להגשים חלום

היום תקראו לצלילי סלט הפירות הצרפתי…

אמא שלי תמיד חלמה להגיע ל'קורדון בלו', ומי מבינכם שמכיר אותה יודע, שאין ראוייה ממנה. כך מצאנו את עצמנו הולכות בשמונה בבוקר (שבפאריס זה שווה ערך לשש בבוקר של ישראל), 5 שעות בלבד אחרי שהיא נחתה בפאריס, לכיוון ה'קורדון בלו'. ה'קורדון בלו' הוא אחד מבית הספר המפורסמים בעולם לבישול ואפייה, שנוסד כבר ב- 1895. באופן מפתיע, בית הספר נמצא בשכונת מגורים שקטה. המבנה קטן, פשוט ואינו מרשים, כמעט נסתר מהעין.

קורדון בלו בפריז

בסרט 'ג'ולי וג'וליה' אפשר לראות את בית הספר וחדריו. כבר אז, כשראיתי את הסרט, ידעתי שאני אמורה להגיע לבית הספר, אבל חשבתי שלבטח אראה בית ספר ששינה את פניו במרוצת השנים.

אז לא – גם היום בית הספר קטן ופשוט, וקשה להבין איך הוא מצליח להכיל את כל השפים, הסטודנטים, הריחות והטעמים שבו.

עוד מהארץ הזמנו קורס בישול יומי, שכלל סיור בשוק מקומי, רכישת מוצרים יחד עם שף של בית הספר, ובישול של המוצרים לכדי ארוחה ואכילתה.

כשהגענו, קיבלה את פנינו פקידת קבלה אדיבה, שהובילה אותנו אל חדר המפגש, שהזכיר בצורה מדהימה את החדרים שצולמו ב'ג'ולי וג'וליה', ובמרכזו היה שולחן ערוך ועליו ארוחת בוקר קלה, שכללה קפה, מיץ תפוזים וקוראסונים שזה אך נאפו.

הקבוצה הכילה מגוון אנשים – בחורה צעירה לבושה בפליז שרשום עליו – 'נוירוכירוגיה – סטנפורד', ובעלה הסיני שסיים התמחות בהרדמה (כן, כן גם פה…..). זקנה אצילית וחביבה שויתרה על האופרה, כי לא היו את הכרטיסים היקרים שהיא רצתה. זוג ברזילאיים שהבעל נעל את המפתח בדירה שלהם, ולכן נאלץ לוותר על חלק מהיום (רואים? זו לא רק אני שיש לה פה בעיות עם דלתות….). ברזילאית חביבה נוספת, שנאלצה לוותר על הארוחה בסוף. אישה אמריקאית גדולה וצחקנית, ובעלה הנחמד, סטודנטית בחילופי סטודנטים ועוד שתי נשים שבקושי דיברו, אז אני רק יודעת שהן מקליפורניה.

אל החדר נכנסה גבריאל, שהייתה המתרגמת שלנו למהלך היום, ומספר דקות אחריה נכנס שף סטריל וכולנו יצאנו לדרך. נסענו נסיעה קצרה באוטובוס לשוק יפה – שוק סנט צ'ארלס. השוק מורכב מדוכנים רבים של סוחרים שמביאים את מרכולתם מפאריס והסביבה. רבים מהם מייצרים בעצמם את הגבינות, מגדלים את הירקות, מכינים את המאכלים, ומאוד נהנים לספר על התהליך לכל מי שחפץ לשמוע. השוק ממוקם בין חנויות קבועות רבות, שכל חנות נראה מדהימה מהשניה, ולכל חנות תכולה אחרת. שף סטריל וגבריאל דאגו לאסוף את החבורה המריירת אל עבר הדוכנים והחנויות הטובים ביותר, שם רכש השף את המוצרים לארוחה (כולל בשר סוס…), ודאג לנו לטעימות.

הגב לכתבה