איך להתקשר הביתה בזול מחו"ל?

מידע חשוב על חיסכון בשיחות מחו"ל לארץ

כשאנחנו בחו"ל אנחנו בדרך כלל מעדיפים להתנתק מהסביבה שלנו, לברוח קצת ולשכוח מכל הצרות של היומיום. אבל לפעמים, ורק לפעמים אנחנו בעצם רוצים להתקשר הביתה לוודא שהכל בסדר, לעדכן או לעשות כמה סידורים דחופים באמת. הבעיה עם הטלפונים ה"קטנים" הללו מחו"ל לארץ, שהם עשויים לצרוב חור לא קטן בכיס שלנו. דקת שיחה מחו"ל עשויה להיות יקרה מאד. אז איך אפשר לדבר מחו"ל לארץ ובכל זאת לא להוציא סכומים גדולים? בדיוק עבור זה הכתבה הבאה:

סקייפ


היום יש אינטרנט כמעט בכל מקום. אם אין לכם מחשב נייד או טלפון נייד משוכלל עם יכולות אינטרנט, בוודאי שלא תתקשו למצוא מחשב כזה כמעט בכל מקום בעולם המערבי. האינטרנט מאפשר לכם לתקשר בזול ואפילו בחינם. פעמים רבות שיחה דרך האינטרנט עדיפה על שיחה רגילה, בגלל שאפשר לשלב תמונות, וידאו, שיתוף קבצים ועוד יכולות שפשוט אין בטלפון רגיל. אחת התוכנות הפופולאריות ביותר כיום לשיחות בין אנשים דרך הרשת היא Skype. כל אחד יכול להירשם לשירותי סקייפ בחינם דרך האתר שלהם. בתוכנה של סקייפ אפשר להשתמש בשני אופנים: אפשר לדבר בין סקייפ לבין סקייפ בחינם ואפשר לדבר מסקייפ לטלפון רגיל בתעריף מוזל מאד ביחס לכל תעריף שיתנו לכם חברות הטלפון המסורתיות.

אתם עשויים לשאול את עצמכם – איפה אמצא סקייפ בטיול? ובכן, ישנן שתי אפשרויות לכך. סקייפ הינה תוכנה פופולארית מאד. לכן, סביר שבכל מקום שבו תמצאו מחשב שמחובר לאינטרנט, היא תהיה מותקנת עם מיקרופון ומצלמה מוכנים לשירותכם. פשוט הקישו את הקוד האישי שלכם ורשימת אנשי הקשר שלכם תופיע מייד. אפשרות נוספת הינה להתקין את סקייפ על הנייד שלכם (בתנאי שהוא מאפשר אינטרנט). אז, כאשר תתחברו לרשת בחו"ל (למשל בחינם בנקודות WiFi זמינות) תוכלו לדבר דרכה במקום דרך חברת הטלפוניה שלכם.  אפשרות שלישית, נחמדה מאד, היא טלפון סקייפ. שימו לב שלא להשתמש בסקייפ דרך הרשת הסלולארית (רשת הדור ה 3).  לרוב תעבורת המידע ברשתות הללו אינה זולה (אם אתם נוסעים עם נייד ומנוי ישראלים) והשיחה תתברר כיקרה מאד.

שיחות זולות מחו"ל מהמכשיר הנייד

חברת טרופון (Truphone) משתמשת בטכנולוגיה דומה לזו של חברת סקייפ ומאפשרת שיחות זולות מהטלפון הנייד שלכם.  החסרון הוא שהם אינם זולים כמו סקייפ ושצריך נייד חכם (דור 3).  היתרון טמון בכך שאינם תלויים ב WiFi בשונה מסקייפ… חברה נוספת אשר מציעה כנראה שירות דומה היא טלווי.  אם כי עדיין לא בחנו את המוצר שלה בעצמנו ואין לנו נסיון איתו, הפרוספקטים מבטיחים ובייחוד האפשרות לקבל שיחות בחינם לחו"ל.  החסרון הבולט בשירות הזה הוא הצורך להתחייב למינמום של שיחות.  אם לא עמדתם במינימום הזה בכל זאת תחוייבו בסכום מינימום כלשהו.  השירות כנראה מתאים במיוחד לאנשים שמתכוונים לשוחח במידה הנדרשת בחבילות שהם מוכרים.

צ'טים


שיחות כתובות עם אנשים אפשריות היום דרך תוכנות רבות ברשת. רק חלק מהפופולאריות הן Gmail, Facebook, מסנג'ר. צ'ט יכולה להיות דרך טובה לעדכונים קצרים ולא יקרים.

SMS במקום שיחה

לשלוח SMS לרוב די זול, גם אם זה מחו"ל. לקבל SMS זה ממש בחינם. לכן, אם תרצו שמישהו יתקשר אליכם או לעדכן – עשו זאת ב SMS ולא בשיחה. יתרון נוסף ל SMS מחו"ל שהוא מאפשר לכם לשאול שאלה ולא להמתין על הקו כשהדקות היקרות עוברות עד לקבלת תשובה.

בקשו שיתקשרו אליכם

שיחה מהארץ לחו"ל ובעיקר לטלפון קווי במלון או טלפון ציבורי כמעט תמיד זולה יותר מאשר שיחה מחו"ל ובעיקר מהנייד. אם חשבתם על שיחות לחו"ל מראש ונרשמתם לאחת מהתוכניות המוצעות על ידי חברות הטלפונים בארץ, השיחות הללו עשויות להיות אפילו זולות מאשר שיחה רגילה בין ניידים בישראל. לכן, אם תרצו לדבר, תוכלו לסמס או להתקשר ורק לבקש שיחזרו אליכם. בדרך זו תחסכו לא מעט.  שימו לב רק למילת אזהרה:  לרוב משלמים על שיחת טלפון לפלאפון בחו"ל (כלומר משלמים גם על שיחה נכנסת).

הצטרפו לתכנית שיחות לחו"ל

מרבית חברות הטלפון והנייד מציעות תכניות מוזלות לשיחה מחו"ל. פעמים רבות התכניות הללו אינן כל כך זולות אך בטוח שזה זול מאשר לטלפן בלי תכנית כזו. המבצעים אשר החברות מציעות משתנים כל הזמן. בהחלט כדאי ומומלץ לעשות סקר שוק ולחזור על הסקר הזה לפני כל נסיעה. מומלץ גם להתמקח ונצל מבצעים, כמו בכל תחום אחר.  ניתן להחליט על מבצע כזה גם ברגע האחרון לפני הטיסה.  לחברות דוכנים בשדה התעופה או בהפעלה דרך הרשת.

קניית סים בחו"ל

לפעמים אפשר לדבר בזול מחו"ל על ידי רכישה של כרטיס זכרון (סים – SIM) למכשיר הנייד שלכם כשאתם בחו"ל.  קניית כרטיס כזה יכולה להיות די פשוטה, כי בהרבה מדינות באירופה וגם בארצות הברית חנויות אלקטרוניקה וסניפים של חברות הטלפוניה נפוצים למדי.  אפשר לבחור כרטיסי סים מוטענים עם דקות שיחה אשר יאפשרו לכם לדבר אבל בעיקר לקבל שיחות (Prepaid SIM).  היתרון האמיתי פה הוא בכך ששיחה נכנסת לרוב אינה עולה כסף.  בנוסף, לפעמים שיחה יוצאת תהיה זולה מאשר בתכנית שמוצעת על ידי החברות הישראליות (אם כי שווה לבדוק).  החסרון הבולט בשיטה זו הוא שצריך להשקיע סכום התחלתי.  לכן, קניית סים בחו"ל מתאימה בעיקר לאנשים שיודעים שיצטרכו לדבר הרבה עם הארץ ובעיקר לכאלה שיהיו בחו"ל זמן ארוך יחסית.  שימו לב שהנושא מעט מורכב, כי המחירים משתנים על פי סוג הכרטיס, משך השימוש וסכום ההטענה.  כדאי לברר היטב לפני ההחלטה על כרטיס מסויים.

צרפנו עבורכם אתר אשר יסייע לכם למצוא כרטיס סים לשיחה מחו"ל ועוד אתר מפורט מאד (אם כי לפעמים מוביל לפתרון שאינו הזול ביותר).  ועוד טיפ קטן:  אם נגמרות לכם הדקות תוכלו לקנות כרטיסי הטענה בסופרמרקטים ובחנויות האלקטרוניקה השונות.

תוכנות לשיחה מחו"ל

שוק הסלולר הפורח בשנים האחרונות מביא עימו אפשרויות חדשות עבור הרוצים להתקשר מחו"ל בזול.  קיימות תוכנות שונות אשר מאפשרות שיחות זולות מחו"ל באמצעות הנייד שלכם ובתנאי שהוא תומך ברשתות מתקדמות ו / או ברשת אלחוטית (WiFi).  קראו עוד על תוכנות מומלצות לנייד שלכם.

3 תגובות לכתבה “איך להתקשר הביתה בזול מחו"ל?”