כמה כסף לקחת לטיול לחו"ל?

כמה כסף לקחת לחו"ל?

שאלה שחוזרת על עצמה הינה "כמה כסף עלי לקחת לטיול?" ובכן, התשובה אינה כל כך פשוטה ומורכבת מכמה חלקים:

 • מהו יעד הטיול? יעד הטיול שלכם חשוב מאד מבחינת הערכת עלויות.  קיימים יעדים אשר בהם הטיסה יקרה אך השהות זולה יחסית (כגון תאילנד, נפאל
  וכו'). יעדים אחרים יקרים הן מבחינת טיסה והן מבחינת השהות (למשל הונג-קונג או איי הגלאפאגוס) ואילו ביעדים אחרים ניתן לחסוך דווקא בטיסה אך השהות צפויה להיות יקרה (לונדון הינה דוגמא קלאסית לכך).
 • מהו משך הטיול? ברור לכל שככל שהטיול מתארך, כך הוא צפוי להיות יקר יותר. אבל (וזה אבל גדול) כשהטיול ארוך צצות אפשרויות מסויימות לחיסכון אשר
  אינן קיימות בטיולים קצרים יותר. אחת האפשרויות הללו הינה קניה של מכונית (ולא השכרה) ואז מכירה שלה בסוף התקופה. דוגמא נוספת, שגם קשורה למכוניות היא שמחיר השכירות של רכב לכל יום יורד ככל שמשך השכירות עולה.
 • מהי רמת הטיול הצפויה? אנשים שונים אוהבים לטייל בסגנונות שונים. בעוד שאחדים נהנים מטיול שטח, קמפינג או LOW BUDGET, אחרים לא ירגישו שהם בחופש אם לא ישהו במלון יוקרתי במיקום הטוב ביותר. הוצאה גדולה ולפעמים לא צפויה בתחום רמת הטיול הינה אוכל. קיים פער מחירים גדול בין מטיילים שרוב האוכל שלהם נקנה ברשתות מזון או סופרמרקטים ביעדי הטיול לעומת מטיילים שמעדיפים לאכול במסעדות.
 • מה אני רוצה לעשות בטיול? טיולים לאותו המקום עשויים להיות שונים מאד מבחינת תקציב, בתלות למה שעשוי לעניין אתכם ביעד ולידע שיש לכם בתכנון הטיול. הנה דוגמא לטיול זול בניו יורק שעשוייה לסייע לכם להחליט.

אז כמה כסף לקחת לחו"ל?!

אחרי כל הכללים הללו הערכה הגיונית לכמה יום טיול עבור זוג "ממוצע" (אם יש דבר כזה…) באירופה הוא 70 אירו ליום.  על מה מתבסס החישוב הזה?

 • אוכל ליום רגיל – 40 אירו לזוג – ארוחת בוקר 5-10 אירו, ארוחה גדולה 15-30 אירו וארוחת ביניים עוד 5-10 אירו.  סכומים אילו מחשבים גם ממתקים.
 • נסיעות – בתוך עיר גדולה באירופה הגיוני לחשב 2-3 נסיעות מטרו לאדם ביממה.
 • כניסה לאתרים – ביום רגיל נכנסים בדרך כלל לאתר אחד בתשלום.  אתר כזה יעלה לרוב 8-10 אירו לאדם.

מעבר לנ"ל, כאשר באמת מחשבים כמה כסף לקחת לחו"ל או כמה כסף יעלה טיול, כדאי לחשב תוספת כסף לבזבוזים, הוצאות לא צפויות וכו', כל אחד על פי אופיו.

איך כדאי לקחת כסף לחו"ל?

האם כדאי כרטיס אשראי בינלאומי? אולי מזומן? ואולי כדאי המחאות נוסעים? גם פה התשובה אינה כל כך פשוטה ומשתנה בהתאם ליעד ולהעדפות המטייל:

קיימות המלצות שונות באשר לצורה שבה כדאי לשאת כסף ליעדים שונים בעולם. קיימים מקומות שונים (כגון אזורים מסויימים במדינות מסויימות בדרום אמריקה) שבהם אין פשוט אפשרות להשתמש בכרטיסי אשראי והמחאות נוסעים.

כרטיסי אשראי בינלאומיים הינם פתרון נוח וקל. שימו לב רק לנושא העמלות ובררו אותו מראש אצל חברת האשראי שלכם.

גיבוי – ככלל, רצוי לפצל תמיד ולוודא מראש שיש גיבוי למקרה אבדן, גניבה או פשוט שינוי תכניות וצורך במימון נוסף. גיבוי עשוי להיות בצורת כרטיס אשראי
בינלאומי או בכך שנוודא מראש לאן אפשר יהיה לשדר אלינו כסף (למשל על ידי שירות Moneygram). גיבוי גם עשוי לבוא בצורה של המחאות נוסעים. אך זכרו: מקומות רבים אינם מכבדים המחאות נוסעים ואם אין בכוונתכם להמירן אצל חלפן או בסניף בנק מקומי, אתם עלולים "להתקע" עם ההמחאות הללו בלי יכולת להשתמש בהן.

טיפים נוספים שקשורים לכסף בטיול לחו"ל:

 • הכי טוב להחליף כסף בבנק. אפשר וכדאי להשוות בין הסניפים.
 • אחרי בנק הכי טוב כספומט. העמלה לא נוראית.
 • בהרבה מקומות בהם מחליפים כסף, התעריף נתון למיקוח. תמיד תשאלו על עמלה וכמה תקבלו בסוף.
 • נכון שלישראלי טבעי לקחת דולרים לחו"ל. אבל זיכרו: אם
  תקחו דולרים לאירופה תשלמו עמלה כפולה: פעם בארץ על המרה משקל לדולר ופעם
  באירופה על המרה בין דולר לבין אירו.

החזרי מס בקניות בחו"ל | איך לחסוך כסף בטיול