לטייל בזול בניו יורק – זה אפשרי!


לטייל בניו יורק בזול – הקדמה

לטייל בזול בניו יורק זה לא פשוט. המטייל הממוצע מוציא כ 300 דולר לכל יום טיול וזאת רק על צרכים בסיסיים (תחבורה, אוכל ולינה). אבל, למטייל הידען, טיול בניו יורק עשוי להיות הגיוני מבחינת הוצאות, ללא פגיעה ולו הקלה ביותר באיכות. אם אתם רוצים לדעת עוד על טיול זול (יחסית) בניו יורק, קראו עוד.

אוכל זול בניו יורק

לאכול בניו יורק זו משימה לא פשוטה. העיר הזו, אשר היוותה ועדיין מהווה כבר למעלה מאה שנים שער לכור ההיתוך של ארצות הברית מציעה למקומיים ולמטיילים מזון מכל צבע, סוג וטעם שרק אפשר לדמיין.
כאשר מטיילים בניו יורק נתקלים המטיילים במראות, צבעים וריחות אשר בנויים כך שיבלבלו אותם וימשכו אותם להיכנס ולהוציא את מיטב כספם. מירב המקומות הללו יציעו אוכל טוב מאד, אך לא מקורי במיוחד ובאיזה מחיר?! ועוד נקודה למחשבה – מרבית המקומות הללו יהיו בקרבה חשודה למרכזי הבילוי והעניין "המקובלים" ו"הצפויים"…

המטייל הנבון והסקרן ידע להתעלם מכל הפיתויים הללו ויחפש ואף ימצא מטעמים ערבים מאד לחך והרבה פחות פוגעניים לכיס. הנה כמה דוגמאות:

א. אוכל זול בניו יורקChina Town – הרובע הסיני של ניו יורק – ברובע הזה גרים אנשים ממוצא סיני. זה אולי נשמע ברור מאליו אבל צריך להבין דבר אחד – הם סינים. חלקם ובייחוד המבוגרים מבינהם לא "התאמרקנו" כלל. חלקם לא דוברים ולעולם לא ידברו אנגלית. ובמקום כזה, אשר בו חלק מהסטנדרטים הם עדיין סינים למהדרין, גם האוכל והמחירים אופיניים לארץ המוצא.
וכך, אפשר למצוא דים-סאם במחיר של דולר לחמש יחידות (!) או מנת אורז עם 3 תוספות בקצת מעל שלושה דולר. וזה לא הכל. אפשר לבוא לרובע הסיני ולרכוש מוצרי בסיס במחירים נוחים במיוחד ולהכין בעצמכם מטעמים עם נופך אוריאנטאלי.

ב. מכולות וסופרים – אחד הדברים שאנחנו ב TriPlanner.info הכי אוהבים לעשות במדינה זרה זה להיכנס לסופרים המקומיים. אין כמו ביקור בסופר כדי להבין מה באמת גורם למדינה לתקתק. כבר היה מי שאמר שהמדינה צועדת על קיבתה…
ניו יורק היא באמת עיר ללא הפסקהואפשר למצוא מקומות לקנות אוכל במשך 24 שעות. אבל אל תתבלבלו. כמו שבארץ יש מכולות ופיצוציות ורמות מחירים שונות, כך גם בניו יורק. לכן, כדאי לשים לב למחירים ולעשות סקר קטן לפני שיוצאים למסע קניות. בעיר כזו זו לא תהיה בעיה ובוודאי בסביבת מגוריכם (ראה לישון בזול בניו יורק) תמצאו כמה מקומות להשוואה.
והנה טיפ קטן: פירות בניו יורק קונים במכולת, בסופר, אצל הירקן או בעגלות פירות ניידות. לקראת לילה הפירות הזולים ביותר יהיו לרוב אצל בעלי העגלות שירצו להיפטר מהסחורה העודפת. ועוד טיפ קטן: אפשר ואף כדאי לנסות ולהכין אוכל לבד ממוצרים מקומיים בדירה שאולי השכרתם. לאמריקאים יש מצרכים להכנה של כמעט כל דבר במהירות ובקלות רבה. הם קוראים לזה מיקדסים (Mix). תנסו ואולי תאהבו (רק לא יותר מידי – שימו לב לכמויות המלח והחומרים המשמרים).
ג. מזון מוכן במקומות הנכונים – בגדול, לאכול בחוץ בניו יורק זו בדיוק הדרך להתרושש. מצד שני, לאכול ברשתות זו דרך בטוחה להשתעמם. אבל, לאכול בחוץ במקומות הנכונים עשוי להיות פתרון נכון. פיצה בניו יורק היא גם כך חובה, אך צריך לדעת איפה לאכול אותה. שימו לב שפיצה קטנה היא כמו בינונית-גדולה אצלנו… אפשר גם לאכול ברשתות אוכל מהיר, אבל צריך לדעת מה לבחור. אולי לא פופולארי להגיד זאת אבל ב KFC יש מנות מעולות במחירים סבירים וב Taco Bell מציעים מפעם לפעם עסקאות לא רעות לאוהבי מזון מקסיקני.לישון בזול בניו יורק


כל אחד יודע שאי אפשר לישון בניו יורק בזול. תנסו לגלוש כמה דקות ברשת ולמצוא מלון סביר שיהיה במרחק הגיוני מהמרכז או מתחנת רכבת תחתית ותראו מה תעלו בחכתכם. לא הרבה. אז איך בכל זאת ישנים בניו יורק במחיר סביר?

כדי לישון בזול בניו יורק צריך שלושה מרכיבים: סבלנות, מוכנות לישון מחוץ למרכז וידע מוקדם. סבלנות בניו יורק יכולה להשתלם. אפשר להתחיל לתכנן את הטיול מוקדם מספיק ולקוות שיצוץ חדר במחיר סביר. נכונות לישון מחוץ למרכז עשויה להשתלם גם כן. לפעמים שינה "רחוקה" אך קרובה לדרכי תחבורה משתלמת ואף נעימה יותר מאשר שינה ב"מרכז". ולבסוף ידע מוקדם. בניו יורק ישנם כמה מקומות שעדיין מציעים תמורה הגונה (באופן יחסי) למחיר סביר. צריך רק לדעת איפה. ישנן גם דירות להשכרה אשר נותנות תחושה של בית, הבנה של מגורים בעיר הגדולה (כי לרוב הן בשכונות מגורים די רגילות) ואף אפשרות לחסוך בעלויות נוספות (ראה "לאכול בזול בניו יורק"). לדעתנו כדאי לשקול זאת.לבקר באתרים המרכזיים ולא לשלם יותר מידי

אז אתם רוצים לראות מוזאונים? ואתם רוצים גם לבקר בפארקים המרכזיים, בחנויות הנוצצות, בבתי הקפה ההומים, בהצגה בברודוואי וכל זה בזול? אז כן. זה אפשרי…

א. הצגות בזול (יחסי) בניו יורק – מי שמגיע לניו יורק רוצה לראות הצגה ועדיף מחזמר והמקום לראות את ההצגות הללו הן התיאטראות באיזור Times Square ורחוב Broadway. אבל כאן נכנסת בעיה "קטנה" – המחיר. מחירו של כרטיס גרוע באחת ההצגות הללו נע בין 100 לבין 200 דולרים. למושבים טובים צריך למשכן כלייה…
אז מה עושים? ל TriPlanner.info יש שני פתרונות. הראשון הוא לקנות כרטיסים בחצי המחיר. אם אתם כמו מרבית האנשים ולא ממש אכפת לכם איזו הצגה תראו, אז אפשר להגיע ולעמוד בתור ב Times Square ליד דוכן Tckts (ליד המדרגות האדומות) משעה 15:00 (עדיף להגיע מוקדם ולהתכונן לעמידה של כשעה).
אפשר לראות את ההצגות שנותרות כשתגיעו לדוכן ממכר הכרטיסים בחצי המחיר. גם זה לא מעט, אבל בהחלט עדיף… פתרון שני הוא לראות הצגה Off Broadway. לפעמים תופתעו לטובה. האם ידעתם שה Blue-men החלו את דרכם דווקא שם?

ב. מוזאונים בחינם בניו יורק – המטייל הידען יכול להיכנס למרבית המוזאונים הנחשבים בניו יורק בחינם. איך עושים את זה? תמשיכו לקרוא ותדעו.

מוזאונים בחינם בניו יורק
כניסה חינם ל MoMa – ישנם ימים שבהם ה MoMa מציע כניסה חינם אחר הצהריים. במקרה כזה צריך רק לעמוד בתור (לרוב ארוך, אך מהיר) ולהיכנס בכייף. שימו לב שבמקרים הללו המוזיאון ימשיך להיות פתוח עד שעה מאוחרת יחסית. יוזמה יפה.
כניסה חינם ל Metropolitan Museum of Arts ול Museum of Natural History – שני המוזאונים הללו מציעים מחירון לפי שיקול דעתו של המטייל. הם לא יגידו לכם את זה, אבל המחירון אופציונאלי ולמרות המבטים המביכים, אתם יכולים פשוט להחליט לבד כמה לשלם. עוד אפשרות הינה לעקוב באתר המוזאונים ולחפש ימים (לרוב חגים) אשר בהם הם פתוחים בחינם.
כניסה ל Guggenheim בחינם מתאפשרת בימי ו' משעה 18:00 עד 20:00. לא רע, אך לפעמים באותן שעות ה MoMa גם חינם וצריך לבחור.
כניסה חינם ל Fricks Collection – לאילו מבינכם אשר רוצים (ובצדק) לבקר ב Fricks כדאי מאד לדעת שבימי א' בין 11:00 לבין 13:00 המחירון אופציונאלי (בדומה ל Met) וכדאי לנצל זאת ולחסוך כ $15.


תחבורה זולה בניו יורק

כל אחד שמע על המוניות הצהובות של ניו יורק (Yellow cab) ועל השם הידוע לשמצה שיצע לנהגים שלהן (די בצדק). לפעמים אין ברירה אלא לקחת כזו מונית. למשל, אם הגעתם באוטובוס ואתם עמוסים בתיקים. אבל מי רוצה לשלם $15-18 כדי להגיע מתחנת האוטובוס למלון… אז הנה כמה טיפים לתחבורה זולה בניו יורק

א. הרכבת התחתית בניו יורק – הרכבת התחתית בניו יורק יכולה לחסוך זמן וכאב רגליים. בגדול, הרכבת הזו פעילה בשעות מגוונות (צריך לבדוק לכל קו וקו, אך בגדול היא פעילה במרבית שעות היממה) והיא די בטוחה. כדאי לדעתנו לקנות כרטיס חופשי לכל הזמן שתהיו שם. מנצלים זאת במהירות שלא תאמן וזה יוצא זול בהרבה מאשר לספור נסיעות. זכרו: כרטיס יחיד עולה $2 וממש לא משתלם להתחיל לצבור נסיעות כאלה… למידע נוסף הכנסו לאתר הרכבת התחתית
ב. Shuttle לשדה התעופה ממנהטן – אחת הבעיות הנפוצות אשר המטייל נתקל בהן כאשר הוא מגיע לניו יורק היא דווקא איך לצאת ממנה. הדרך "הזולה" שהיא הרכבת התחתית אינה כל כך פשוטה ובייחוד אם צריך לסחוב מזוודות. ממרבית המלונות / הכתובות בניו יורק, צריך להחליף כמה רכבות עד שמגיעים לשדה. אפשרויות נוחות יותר כמו מונית צהובה עשויות להיות יקרות מאד. והנה הפתרון: SuperShuttle. זהו שירות אשר בו מגיעה ואן ישירות עד אל הכתובת שלכם ואוספת אתכם אל השדה במחיר סביר. המחיר משתלם דווקא אם אתם פחות אנשים, אך כדאי לברר ולרוב הנוחות משתלמת. הזמינו מראש (דרך האתר או בטלפון).


קראו עוד על טיול זול בניו יורק – אטרקציות פחות מוכרות בתפוח הגדול