תכנון טיול לפראג ולצ'כיה

לחצו על הדגל ליעדים במדינות השונות

טיול לאיטליה

טיול לאנגליה

טיול לשוויץ

טיול לצרפת

טיול לספרד

טיול להולנד

טיול לצ'כיה

טיול לצפון אמריקה

טיול לאיטליה טיול לאנגליה טיול לשוויץ טיול לצרפת טיול לספרד טיול להולנד טיול לצ'כיה טיול לצפון אמריקה

צ'כיה מושכת אליה תיירים רבים.  תיירות לצ'כיה מפותחת ופופולארית ולא סתם למעלה מ 1% מהאוכלוסיה הצ'כית עוסקים בתיירות.  טיול לצ'כיה נובע לרוב בגלל בירתה, פראג והמרכז העתיק של פראג.  אבל עבור מטיילים שרוצים להתעניין בה יותר, יש לצ'כיה עוד מה להציע מעבר.

צ'כיה נוסדה במאה ה 9 והגיעה מבחינות רבות לשיא בימי הביניים.  במאה ה 20 צ'כיה תזכר כחלק מצ'כוסלובקיה וכמדינה קומוניסטית.  בהמשך, בתהליך שהחל במהפכת הקטיפה המפורסמת (והשקיטה) צ'כוסלובקיה נטשה את הקומוניזם וכיום מדובר ברפובליקה דמוקרטית, חלק בלתי נפרד מאירופה.  כיום, תיירים מגיעים לצ'כיה בעיקר לטיול בפראג ובמרכז העתיק שלה, אך גם לסיורי טירות מרשימים, לטיולים בטבע הצ'כי ובשל מאפייני תרבות נחמדים כמו חיבת המקומיים לבובות ולמריונטות ובירה משובחת.

ניסינו לקבץ עבורכם כמה מהיעדים הפופולאריים והמרכזיים ביותר בטיול לפראג ו…לצ'כיה.

טיול לפראג

פראג, בירת צ'כיה, משלבת תרבות, נגישות, אוכל טוב (אם יודעים איפה לחפש), היסטוריה ואפילו שופינג (ולא רק של קריסטלים).  טיול לפראג נוח ומומלץ, לפחות פעם אחת.

קרלובי וארי (Karlovy Vary)

זוהי עיירת הספא הגדולה והמפורסמת ביותר בצ'כיה והיא נוסדה כבר בסביבות שנת 1350.  העיר נמצאת באזור רומנטי שלמרגלות הרי קרושנֶה, במרחק של כ-130 ק"מ מפראג.

ההגעה לקרלובי וארי נעשית באוטובוס, היוצא בכל שעה עגולה החל בשעה 06:00.  בחזרה מקרלובי וארי, האוטובוס האחרון לצאת הוא בשעה 20:00.  משך הנסיעה- כשעתיים וחצי.


צפו במפה גדולה יותר

ל"זוהר" חיי החברה בספא מוסיף גם ייצור מסורתי של זכוכית קריסטל וחרסינה. בנוסף במשך כ-200 שנה מוסיפים לפרסום העיר ייצור של ליקר צמחי ומים מינרליים מהאזור.

העיר כולה חיה בזכות מעיינות המים המינרליים. יותר מ-70 מעיינות חמים נובעים בעיר מעומקים שונים. 12 מהם משמשים כיום את תעשיית הספא האדירה שהוקמה כאן במרוצת השנים. החזק והמפורסם שבמעיינות הוא מעיין "וז'ילדו" שנובע מעומק של 2 עד 3 ק"מ.

חום המים של המעיינות בעיר נע בין 39 מעלות ל-73 מעלות. לכל מעיין יש טעם, סגולות ואיכויות משלו. 50 אלף מטופלים ו-2 מיליון תיירים מגיעים לעיר בכל שנה. 56 אלף תושבי העיר עסוקים באירוח ובטיפול בהם.

המבקרים שותים לרוב את המים המינרלים בשל הסגולות הרפואיות המייחסים להם, אך טעם הגופרית שלהם אינו תורם לטעם ולכן לא מומלץ לנסות…

קרלובי וארי היא עיר שנושאת עדיין בפאר ובחן של רוזנת אצילית את הדר העבר, בעיקר זה של אמצע המאה ה-19. התחושה היא של ביקור בשמורת טבע שזוכה לתחזוקה מצוינת. באזורים המרכזיים בעיר צבועים רוב הבתים בגוונים פסטליים מעט זוהרים וחדשים. הגינון ברחבי העיר מוקפד ומטופח מאוד, וספסלי העץ שמסודרים בשורות ארוכות בכל מקום נקיים ומבהיקים.

המעיין המפורסם ביותר בעיר, ה"שפרודל", זכה מאז ומעולם לפופולריות רבה בזכות העוצמה שבה הוא מתפרץ. עמוד מים קבוע ויציב שעולה מעומק 2,000 מטרים יוצא מן האדמה בטמפרטורה של 73 מעלות, ומזנק לגובה של כ-10 מטרים. סילון המים החם עושה זאת כבר יותר מ-150 שנה תחת גג. המבנה הנוכחי, רק בן 30 שנה, החליף מבנים אחרים, רעועים יותר, והוא בנוי קורות מתכת ומשטחי זכוכית שיוצרים תחושה של חממה.

מסלול הטיול בעיר, כיאה למקום שמחלימים בו, אינו ארוך מדי. בשעה וחצי אפשר לחצות אותה מקצה לקצה.  את שאר היום מומלץ לבלות בספא ובפינוקים.  אם בכל זאת תרצו מסלול מעט מאתגר יותר, תוכלו לעלות אל עבר תצפית דיאנה, ברגל או בפוניקולר.  אנו ממליצים לעלות בפוניקולר ולרדת ברגל דרך היער.  כך לא תפגמו בתחושת הרוגע…

טירת קרלשטיין

טירת קרלשטיין מצוייה כ 28 ק"מ מחוץ לפראג.  ההגעה פשוטה מאד – ברכבת היוצאת מפראג.

טירת קארלשטיין הינה טירה גותית שנבנתה בשנים 1348–1357 ע"י הקיסר קארל הרביעי (Karl IV).  זוהי הטירה הצ'כית החשובה ביותר ואחד הסמלים של המלכות הצ'כית. יש האומרים שזו הטירה היפה ביותר בצ`כיה.

כנראה שקארל ידע לבחור היטב את מיקום הטירה, שכן למרות גובהה היחסי (319 מטר) לא ניתן לראותה אלא עד שממש מתקרבים אליה כדי מטרים ספורים. הטירה נועדה לשמור ולהחזיק את תכשיטי הכתר ואוצרותיו, ועל כן דאג קארל הרביעי לביצורי אבן הולמים, בחלקים מסויימים של המגדל הראשי עובי החומה מגיע ל-6 מטרים. למרות הכוונה המקורית אוצרות המלוכה הועברו מקארלשטיין לוינה ב-1420 עקב עליית תנועת ההוסיטים והוחלפו בתכשיטי הכתר של בוהמיה שגם הם הוחזרו לפראג עם פרוץ מלחמת 30 השנה ב-1620, כך שבסופו של דבר איבדה קארלשטיין מחשיבותה המרכזית וחלק גדול משטחה שימש לאורוות ואסמים.

הטירה פתוחה לקהל בכל יום מלבד בימי שני וסיור בה מודרך בלבד.  אין כניסה בשעת ארוחת הצהריים, כמובן.  ניתן גם לבקר במוזיאון השעווה הצמוד לכניסה.

אפשרות נוספת אשר מצדיקה את הנסיעה אל עבר טירת קרלשטיין היא הטיולים בשבילים אשר סביבה.  המסלול המוכר הוא מסלול "אלון שבעת האחים" (Dub Sedmi brateri).  זהו מסלול מעניין, מסומן ולא ארוך במיוחד (כ 5 ק"מ) בטבע הצ'כי.

טיולים יומיים נוספים מחוץ לפראג

למידע נוסף – כנסו לאתר הרשמי של משרד התיירות הצ'כי.

9 תגובות לכתבה “תכנון טיול לפראג ולצ'כיה”