תכנון טיול לאנגליה

לחצו על הדגל ליעדים במדינות השונות

טיול לאיטליה

טיול לאנגליה

טיול לשוויץ

טיול לצרפת

טיול לספרד

טיול להולנד

טיול לצ'כיה

טיול לצפון אמריקה

טיול לאיטליה טיול לאנגליה טיול לשוויץ טיול לצרפת טיול לספרד טיול להולנד טיול לצ'כיה טיול לצפון אמריקה

אנגליה מהווה יעד טיול מגוון, יפהפה ומעניין.  יתרון בולט של טיול לאנגליה טמון בכך שהשפה המדוברת בה היא אנגלית, דבר שבהחלט מקל על הטיול ובייחוד אם מבינים את המבטא…

אנגליה – מבוא קצר

אנגליה היא חלק מהאי הבריטי.  בריטניה (באנגלית Britain או United Kingdom או UK) מכילה בעצם שלוש מדינות – אנגליה, סקוטלנד ואירלנד.  אירלנד עצמה מצוייה, כידוע, באי נפרד מאשר אנגליה וסקוטלנד ומחולקת לאירלנד ולצפון אירלנד הזכורה ממאורעות המאה הקודמת.  טיול באיים הבריטיים יכול להיות רק באנגליה אך גם לאירלנד ולסקוטלנד יש הרבה מאד מה להציע.  בכתבה הזו נתרכז רק באנגליה.

מפת אנגליה

מפת אנגליה - אזורי אנגליה

באנגליה חיים למעלה מ 50,000,000 אנשים ב – 9 אזורים מוניציפאליים; כ 12,000,000 מהם חיים בלונדון (פי שניים בכל תושבי ישראל…).  במאה ה 19 ובתחילת המאה ה 20 האנגלים היוו את אחת המעצמות החזקות בעולם עם צי ששלט בשבעת הימים, אימפריאליזם חובק עולם, מהפכה תעשיתית…  בטיול לאנגליה ניתן להתרשם מהעוצמה ומההיסטוריה העשירים הללו.  גם כיום, אחת העובדות הקסומות ביותר לגבי אנגליה שהיא עדיין ממלכה.  לאנגלים, כידוע, מלכה ונסיכים וארמונות וטירות פעילים ומסדרי אבירים אשר שומרים עליהם.  נכון, אנגליה היא גם דמוקרטיה, אך האנגלים אוהבים את משפחת המלוכה ומשמרים את המסורת בגאווה אופיינית.  בטיול לאנגליה ניתן להתרשם מההיסטוריה ומההווה המרשימים בכל פינה של הממלכה.

טיול ללונדון

לונדון, בירת אנגליה, מהווה יעד תיירות מושך ופופולרי.  בין אם לטיול סוף שבוע של קניות או לביקור ראשון ומקיף, טיול ללונדון עשוי בהחלט להוות חוויה מהנה ובלתי נשכחת.  בגלל שיש כל כך הרבה מה להגיד על לונדון, ייחדנו לה כתבה משלה.

קיימברידג'

קיימברידג' איננה רק אוניברסיטה, זוהי לא רק העיר שבה חיו ניוטון וביירון, זהו יעד לטיול יומי מחוץ ללונדון.  קיימברידג' מושכת אליה תיירים בזכות הקמפוסים העתיקים שלה, הנופים המוריקים, האווירה הכפרית השקיטה ועצי הערבה הבוכייה סביב הנהר.  לא סתם מגיעים לקיימברידג' למעלה מ 4 מליון תיירים כל שנה (!).

קיימברידג', אנגליה

בקיימברידג' אפשר ללכת בשבילים, בין המבנים העתיקים והמרשימים ולאורך הנהר או שדרות החנויות המפוארות.  שיטוט בשטחים המוריקים יוביל אתכם בין עשרות גינות.  באשר לנהר – אם יתמזל מזלכם תוכלו להתרשם מהחותרים על הנהר – אותם חותרים המתחרים באוניברסיטאות אחרות כמו אוקספורד.

קיימברידג' היא יעד מועדף על חובבי ארכיטקטורה והיסטוריה והיא מושכת אליה תיירים אשר מתרשמים מהמבנים העתיקים שלה.  האתר הרשמי של העיר מספק מידע רב באשר למבנים המרכזיים וגם פרשנות לגבי המאפיינים שלהם.  אבל קיימברידג' אינה רק עיירה פסטורלית, אקדמיה ושטחים מוריקים.  קיימברידג' היא גם עיירת פסטיבלים.  אולי הבולט שבהם אשר מתרחש כל קיץ הוא פסטיבל שייקספיר אשר מושך אליו קהל מכל האזור.

אוקספורד

אוקספורד היא עיר יפהפייה בדרום מזרח אנגליה, המוכרת בעולם בשל האוניברסיטה היוקרתית שבה וההיסטוריה העשירה שלה.

אוקספורד

קו הרקיע של אוקספורד לפנות בוקר - © Kingpin Media Ltd

אוקספורד בהחלט ראויה לבילוי של יום שלם בין אתריה ומבניה ההיסטוריים. כל האתרים נמצאים במרחק הליכה האחד מהשני.  אחד האתרים המוכרים למשפחות מאולמות הקולנוע הוא קולג' Christ Church, שם צולם הסרט הארי פוטר. היכנסו אל תוך המבנה ותוכלו להתרשם מחדר האוכל מאחורי הכנסייה נמצא פארק שליו ויפהפה שיכול להוות נקודה מצוינת לפיקניק.  דרך מומלצת לסייר בעיר היא באמצעות סיור רגלי מודרך. אל הסיורים אפשר לצאת ממרכז המידע לתיירים.

באתר התיירות של אוקספורד תמצאו מידע שימושי רב.

סטונהנג'

סטונהנג', אותו אתר מורי מסתורי וחידתי מושך אליו תיירים רבים כל שנה.  סטונהג' נמצא כ 120 ק"מ מחוץ ללונדון.

סטונהנג'

©Britainonview / - Britain on View

בלב שדה ירוק, עומדות להן 17 אבנים במעגל, כל אחת שוקלת כ-5 טון. האבנים הובאו, ככל הנראה, ממרחק של עשרות קילומטרים, לא ברור איך, והועמדו במעגל בקוטר של 33 מטרים. על פי ההשערות, האתר נבנה בסביבות שנת 2,000 לפנה"ס. במקור עמדו כאן 30 אבנים, אך רק 17 שרדו את תלאות הזמן והותירו איתן מסתורין רב ושלל אגדות והשערות.

הכניסה אל המעגל היא מהכיוון המדויק בו זורחת השמש ביום הכי ארוך בשנה- 21 ביוני, עובדה אשר הובילה לאחת ההשערות, הגורסת כי סטונהנג' היה אתר פולחן דתי הקשור לשמש. סברה אחרת היא שהאתר שימש כשעון אסטרונומי לחיזוי תאריכים של ליקויי ירח וחמה.  אחת ההשערות המעט הזויות יותר היא שהאתר שימש לנחיתת חלליות מן החלל החיצון.  ברחבי בריטניה פזורים מספר אתרים מגליתיים ("אבן גדולה" ביוונית), אך סטונהנג' הוא המפורסם שבהם.

באת'

באת', הינה עיירת ספא ייחודית, לא רחוק מסטונהג'.  באת' משכה אליה תיירים כבר לפני בתקופה הרומית, בעיקר בזכות היותה עיר ספא. משמה ניתן לנחש שהאתר הייחודי בה הוא מרחצאות. המרחצאות הרומיות, להן יוחסו בימים הם תכונות מרפא, הפכו את העיר באת' לעיר השנייה המתויירת ביותר באנגליה, אחרי לונדון.

מרחצאות בבאת', אנגליה

באת' - רעיון לטיול מחוץ ללונדון

הפופולריות של העיר נובעת הן מעתיקותיה ומההיסטוריה שלה, הן מהארכיטקטורה היפה שבה, המציגה את כל התקופות בהיסטוריה של אנגליה והן מיופי הבנייה בעיר, שנבנתה כולה מאבן מקומית.  רחובותיה הצבעוניים של העיר מתמלאים בקיץ באומני רחוב והופכים את השיטוט בה למהנה במיוחד. טיילו ברחובות העיר והתרשמו מהארכיטקטורה המגוונת.

את הסיור במרכז העיר תוכלו להתחיל באתר אשר הפך את העיר למטויילת כל כך- המרחצאות הרומיות.  באת' היא העיר החידה בבריטניה שבה נובעים מעיינות חמים. כבר במאה הראשונה ניצלו הרומאים עובדה זו והקימו מרחצאות שניתן לראות גם היום.  המרחצאות אשר הצגלו מחדש בשנת 1755 השתמרו די טוב ואף עברו שיפוץ אשר מאפשר למבקרים להתרשם מהמראה המקורי. באתר תוכלו בנוסף לראות פסלים, אוסף מטבעות, תכשיטים ואך פסל ברונזה של ראשה של האלה מינרבה. כל אלו יעידו על התקופה.  במפלס הרחוב תוכלו לבקר בחדר השאיבה ואף לשבת בו ולהתרענן. אם תהיו מאוד סקרנים, תוכלו אף לטעום את המים.

בעיירה עוד כמה אטרקציות מקומיות – הכנסיה, הגשר ומוזיאון האופנה.  עוד יעד פחות מוכר, אך כדאי מאד הוא חוף הים שבו ניתן להתרשם מהפרשי גאות ושפל מרשימים.

קצה העולם – Land's end

הקצה הדרום מערבי ביותר של אנגליה ידוע בתור קצה העולם – Land's end.  האמת שקצה העולם איננו יעד תיירותי מובהק וספק אם רבים יבקרו בו.  אך לקצה העולם יכולה להיות משמעות רומנטית, היסטורית ומיוחדת מאד עבור כל מטייל ולכן אנו מזכירים אותו כאן.

קצה העולם, אנגליה

לקצה העולם מגיעים מעיירת המחוז – פנזנצה (Penzance).  מבקרים יוכלו למצוא מרכז תיירותי מושקע אשר מציע מופעים והסברים רבים באשר לחיי יורדי הים בעבר.  סביב פנזנצה גם אירועים ופסטיבלים רבים לאורך כל עונת התיירות – עוד סיבה להגיע לקצה העולם.

אגמים באנגליה

אזור האגמים בצפון מערב אנגליה מדהים ביופיו.  זהו בעצם אזור בתוך מחוז קומבריה.  יחד עם זאת הוא מוכר פחות לתיירים, אולי בגלל הריחוק מלונדון.  באזור האגמים של אנגליה נמצא הפארק הלאומי הגדול במדינה, פארק ששטחו למעלה מעשירית משטחה של מדינת ישראל.

אגמי בריטניה

©Britainonview / Dennis Hardley

למרות שמו "אזור האגמים", אפשר למצוא בצפון מערב אנגליה הרים, גאיות, כפרים, קו חוף מדהים ו… אגמים.  למעלה מ 8 מליון אנשים בשנה לא טועים.

למידע נוסף, כנסו לאתר התיירות הרשמי של אנגליה.

12 תגובות לכתבה “תכנון טיול לאנגליה”