טיול לפראג – אתרים שלא כדאי לפספס

לחצו על הדגל ליעדים במדינות השונות


טיול לאיטליה
טיול לאנגליה טיול לשוויץ טיול לצרפת טיול לספרד טיול להולנד טיול לצ'כיה טיול לצפון אמריקה
טיול לאיטליה טיול לאנגליה טיול לשוויץ טיול לצרפת טיול לספרד טיול להולנד טיול לצ'כיה טיול לצפון אמריקה

פראג (באנגלית Prague ובצ'כית דווקא Praha), בירת צ'כיה והעיר הגדולה במדינה (עם למעלה מ 1.3 מליון תושבים נכון ל 2010), משלבת תרבות, נגישות יחסית, אוכל טוב (אם יודעים איפה לחפש), היסטוריה ואפילו שופינג (ולא רק של קריסטלים מקוריים).  העיר העתיקה של פראג מהווה אתר מורשת של אונסקו.  היותה של פראג קרובה יחסית ומחירי הטיסות הנוחים אליה, ביחוד בחורף (אם אתם מוכנים לטיול חורפי באירופה הקרה…) הופכים טיול לפראג נוח ומומלץ, לפחות פעם אחת.  בפסקאות הבאות ניסינו להביא לפניכם כמה מהאתרים המרכזיים של פראג, אתרים שלא כדאי לפספס בטיול לפראג, אך בודאי שלא האתרים היחידים בעיר שיכולה להפתיע גם בביקור שני ואפילו בביקור שלישי…  מומלץ להצטייד במפה של פראג (הקישור מוביל לאחת המפות המדהימות שת Pocket Pilot – הן זולות, נוחות ועמידות).

השעון האסטרונומי בכיכר העיר העתיקה של פראג

גשר קארל – Karluv Most

גשר קארל הוא אחד הגשרים העתיקים והיפים באירופה החוצה את נהר הוולטאבה. לכל אורכו הוא מקושט בפסלים, עומדים בו רוכלים המוכרים מזכרות, נגנים ואף אמנים. הגשר מחבר את שני חלקי העיר העתיקה והעיר הקטנה, בקצהו שער כניסה עם מגדלים, שגם מהם ניתן להשקיף על העיר. מראה הגשר מרשים בכל שעות היום.

גשר קארל, פראג

גשר קארל בלילה צופה אל מצודת פראג

כיכר העיר העתיקה בפראג

כיכר העיר העתיקה – Staroměstské náměstí – זוהי אחת הכיכרות המרשימות ביותר באירופה. במרכזה נמצא פסלו של יאן הוס אשר נשרף למוות בשל אמונותיו. סביב הכיכר פזורים מבנים שונים ומעניינים המייצגים סגנונות ארכיטקטוניים שונים כאשר האתר המרכזי אשר גורם למאות תיירים לעמוד מולו בכל שעה עגולה הוא השעון האסטרונומי.

השעון של פראג

עוד מסביב נמצאים קתדרלת טין הגותית וכנסיית ניקולאס הקדוש הבארוקית. בכיכר תמצאו גם את לשכת התיירות המקומית, בה תוכלו להצטייד במפות של העיר ועוד מידע עדכני. מסביב לכיכר רוכלים רבים אשר מאיישים דוכנים צבעוניים ובין היתר אפשר לקנות את המאפה ההונגרי – קיורטוש. מומלץ.

דלת בכיכר פראג

השעון האסטרונומי בפראג - שימו לב לפרטים הקטנים

מהכיכר אפשר לצאת לסיורים מודרכים בעיר. סיורים אילו זולים ומעניינים מאד. אפשר ללמוד רבות על ההיסטוריה והארכיטקטורה של העיר מפי מדריכים מיומנים דוברי אנגלית טובה. מלבד הסיור הארכיטקטוני המומלץ (גם אם אינכם חובבי ארכיטקטורה מושבעים) אחד הסיורים המעניינים והמומלצים ביותר הוא הסיור – Prague ghost & medieval Mysteries.  עוד אתר קטנטן (תרתי משמע) הסמוך לכיכר העיר העתיקה של פראג הוא הרחוב הצר בעולם.  זהו רחוב צר כל כך שיש בקצותיו רמזור המאפשר להולכי רגל ללכת מצד אל צד בלי להתקל בהולך רגל הבא מהכיוון הנגדי וחוסם את דרכם.  שימו לב שלא להפעיל את הרמזור רק כדי להצטלם – בעשותכם זאת, אתם חוסמים את דיירי הסביבה אשר מעוניינים ללכת לדרכם…

2 תגובות לכתבה “טיול לפראג – אתרים שלא כדאי לפספס”