טיול לארצות הברית – החוף המערבי

לחצו על הדגל ליעדים במדינות השונות

טיול לאיטליה

טיול לאנגליה

טיול לשוויץ

טיול לצרפת

טיול לספרד

טיול להולנד

טיול לצ'כיה

טיול לצפון אמריקה

טיול לאיטליה טיול לאנגליה טיול לשוויץ טיול לצרפת טיול לספרד טיול להולנד טיול לצ'כיה טיול לצפון אמריקה

טיול לחוף המערבי אינו דומה לטיול לחוף המזרחי בהרבה מובנים.  פעם היו אומרים לאמריקאים "לך מערבה איש צעיר, לך מערבה".  מערב ארצות הברית היה פרוע יותר, חדש ומלא אפשרויות.  טיול לחוף המערבי של ארצות הברית הינו במובנים רבים טיול לקליפורניה.  אם כי יש עוד מה לראות לחופיה המערביים של ארצות הברת, קליפורניה היא בלי שום ספק היעד המועדף לטיול כזה.  רבים משלבים טיול ללאס וגאס עם טיול לחוף המערבי, אך בחרנו להתייחס לטיול ללאס וגאס בכתבה נפרדת.

טיול ללוס אנג'לס

אנשים רבים חושבים שטיול ללוס אנג'לס הוא רק טיול להוליווד. תעשיית הקולנוע המפותחת בלוס אנג'לס מהווה באופן לא מפתיע גם תעשיית תיירות משגשגת.  אנשים נוהרים ללוס אנג'לס ולהוליווד מכל העולם כדי להתרשם מהאולפנים, מהנופים המוכרים, להדבק מעט באבק הכוכבים ואולי גם לזכות במבט חטוף על אחד מהכוכבים בשר ודם שמסתובבים ברחובות האזור.  בהתאם, בלוס אנג'לס אפשר למצוא אטרקציות שונות ומשונות אשר נסובות סביב תעשיית הקולנוע והאולפנים הגדולים אף מציעים סיורים חווייתיים לתיירים.

סיור באולפני יוניברסל

אולפני יוניברסל מציעים גם סיור מודרך באולפנים וגם פארק שעשועים.  מתחם יוניברסל נמצא על גבעה מעל האולפנים עצמם, בהם מצלמים מדי יום סדרות וסרטים רבים.  סיור באולפני יוניברסל מאפשר הצצה של ממש אל מאחורי הקלעים של תעשיית הסרטים.  אפשר להתרשם מכמה תפאורות ובינהן זירות מלחמה והריסות של עצמים שונים, פיצוצים ואפילו חוויות של כמעט מתחת למים (אל תוותרו על עולם המים – Waterworld גם אם התורים ארוכים).  כחלק מהסיור באולפנים אולפני יוניברסל מציעים סיור ברחוב אשר נבנה כמו סט צילומים של ממש בהשראתו ובהדרכתו של הבמאי הנודע סטיבן ספילברג, סיור ברחוב מהסט של עקרות בית נואשות  וסיור בעולמם של הסימפסונים בחלל אשר נבנה בהשראתם ועם הכוכבים של הסדרה המקורית.

מתחם אולפני יוניברסל בעצם בנוי מפארק שעשועים ומסיור בהנגרים של האולפנים עצמם.  גם הפארק עצמו מחולק לשנים – מפלס עליון ומפלס תחתון.  התורים והעומס ידועים ולכן מומלץ להגיע כמה דקות לפני הפתיחה ולדעת מראש לאן אתם רוצים ללכת.  אם יתמזל מזלכם תכנסו לאטרקציות של שרק או טרמינטור (Terminator) במתחם העליון והמומיה או פארק היורה במתחם התחתון.  הסיור באולפנים פחות מעניין בחלקו הראשון (סיור בין ההאנגרים הסגורים בהם מצלמים סרטים וסדרות) אך בהמשך נהיה מעולה, כשרואים הדגמות וסטים של סרטים.

שדירות הוליווד

אולי אחד המקומות המפורסמים ביותר בלוס אנג'לס הוא שדרת הוליווד, לאורכה מונחים כוכביהם של מיטב השחקנים ואנשי הבידור. בתיאטרון הסיני הסמוך תוכלו למצוא גם את טביעות ידיהם ורגליהם של הכוכבים.

שדרת הכוכבים בלוס אנג'לס

עוד בשדירות הוליווד – תוכלו לראות את מלון רוזוולט. מלון זה הוא מזכרת אחת גדולה לזוהר ההוליוודי של פעם, ולא רק שאירח את מיטב השחקנים, החל ממרילין מונרו, קלרק גייבל ושירלי טמפל, ועד ברוס וויליס, לינדסי לוהאן ואווה לונגוריה, אלא אפשר אף למצוא בו שלל מזכרות הוליוודיות המוצגות בו.

מתחם בולט ומרשים הנמצא בסמוך הוא מתחם ה-Kodak Theatre, האולם המרשים אשר מארח את טקס פרסי האוסקר מידי שנה. המתחם היפה הסמוך לאולם משמש גם כמרכז קניות ומכיל כמה מהמסעדות הטובות ביותר בעיר ואף אולם באולינג משוכלל.

לא רק קסם הוליוודי ניתן למצוא לאורך השדרה, אלא גם את מוזיאון ריפלי (Ripley’s Believe it or not), המציג שלל דברים ביזאריים (גם בסן פרנסיסקו יש סניף),וגם את מוזיאון שיאי גינס ו מוזיאון השעווה.

חוף ווניס

חוף ווניס (Venice beach) הוא אולי אחד החופים המוכרים והאייקונים ביותר בלוס אנג'לס.  כמרבית חלקי העיר, גם חוף זה כיכב לא מעט בהפקות קולנוע ואף טלוויזיה, כך ששימש בסט הצילומים של הסדרה משמר המפרץ.  חוף ווניס זהו אותו חוף מפורסם אשר לאורכו מתגלגלים היפים והיפות ועל חולותיו מתאמנים שרירנים משומנים ושזופים.  חוף ווניס תוסס במיוחד ויכול להעסיק כל מבקר מספר שעות. לאורך החוף משתרעת טיילת, כמובן, ובחלקה הצפוני של תוכלו לשכור אופניים או רולרבליידס ולהתגלגל לאורך כקילומטר וחצי וליהנות תוך כדי מהצבעוניות של האנשים ועשרות הדוכנים המוכרים מכל הבא ליד.

אי אפשר לעזוב את לוס אנג'לס בלי לדבר על פארק דיסני לנד.  דיסני לנד מצויה דרומית ללוס אנג'לס במקום שנקרא אנהיים, מרחק נסיעה של כ 50 דקות מלוס אנג'לס.  ניתן להגיע לדיסני לנד ולהסתובב בין האטרקציות וניתן לישון באחד המלונות שמשוייכים לפארקים ואז להנות מגישה נוחה ומכניסה אשר כלולה במחיר הלינה.  גם בדיסני לנד כדאי לתכנן את הטיול מראש ולדעת לאילו מופעים כדאי ללכת על מנת לתפוס מקום טוב זמן.

5 תגובות לכתבה “טיול לארצות הברית – החוף המערבי”