מה לעשות בשדה התעופה?

אז מצאתם את עצמכם בשדה התעופה בבריסל או בפרנקפורט ויש עוד כמה שעות עד לטיסת ההמשך שלכם חזרה לארץ או להמשך הטיול שלכם. מה עושים עם הזמן בין הטיסות?

האפשרות הברורה ביותר הינה פשוט לחכות. אם ברשותכם זמן רב, אפשר אפילו לנסות ולהתמקם לשינה בתוך השדה בינות לספסלים ולעוברים ושבים או באיזו פינה נידחת, אם השדה גדול מספיק (האתר הזה מפרט לגבי אפשרויות השינה בשדות תעופה שונים בעולם).  תוכלו גם לאכול באחד מהמזנונים הרבים הפזורים במרבית שדות התעופה.  הם אמנם ישרפו לכם חור לא קטן בכיס, אך לפחות יסתמו את החור שבקיבה.

אפשרות אחרת לגמרי היא, כמובן, לנסות ולהרוויח כמה שעות ביעד שבו נעצרתם.  אם זמנכם בידיכם, כדאי לפעמים למהר ולנסות לאכול ארוחה טובה או לראות תערוכה מעניינת בעיר שבה עצרתם "במקרה".  יציאה משדה התעופה עשויה להישמע מרתיעה בתחילה, אך היא בעצם די פשוטה.  כדאי לשקול…

אפשרויות נוספות להעביר את הזמן בשדה התעופה כוללות קריאת ספרים וגלישה באינטרנט.  במרבית שדות התעופה תוכלו למצוא חנויות ספרים אשר מציעות "ספרי נסיעות", אותם ספרים קלילים ומרתקים שמתאימים בדיוק להעביר את הזמן בין טיסה לטיסה או בטיסה עצמה.  אפשר גם להוריד מראש כמה סרטים לנגן הנייד שלכם ולנצל את הזמן לכמה שעות של צפייה מהנה.  אפשר גם למלא את הזמן כמו הבחורה הזו, כמובן.

באשר לאינטרנט בשדות תעופה – קיימות שתי גרסאות; הראשונה בעמדות ייעודיות לכך ואילו השנייה, אינטרנט אלחוטי אשר מופעל אחרי קניית השירות.  לרוב החיבור לאינטרנט בשדות תעופה בתשלום, אם כי ניתן למצוא גם אינטרנט אלחוטי בחינם בשדות תעופה מסויימים.  המדריך הבא מפרט לגבי אינטרנט בשדות תעופה בארצות הברית ואילו הקישור הבא מפרט לגבי אינטרנט בשדות תעופה בעולם.

ולבסוף, כדאי תמיד לזכור שזה עושה טוב לראות מטוס גדול ממריא דרך דמעה שקופה.  מעטים לא נהנים לצפות עם הילדים בהמראות ובנחיתות ואנו ממליצים גם לכם שלא תפסחו על ההזדמנות לעשות כן.