טיול לאירופה בחורף עם הילדים

טיול לאירופה בחורף מתקבל על הדעת.  עם קצת מזל ותכנון מוקדם אפשר למצוא באירופה יעדים חמימים גם בחורף.  אבל ברבים מהיעדים הללו יש חיסרון אחד בולט – הם אינם מתאימים במיוחד לטיול עם המשפחה.  רבים מהיעדים בחורף באירופה מכוונים לחופים ולעיירות ופחות לפעילויות עם הילדים.  רבים מהיעדים לטיול חורף באירופה מצריכים גם נסיעות.  זה עשוי להתברר כחסרון נוסף, במיוחד עם ילדים קטנים.  אז מה עושים? איך נהנים מטיול לאירופה בחורף עם הילדים?

פירנצה בחורף

טיול לאירופה בחורף עם המשפחה

טיול בעיר גדולה באירופה בחורף עם הילדים


טיול בעיר גדולה באירופה עם הילדים הוא פתרון מצויין לטיול חורף.  עיר גדולה מציעה בדרך כלל שלל אטרקציות, אפשרויות לחמוק פנימה מהקור והרבה פעמים יש תחבורה ציבורית נוחה שחוסכת את ההליכה ברחובות הגשומים או המושלגים.  אבל שימו לב: לא כל עיר גדולה מתאימה לטיול חורף עם הילדים.  איך בוחרים את העיר הנכונה לטיול כזה?  אז קודם כל קצת הגיון.  ערים כגון פראג ובודפשט במזרח אירופה לרוב יהיו קרות יותר מאשר מדריד ורומא.  בתלות בתאריך הנסיעה שלכם, הסיכוי לשלג לעומת גשם הוא גם רכיב שיש לשקול.  מן הסתם ערים צפוניות יותר ומזרחיות יותר עשויות להיות מושלגות ואילו ערים דרומיות עשויות להיות גשומות.  אולי תופתעו לשמוע שדווקא שלג עשוי להיות נסבל יותר מאשר גשם רטוב וקר…  הרכיב הבא בהחלטה הוא שלל האטרקציות שיש לעיר להציע למשפחה.  שוב, ערים כגון בודפשט או פראג אכן ניחנו ביופי קלאסי, אך זה עשוי לעניין את ילדכם קצת פחות ממדורודאם בהולנד או מוזיאון המדע או הלונדון איי בלונדון.  ולבסוף, אי אפשר להתעלם מהמחיר.  גם בחורף קיימים פערי מחירים רבים בין היעדים השונים באירופה. הפערים הללו עשויים להתרגם למאות דולרים ואף יותר לכל כרטיס טיסה ולחדרים במלון.  בוודא שאי אפשר להתעלם מכך בעת תכנון טיול.

איך מוצאים מזג אויר טוב באירופה בחורף?

אז החלטתם לטוס לאירופה בחורף עם המשפחה. נהדר. אפילו קראתם וחקרתם ובחרתם כמה יעדים שמתאימים לכם.   נהדר ונפלא.  אבל מה אם דווקא ביעד הנכסף בזמן הטיול השנתי שחיכיתם לו כל השנה יורד גשם? או מה עם קרה תיפול על היעד דווקא אחרי שתנחתו? בוודאי שתרצו להמנע מכך ובייחוד אם אתם עם הילדים.  גם לכך ישנם מספר פתרונות. קודם כל צריך לדעת לקחת קצת סיכונים כשיוצאים לטיול חורף באירופה.  אין מה לעשות.  לפעמים פשוט תגיעו ויהיה קר וגשום. אם הגישה שלכם תהיה חיובית אין סיבה שזה יהרוס לכם את הטיול. שנית, אפשר לבחור את היעד לטיול מאוחר יחסית.  כיום אפשר למצוא בקלות תחזית לשבוע מראש לכל יעד ברמת דיוק סבירה בהחלט.  אם תעזו להזמין כרטיסים מאוחר יחסית, רמת הדיוק שלכם תעלה. החסרון כמובן בדחיה כזו בטיול עם ילדים שהיעד עשוי להשתנות בגלל מזג האויר והטיול עשוי להתבטל לחלוטין. זאת ועוד, לפעמים כאשר תזמינו את הכרטיסים באיחור וביחוד ליעדים פופולארים המקומות עשויים לאזול או שתצטרכו לשלם יותר.  זה שיקול שתצטרכו לעשות בזמן ההחלטה על שיטת תכנון הטיול שלכם. אפשרות שלישית לצפות את מזג האויר הוא לבחור מראש יעד אשר בו מזג האויר לרוב טוב יותר.  כפי שהזכרנו קודם, יעדים רבים מסוג זה פחות מתאימים לטיול עם המשפחה.

2 תגובות לכתבה “טיול לאירופה בחורף עם הילדים”

  1. מאת אוהד:
  2. מאת עידו וינברג:

הגב לכתבה