מסלולי הליכה קצרים באירופה

לחצו על הדגל למסלולים במדינות השונות

מסלולי הליכה באיטליה

מסלולי הליכה בשוויץ

מסלולי הליכה בצרפת

מסלולי הליכה קצרים בספרד

מסלולי הליכה קצרים באוסטריה

מסלולי הליכה קצרים בגרמניה

מסלולי הליכה קצרים בלוקסמבורג

מסלולים באיטליה

מסלולים בשוויץ

מסלולים בצרפת

מסלולים בספרד

מסלולים באוסטריה

מסלולים בגרמניה

מסלולים בלוקסמבורג

הקדמה
ישראלים רבים אוהבים ללכת ברגל. ובאמת, אין כמו ללכת ברגל כדי להכיר אזור מקרוב. מצד שני, אנחנו לא אוהבים כשלא נוח לנו, גם כשאנחנו מטיילים לבד ובעיקר בטיול עם המשפחה ובודאי שלא באנו לאירופה כדי לצאת למסעות, באנו כדי ליהנות… זו בדיוק הסיבה שבגללה חשבנו להביא לכם את המיטב של מסלולי ההליכה הקצרים של אירופה. אנו רואים בטיולים הרגליים דרך נהדרת להעשיר טיול שגרתי או אופציה חלופית של ממש לראות את אירופה בדרך קצת "אחרת". אפשר לצאת לגיחה קטנה לטבע "על הדרך" בין יעד אחד למשנהו או להחליט על יום או כמה ימים של כייף ולחזור כל ערב לארוחה טובה ולמיטה מפנקת.
כשפנינו לקבץ עבורכם את המסלולים השונים נתקלנו בכמה בעיות. הבעיה הראשונה בה נתקלנו היתה עושר הבחירה. לבחור טיול בטבע האירופאי זה קצת כמו לבחור ממתק יחיד בחנות ממתקים ענקית. האפשרויות עצומות ובסוף צריך לבחור משהו… אנחנו החלטנו שעלינו להביא בפניכם דגימות מייצגות ממדינות שונות ומטיולים בעלי אופי שונה – חלקם טיולי טבע של ממש ואחרים משלבים טבע ונופים מפותחים. ניסינו גם למצוא עבורכם מסלולים אשר יתאימו לעונות שנה שונות כך שתוכלו לשלבם בטיולים שלכם בכל חודשי השנה – הן בחורף ובודאי שבאביב ובקיץ.
בעיה שניה היתה להחליט איפה לשים את הקו. מהו טיול "קצר" ומה כבר ארוך יותר? מה לגבי דרגת הקושי של הטיול – האם היא תחשב כפקטור? כדי לסייע לכם להתמצא ולבחור את הטיול הרגלי אשר מתאים לכם ולמשפחתכם דאגנו לסמן כל טיול ולציין את אורכו, העונה המתאימה, המשך הצפוי להליכה, דרגת הקושי, ההתאמה למשפחות, המלצות לציוד מיוחד והמראות המרכזיים שבהם תתקלו באופן הברור ביותר. האופן שבו מובאים המסלולים אשר תמצאו בעמודים הבאים הינו פרקטי ופשוט להבנה. עם כל תיאור מסלול תמצאו את דרכי ההגעה אליו, מפה מפורטת ועצות שימושיות שיעשו את הטיול למהנה ויורידו את הטרחה למינימום.

הליכה נעימה!