ימי ראשון עם פריז

את היום ילווה שיר ליום ראשון בפריז

אני הכי אוהבת את ימי ראשון כאן.

דווקא בימי ראשון, אני משתדלת לקום מוקדם מהרגיל, אוכלת ארוחת בוקר קטנה, ויוצאת מוקדם מהדירה. יום ראשון מוקדש לשווקים, ואח"כ למנוחה. אבל על החלק של המנוחה ויתרתי היום. הלכתי כל כך הרבה ברגל, שנאלצתי בסוף היום, לשכשך מעט את הרגליים בבריכות המים שמסביב ללובר. (היום היה חם בפאריס יותר מאשר בישראל….)

היום הלכתי לשוק 'גרנל', שנמצא ברובע ה- 15 של פאריס, די קרוב למגדל אייפל. באתרים השונים, יש המון המון המלצות על שווקים, ו'גרנל' הוא אחד המומלצים. השוק אינו קטן, וממש יפה.

שוק בפריז

דוכן בשוק

הוא ממוקם מתחת לפסי המטרו של קו מספר 6, שהינו הקו היפה ביותר, מכיוון שבחלקו הקרוניות נוסעות מחוץ למנהרות, וניתן לראות את העיר תוך כדי נסיעה. רגעים פחות נעימים בשוק, היו לראות איך מוכרים שבלולונים למאכל – רואים שהם לא גדלו עם 'פרפר נחמד'….
אני חייבת להבהיר כאן משהו, כל השווקים שהייתי בהם עד עכשיו (כולל השוק הקטן והנחמד שנפרס מדי כמה ימים מול הדירה שלי), הם מקסימים. כל מה שצריך לדעת לגבי שוק, הוא אם הוא מקורה או לא מקורה (לימי גשם), ואיזה פארק או גדת סיין קרובה אליו, בכדי לדעת איפה לפרוס את הארוחה שזה עתה נקנתה.
בימי ראשון, השוק מלא בפאריסאים, שבאים לקנות מזון לארוחת יום ראשון המסורתית, וכמו בשווקים בארץ, לקראת הצהריים, הרוכלים מבשרים על מחירי חיסול של הדוכנים – גם הם הולכים הביתה לאכול עם המשפחה.
קצת לא נעים לי להודות בזה בפאריס, אבל אחד המאכלים האהובים עליי הם עוף ותפו"א, כך שקניתי מנת אוכל שנעטפה היטיב, כדי שאוכל לקחת אותה איתי לפארק הקרוב. בנוסף, קניתי נקטרינות עסיסיות, שהמוכר אילץ אותי לרכוש בספרדית, ולא בצרפתית….

שמחתי שהכל נארז היטיב, כי חיכתה לי הליכה קצרה, לכיוון המקום בו רציתי לשבת. מסתבר שבסיין יש לא מעט איים. אחד מהם – אי הברבורים, הוא אי שנוצר באופן מלאכותי. הוא אי צר מאוד, ובמרכזו ישנה שדרת עצים, וספסלים הפונים לסיין משני צדדיה.

אי בסיין

תמונה של האי מגשר 'גרנל'

הגב לכתבה