מיין: מדינת הנופש

מיין היא מדינה לשפת החוף המזרחי של ארצות הברית אשר מתגה את עצמה כ"ארץ החופשה" (או באנגלית "Vacation land"). במדינה אשר שטחה בערך ב 50% גדול משטח מדינת ישראל חיים כ 1.3 מיליון תושבים בלבד. אמנם בחורף המדינה ריקה מאדם, אבל בקיץ המדינה מתמלאת במטיילים אשר מגיעים בהמוניהם להנות מהטבע ומהחופים היפים שיש למיין להציע. מבחינת טיולים ניתן לחלק את מיין לאזור הצפוני ביותר אשר בו שוכן פארק לאומי אכדיה, למרכז החוף, לפנים המדינה ולדרום. הכתבה הזו תתמקד בכמה מהאטרקציות אשר יש לדרום מיין להציע למטיילים.

מגדלורים במיין

מגדלורים במיין

מגדלורים במיין

מיין אולי מפורסמת בעיקר בגלל המגדלורים שלה. המתיישבים הראושנים במיין היו יורדי ים; בעיקר דייגים. מגדלורים היו הכרח עבור אנשים אילו כדי לשרוד את האוקיינוס האטלנטי הקשה ולהגיע בשלום חזרה לביתם. כיום, רבים מהמגדלורים הללו עדיין פעילים, אולם מבחינת המטיילים הם מהווים אטרקציה רומנטית. רבים בוחרים לטייל במיין בין מגדלור למגדלור, להינות מהנופים אל הים וממסלולי ההליכה הקלים על הצוקים מסביב.

אחד האזורים הנגישים ביותר והיפים ביותר למצוא בהם מגדלורים נקרא קייפ אליזבת' (Cape Elizabeth). פה תמצאו את המגדלור אשר נושא בתואר "המגדלור אשר מצולם הכי הרבה" ושמו Portland head בגלל שהוא מציין את הדרך לפורטלנד עבור ספינות. באתר הבא תמצאו כמה מהמגדלורים הפופולארים ביותר במיין. האתר אמנם באנגלית, אבל התמונות וההסברים אינם מסובכים להבנה.


סצנת אוכל ואמנות בפורטלנד

בירת מיין היא אוגוסטה. אבל העיר המרכזית בדרום מיין היא פורטלנד. זו אינה עיר גדולה, אבל באופן יחסי (ומוחלט) יש בה סצנת אוכל די מפתיעה לטובה ובמחירים שווים לכל נפש (בעיקר אם טיילתם בניו יורק או אפילו בבוסטון).

בעיירות החוף של ניו אינגלנד נכון לחפש מאכלי ים. אילו מבינכם אשר אינם אוכלים שרצים ומאכלי ים יהנו מפיש אנד צ'יפס טריים מדגים מקומיים (ששמם קוד או הדוק). אחרים בוודאי ירצו לטעום לובסטר. דרך אגב הסיפור של הלובסטרים בניו אינגלנד מעניין. עד לפני כמה עשרות שנים לובסטרים נודעו בתור "המקקים של הים". אולם מסע יחצי ציבור ושיווק נבון גרם להם להפוך להיות מאכל חובה לכל מי שמבקר באזור. אנחנו לא ניסינו אבל במקומות רבים באזור פורטלנד ומיין בכלל הביקורות מהללות.

באשר לאמנות בפורטלנד – אל תצפו למצוא פה את הפיקסו או המגריט הבאים. יחד עם זאת יש פה סצנת אמנות מקומית משגשגת. אילו מבינכם אשר אוהבים מוטיבים של ים וטבע ימצאו בוודאי ציורים ופסלים שיתאימו לנטייה הזו שלהם.

קניבנקפורט

מדרחוב בקניבנקפורט

קניבנקפורט, העיר שנופש בה במקרה ג'ורג' בוש האב

כשמחפשים באתר הרשמי של קניבנקפורט מה יש לעשות בסביבה, אחת האטרקציות שמוזכרות היא בית הקיץ של משפחת בוש. ואכן, האחוזה שוכנת על אחד הצוקים המשקיפים אל האוקיינוס וכמובן שאינה מכניסת אורחים במיוחד. יחד עם זאת עדיין כדאי לשלב את קניבנקפורט בטיול בדרום מיין. זוהי עיירת חוף ניו-אינגלנדית טיפוסית אשר מציעה שניים-שלושה רחובות מלאים חנויות קטנות, גלריות ומקומות לאכול. העיירה כולה שוכנת על קו מים אשר מתגאה בהבדלים מאד מרשימים בין גאות לבין שפל. למי שלא ראה גאות ושפל בעבר, זהו מחזה מרשים.

מזח טיפוסי בפורטלנד

מזח טיפוסי בפורטלנד

שייט על האוקיינוס כחלק מטיול בדרום מיין

לכל מי שמגיעים לדרום מיין נזכיר כי קיימות אטרקציות שונות למטיילים הקשורות באוקיינוס. ניתן לצאת לשייט צפיה בלוויתנים מפורטלנד, לעלות על סירה אשר מגיעה עד למגדלורים ומאפשרת זוית צפיה מיוחדת עליהם מהים או לקחת מעבורת זולה אל אחד האיים המיושבים הקרובים לחוף. לחובבי הדיג מבינכם יש אפשרות לצאת למסעות דיג מודרכים ולנסות לתפוס את אחד מהדגים הענקיים אשר דרים במים הסמוכים לחוף.

טבע וקמפינג בדרום מיין

אי אפשר לסיים כתבה על טיול בדרום מיין בלי להזכיר את הטבע והאפשרויות לקמפינג שהמדינה הזו מציעה. מיין בכלל ידועה בטבע שלה. האזורים הצפוניים והפנימיים הם גם הפראיים והמרשימים יותר. אולם טיול משפחות בטבע של דרום מיין יכול להיות גם מאד מהנה וגם קל יחסית. מהבחינה הזו דרום מיין מציעה מאגרי מים רבים, מקומות שונים לשחות, אתרי קמפינג מיוחדים וכמה וכמה מסלולי הליכה לכל המשפחה או לחובבי האתגרים שבינכם. האתר הבא יכול לסייע במציאת מסלולי הליכה.


סיכום – טיול בדרום מיין

לסיכום, טיול בדרום מיין פשוט ומאד חביב. הוא מתאים במיוחד לתקופת הקיץ. הטיול מתאים גם לזוגות וגם למשפחות.

הגב לכתבה