טיול לאירופה בחורף (דווקא)

כשחושבים על טיול לאירופה בחורף, עולות מחשבות ע למקומות קרים ולא מזמינים או על חופשת סקי.  רוב הישראלים שאינם אוהבים סקי לא ימצאו את עצמם מטיילים באירופה בחורף.  רובנו נצא לחופשה השנתית שלנו בקיץ, כשמזק האוויר חמים יותר.  אבל העובדה היא שלהרה אנשים אין אפשרות לצאת לחופש דווקא בקיץ.  לפעמים הזמן לטיול בחו"ל מתפנה דווקא בחורף ואז לפעמים קשה למצוא יעד לטיול.  חוץ מזה, בגלל שכולם נוסעים בקיץ, המחירים בקיץ יקרים יותר.  טיול לאירופה בחורף זול מאשר טיול בקיץ.  לכן, חשבנו להציע לכם מגוון אפשרויות לחופשה באירופה בחורף (דווקא).

פירנצה בחורף

טיפים כלליים לטיול חורף באירופה

אירופה מציעה מגוון של אפשרויות לטיול; החל מטיולי טבע וטרקים, דרך טיולים באזורים כפריים ועד טיולים עירוניים.  כמובן שאפשר לשלב. ככלל, טיול חורף לעיר באירופה לא צריך להיות מאד שונה באותו הטיול בקיץ אם מתכננים את הטיול נכון אפשר ליהנות ממגוון אפשרויות בילוי כגון מוזיאונים, תערוכות, אופרות ופסטיבלים שונים אשר מתקיימים דווקא בחורף. אחרי חג המולד אפשר למצוא הזדמנויות נהדרות לשופינג ועדיין ליהנות מהקישוטים שהושמו לכבוד החג.

טיולים באזורים כפריים שונים גם יכולים להיות מזמינים ביותר. מקומות רבים דווקא מזמינים יותר בחורף כי נעדרת מהם הצפיפות שמאפיינת את הקיץ. אפשר גם לשכור קרוואן ולטייל בתנאים שתיצרו לעצמכם. לעומת זאת, עליכם לזכור גם את המגבלות. באזורים מסויימים באירופה עשויים להיות כבישים חסומים בשל שלגים או שטפונות – בעיקר באזורים הרריים. גם באזורים אחרים אשר בהם מושלג בדרך כלל או מכוסה קרח צריך לדעת להסתדר. לדוגמא, צריך לדעת לבקש ולהתקין שרשראות לנהיגה בשלג. אין דין נהיגה בשלג כדין נהיגה בחורף בישראל. זוהי מיומנות חשובה למטייל העצמאי בדרכים הכפריות באוסטריה וגרמניה, למשל.

בכל מקרה, צריך לזכור שאירופה היא מקום גדול; אין דין הצפון וסקנדינביה כדין טיול למלטה או טיול לטנריף, כמובן. כשמתכננים טיול חורף לאירופה אפשר להתאים את הרצונות לאפשרויות. לבסוף, לגמישים שבניכם, אשר לא מחויבים לתאריכים מסוימים, אנו ממליצים פשוט לעקוב אחרי מזג האוויר ולנסות ולהזמין טיסה על פי תנאי מזג אויר נוחים יחסית ביעדים מסוימים לעומת אחרים. גם במקומות הקרים ביותר אפשר לבחור שבוע בהיר יחסית ושטוף שמש.

טיול חורף באירופה על פי יעדים

יעדים חמים גם בחורף

מלטה או יוון בחורף


מזג האויר במלטה בחורף די דומה לישראל. הטמפרטורה הממוצעת היא 14.1 ונעה פחות או יותר בין 9-10 בלילה ועד 20 ביום. יוון מדינה גדולה יותר, עם שוני רב בין אזורי ההרים לבין אזורים קרובים לים. באזורים שקרובים לים, שוב, הטמפרטורה דומה לארץ בחורף. המשמעות שאין אפשרות ליהנות מהחופים במדינות הללו אך אפשר בהחלט לתכנן טיול קצת אחר.

ביוון למשל, נוכל לטייל בפנים המדינה (בניגוד לטיולי החופים). החל מאתונה, עמוסת ההסטוריה, דרך אזור הפלופונז, אשר לבדו יוכל להעסיק אותנו ימים רבים ועד לצפון המדינה, ליעדים כמו תרמופילה, מטאורה, האולימפוס (אם החורף לא מאד קשה), דלפי ואפילו להרים. דרך אגב, ינואר מהווה תקופת המופעים באתונה. אפשר וכדאי ליהנות ממופעי בוזוקי ורמבטיקה במועדונים ובטברנות ואף באולמי הקונצרטים.

במלטה יש הרבה לראות בערים העתיקות ואפשר ליהנות מהאוירה הים – תיכונית האותנטית.  למי שרוצה להכנס לאוירה של מלטה מראש – אנו ממליצים על הסרט הנץ ממלטה.

מלטה בחורף