטח או אם מדובר במפה עירונית שמופיעה במדריך תיירים- מפות תופסות מקום, הן הופכות את משא התיק שאנחנו בדרך כלל מסתובבים איתו בהיותנו בטיול לכבד יותר, הקיפול שלהן תמיד מסתבך, הן נרטבות בגשם, עפות ברוח ואיכשהוא השימוש בהן, על אף שהוא מסייע לנו, מסתיים בעצבים. למה שלא נחסוך את כל העצבים הללו מראש ונמיר את המפות הרגילות במפות לנייד? מפות לנייד הן מפות מקוונות, שניתן להוריד לנייד לפני היציאה לטיול, כך שבעת הצורך אפשר יהיה להעלות אותן על גבי צג מכשיר הנייד, גם כאשר אנחנו נמצאים באזור ללא קליטה וללא חיבור פעיל לרשת. מפות לנייד יפנו לנו מקום נוסף בתיק, הן יכולות להיכנס לתוך הכיס, הן ידידותיות לשימוש ולא רק זאת, אלא שהן חינמיות ומאפשרות לנו לחסוך כסף על קניית מפה רגילה או מדריך טיולים הכולל מפה של היעד אליו אנחנו נוסעים.

מאיפה מורידים מפות לנייד

מפה אלקטרונית נשמעת אולי כמו פנטזיה שאינה ברת השגה, אך למעשה, קל מאוד למצוא מפות כאלה ברשת האינטנרט ולהורידן למכשיר הנייד מראש, כך שבכל רגע נתון שבו נזדקק להן, נוכל להעלות אותן על המסך ולמצוא את הכיוון שאיבדנו. את המפה הדרושה ניתן להוריד לנייד באחת משתי הדרכים הבאות: הראשונה היא באמצעות הורדתה למחשב והעברתה למכשיר הפלאפון והשנייה היא באמצעות הורדת אפליקציית מפות שניתן לפתוח גם כאשר אין חיבור פעיל לרשת האינטרנט.

דוגמא לאתר מפות, שמאפשר למצוא מפה של כל אזור בעולם ולהוריד אותה לאחר מכן לנייד היא למשל האתר MapAtlas. מדובר באתר שמשמש כאטלס מפות מקוון וניתן למצוא בו כל מפה שרק צריך, של כל אזור בעולם, על פי היבשה או המדינה בה הוא נמצא.

אתרים נוספים בהם ניתן למצוא מפות חינמיות לשימוש אוף ליין במהלך הטיול, לא משנה מהי מדינת היעד בה אמור הטיול להיערך, הם האתר MapsWithMe והאתר MapDroyd. את כל האתרים הללו ניתן למצוא כאפליקציות באפ-סטור או באנדרואיד מרקט, להוריד אותן לפלאפון ולעשות בהן שימוש אוף ליין במהלך הטיול.

סיכום – מפות ללא צורך בחיבור לרשת

עד לא מזמן, רוב משתמשי המפות המקוונות היו זקוקים לגישה לאינטרנט כדי למצוא מפה מבוקשת, מה שכמובן מייקר את כל עניין השימוש במפה והופך אותה לנגישה פחות, זאת בידיעה שחבילות גלישה אינטרנטיות לחו"ל עולות הון תועפות. סוד הקסם של האפליקציות המוזכרות הוא ביכולת לעשות שימוש במבחר המפות שהן מציעות בכל רגע, גם כאשר אנחנו נמצאים באזור ללא קליטה סלולרית וחיבור אינטרנטי. הורדת האפליקציות הללו אם כן מבעוד מועד, תאפשר לכל מטייל להרגיש בטוח יותר בדרכים ולדעת כי מכל מבוי שאליו ייקלע, הוא יוכל לצאת בהצלחה. אנו מאחלים לכם טיולים מהנים ושתמיד תמצאו את דרככם.

הגב לכתבה