טיול לפלורידה קיס – המפתחות כבר בפנים

פלורידה הינה יעד מצויין לטיול לכל המשפחה. טיול לפלורידה יכול לשלב נופש על חוף עם חולות לבנים, אטרקציות כגון דיסני וורלד או קייפ קנבראל וטבע מרהיב באחד משלל הפארקים הלאומיים של המדינה הפראית הזו. פלורידה גם מתאימה במיוחד לטיול חורף. מטיילים ישראלים רבים אשר מגיעים לפלורידה מגיעים למיאמי או לאורלנדו. מעט ישראלים באופן יחסי מכירים את הפלורידה קיס. וחבל.  טיול לפלורידה קיס יכול להוות טיול חורף מושלם ובמיוחד כטיול לזוג או לכל המשפחה.

פלורידה קיס

אי אופייני בקיס. אפשר להגיע לאיים עם קיאק או אופנוע ים


איפה זה הפלורידה קיס בכלל?

הפלורידה קיס הם רצועת איים מדרום לפלורידה. האיים המרכזיים מחוברים בכביש מרהיב אשר מוקף משני צדדיו במים. עד שלא נסעתם על הכביש הזה לא תבינו מה זאת אומרת "מוקף בים". הכביש לפעמים כאילו נוגע במים. באזורים העמוקים יותר הדרך עוברת על גשרים, אשר הארוך בינהם משתרע על פני 11 ק"מ מעל הים. האי הדרומי ביותר נקרא Key West. הסופר הידוע ארנסט המינגווי חי פה חיי בדידות. כיום מתקיימות פה מסיבות שקיעה שכן זהו גם האי המערבי ביותר והשקיעות הטרופיות פה מרהיבות ביופין.

מה יש לעשות בפלורידה קיס?

הפלורידה קיס הם יעד מושלם לחובבי טבע, לחובבי חופים ולחובבי ספורט ימי:

  • טבע בפלורידה קיס – אולי האטרקציה המרשימה ביותר בפלורידה קיס הוא הטבע. פלורידה היא עדיין מדינה אשר בה קרוקודילים ואליגטורים אשר משוטטים בטבע. הטבע הימי כולל מים צלולים, ריף אלמוגים, דולפינים, ברקודות וכרישים. באזור המערבי של הקיס נחלים שקטים אשר זורמים בינות לשורשי עצי מנגרוב. פה תוכלו לשוט בקיאק בינות לדגים ולמנטיס (למי שלא יודע מה זה מנטי – כדאי ללחוץ על הקישור).
  • חופים בפלורידה קיס – הפלורידה קיס אינם ידועים דווקא בחופים שלהם. החופים פה אינם רבים ואינם מאד נגישים. אבל אותם חופים שכן מאפשרים גישה מדהימים. החול לבן, המים צלולים והעומס דל. אפשר בהחלט להגיע לחופים בפלורידה קיס ולהנות משמש נעימה, מים יפים ושקט. מעבר לכך, החופים בפלורידה קיס לרוב מושכים אליהם דייגים ומסעדות דגים. יודעי דבר יכולים למצוא פה מאכלי ים טריים וטעימים מאד.
  • ספורט ימי בפלורידה קיס – אולי האטרקציה המושכת ביותר עבור תיירים לפלורידה קיס (מלבד האוכל המצויין) הוא הספורט הימי. מטיילים יכולים לשכור קיאק או סירה, לשוטט בין איים או לצאת לעומק הים לדוג דגים גדולים. אפשר גם לשכור אופנועי ים ואפשר ומומלץ לצלול ולשנרקל.
קייאק

קייאק בינות לעצי המנגרוב בפלורידה קיס

  • קמפינג בפלורידה קיס – הדרך המקובלת לישון בפלורידה קיס היא כמובן במלונות. אולם טיול עם המשפחה יכול להיות מהנה ולהותיר זכרונות לזמן ארוך אם ישלב לינה באוהלים. בקיס אפשר למצוא כמה אתרי אוהלים נוחים שמתאימים במיוחד לטיולי משפחות.

כמה זמן כדאי להיות בפלורידה קיס?

הפלורידה קיס יכולים להיות מושלמים לטיול קצר של 3 ימים וגם לטיול ארוך של שבוע ויותר. זה מאד תלוי מה אתם מחפשים. יתרון נוסף לקיס הוא הקרבה למיאמי. טיול לפלורידה קיס יכול להיות משולב עם טיול למיאמי ולפארק האברגליידס.

זריחה בפלורידה קיס

זריחה בפלורידה קיס


מתי להגיע לפלורידה קיס?

פלורידה היא בחירה מושלמת כטיול חורף. החורף בפלורידה נעים הרבה יותר מאשר הקיץ. הטמפרטורות בפלורידה בקיץ באזור אמצע ה 20. גם בלילה לא קר. שכיח שהטמפרטורה בלילה תהיה סביב 20 מעלות. לעומת זאת, הקיץ בפלורידה חם ולח.  אין פלא אם כן שרבים מגיעים לפלורידה בחורף.  בגלל שהרבה מהחוויות המומלצות בפלורידה קיס מתרחשות במים, כדאי ומומלץ לוודא שבזמן שבו אתם מתכננים להגיע הטמפרטורות מאפשרות זאת. בכל מקרה, כדאי לדעת שגשם איננו תופעה אשר מתרחשת בפלורידה רק בחורף. גשם נפוץ מאד בפלורידה גם בחורף וגם בקיץ, כך שזה אינו שיקול.

 

הגב לכתבה