יש מה לעשות בקליבלנד. ליומיים.

קליבלנד, אשר במדינת אוהיו בצפון מרכז ארצות הברית, איננה יעד טיול פופולארי. ובצדק. קליבלנד אשר נחשבת לעיר שכדאי מאד לגור בה היא אולי ידידותית למשפחות ויש בה מרכז רפואי גדול ונחשב, אבל אין בה הרבה אטרקציות אשר עשויות להתאים למטיילים. ובכל זאת, מצאנו עבורכם כמה דברים נחמדים בקליבלנד שאולי בכל זאת יוכלו למלא יומיים תיירותיים לא רעים. סיכמנו אותם עבורכם בכתבה הבאה.

היכל התהילה של הרוק אנד רול בקליבלנד

כשנכנסים לגוגל ומחפשים דברים לעשות בקליבלנד, האתר הראשון שיקפוץ הוא היכל התהילה של הרוק אנד רול. זהו מוזאון על שפת האגם אשר מוקדש כל כולו לרוק אנד רול. המוזיאון מוליך את המבקרים דרך מיצגים אשר מספרים את תולדות הרוק אנד רול. לא לחובבי הז'אנר בלבד, אבל אולי בעיקר להם.

קליבלנד לחובבי הבייסבול

אמריקאים אוהבים בייסבול. בייסבול מתקשר אצל אמריקאים לילדות, לתום ולבילוי עם חברים. קבוצת הבייסבול של קליבלנד נקראת האינדיאנים. שם משונה במדינה אשר בה אסור להגיד אינדיאנים (צריך להגיד "אמריקאים מקוריים"). בכל אופן מגרש הבייסבול של קליבלנד מרשים ואם אתם בעניין ביקור במשחק יכול להיות חוויה נחמדה.


מוזיאון האמנות של קליבלנד

אחת ההפתעות הנעימות של קליבלנד הוא מוזאון האמנות שלה. קודם כל הכניסה למוזאון חינם. שנית, המוזאון ממוקם בקצה גינה יפה וכשמזג האויר מאפשר הכניסה הדרומית יפה מאד.

פארק ווייד בקליבלנד

הגינה מאחורי המוזאון של קליבלנד

המוזאון שוכן בבניין יפהפה – שילוב של ארכיטקטורה קלאסית עם אגף מודרני וחללים ציבוריים מרגיעים. אבל ההפתעה הנחמדה באמת במוזיאון של קליבלנד היא האמנות. בתערוכה הקבועה תוכלו למצוא יצירות מעניינות של האמנים המובילים כמו למשל ואן גוך או האמן הצרפתי-אמריקאי סרג'נט. לצידן תוכלו למצוא תערוכות מקוריות ואמנים מקומיים, כמו הציור הזה של סבו של האיש אשר תרם את הקרקעות אשר עליהן נבנה המוזאון:

מוזיאון האמנות בקליבלנד

המשקפיים הירוקים היו מקובלים באותה תקופה כדי להגן על העיניים מסוג מסויים של מנורות

טיולים עירוניים בקליבלנד

בגדול, קליבלנד איננה יעד ידידותי להולכים על שתיים. לרוב צריך מכונית כדי להסתדר בעיר הזו אשר התחבורה הציבורית בה איננה מין המשובחות. בנוסף, העיר גדולה ופרוסה וקשה להגיע ברגל ממקום למקום. מצד שני כשמזג האויר מאפשר, באביב, בקיץ ובסתיו, יש כמה מסלולים לאוהבי ההליכה והריצה.

קודם כל, יש בעיר כמה וכמה מסלולים ירוקים. מרבית המסלולים נמצאים באזורי מגורים אשר רחוקים מהמרכז וההגעה עליהם דורשת "רצון". מסלול אחד אשר נמצא קרוב לכניסה לעיר ואף למרכז הכנסים ולבית החולים היא טיילת מרתין לותר קינג. הטיילת הזו משתרעת לאורך כמה קילומטרים ופזורות לאורכה גינות מעוצבות אשר מייצגות מדינות שונות. לא מצאנו גינה ישראלית.

שנית, קליבלנד שוכנת על שפת אגם. השם אגם עשוי לבלבל, שכן מדובר בעצם בים של ממש אשר עליו שטות אניות מסע עצומות. ניתן להגיע ברגל לאזור האגם. לחובבי המים מבינכם קו המים המפותח מהווה חלק מפארק מדינה וניתן למצוא עוד פרטים כאן.


סיכום – האם כדאי לבקר בקליבלנד כתיירים?

לדעתנו, קליבלנד איננה מומלצת כיעד לתיירים. אבל אם כבר הגעתם לאזור כדי לבקר חברים או בשל כנס, יש כמה דברים נחמדים לעשות בעיר. בנוסף למה שפירטנו עליו, אפשר למצוא אוכל טוב ברובע האיטלקי ולא חסר מה לעשות על האגם בעונה הנכונה. טיולים מהנים.

הגב לכתבה