טיול לפריז – יעדים שאסור לפספס

לחצו על הדגל ליעדים במדינות השונות

טיול לאיטליה

טיול לאנגליה

טיול לשוויץ

טיול לצרפת

טיול לספרד

טיול להולנד

טיול לצ'כיה

טיול לצפון אמריקה

טיול לאיטליה טיול לאנגליה טיול לשוויץ טיול לצרפת טיול לספרד טיול להולנד טיול לצ'כיה טיול לצפון אמריקה

מה לא נאמר ואיזה שיר לא הושר על פריז, עיר האהבה, הרומנטיקה אך גם הבורדלים והתחמנות? פריז היתה ועדיין עיר שאי אפשר להשאר אדישים אליה. מובטח שגם עליכם טיול לפריז ישאיר רושם עז.  בחירת יעדי טיול בעיר כמו פריז אינה פשוטה.  מסלולי טיול מרתקים פשוט קורצים מכל פינה ונדמה שהכל מיוחד ומעניין.  ובכל זאת, ניסינו לבחור עבורכם כמה אתרים שבלי ביקור בהם ולו הזריז ביותר, אתם עשויים להרגיש שפספסתם את פריז.  מומלץ להצטייד במפה של פריז והגרסה של Pocket Pilot באמת הטובה ביותר.

שאנז אליזה ושער הנצחון

השאנז אליזה הוא אחד הרחובות האלגנטיים ומעוררי ההשראה בעולם. לאורך השאנז אליזה תמצאו חנויות ומסעדות יוקרה לצד עוברי אורח מן השורה, שאולי הולכים בדיוק לטיול עם הפודל הלבן שלהם…  בקצהו של השאנז אליזה נמצא שער הנצחון המפורסם גם הוא.

שער הנצחון, פריז

שער הנצחון, פריז

מגדל אייפל

מגדל אייפל, פריז

לחצו על התמונה לראות חבר דמיוני לטיול

מגדל אייפל נבנה במקור עבור התערוכה העולמית (World Fair) של שנת 1889.  בניית מגדל הפלדה ארכה כשנתיים והוא היה אמור להיות מפורק אחרי התערוכה.  הפירוק נדחה לאור בקשות הקהל ולימים המגדל נהיה אחד מסמליה המוכרים ביותר של פריז.  כיום פריזאים רבים עמלים על שימור מתמיד של המגדל אשר דורש טיפול לא מועט (צבע, חיזוקים וכו').

ליד מגדל אייפל משתרך דרך קבע תור ארוך של מבקרים אשר מבקשים לעלות עליו ולחזות בפריז מאחד ממרומיו.  מרבית התיירים יכולים לעלות על אחד משני המפלסים התחתונים של המגדל.  העליה בתשלום ויש צורך לקנות כרטיסים לעלות.  במפלס התחתון תמצאו מסעדה עממית וחנות ואילו במפלס השני נמצאת מסעדת גורמה בשם "ז'ול ורן" על שם הסופר הצרפתי הנודע.  מהמפלס השני גם תוכלו לחזות בנוף עוצר נשימה של פריז.  למטיילים בפריז נזכיר כי לא חובה לעלות על מגדל אייפל; אפשר גם להנות ממנו מלמטה, להצטלם לידו ולהמשיך בסיור בעיר…

שעות הפתיחה של המגדל בין 9:00 ואפילו עד 00:45, אם כי ישנם ימים במהלך השנה שהשעות מעט מצומצמות יותר.  המחירים נעים בין 4.5 לבין 13.1 אירו למבוגר, בתלות בקומה ובדרך העליה – מדרגות או מעלית.

תגובה אחת לכתבה “טיול לפריז – יעדים שאסור לפספס”