תכנון טיול יהודי כשר לחו"ל

ליהודים דתיים לא פשוט לצאת לטייל בעולם.  מעבר לבעיות הכשרות הברורות מאליהן, קיימים קשיים אחרים הקשורים בשבת, בחגים ובניתוק מהארץ.  לכן, צריך ידע ונסיון כדי לתכנן טיול כשר.  בטריפלנר אנו שמחים להציע לציבור הנוסעים הדתיים טיול כשר ובו תשומת לב מיוחדת לסוגיות הללו ואף למסעדות כשרות, גטאות ורובעים יהודיים היסטוריים, אתרי מורשת יהדות, בתי כנסת מפורסמים ועוד.  בכתבה הנוכחית ליקטנו עבורכם טיפים שונים לטיול יהודי בחו"ל.

טיפים לטיול כשר בחו"ל

לא קל לאדם שומר מצוות לטייל בחו"ל.  טיול כשר עשוי להתברר כמסובך ואף עשוי לפגום בהנאה של המטייל.  במיוחד עבור מטיילים דתיים נסיעה לחו"ל צריכה להיות מתוכננת ביתר קפידה ועל המטייל הדתי להכין מראש פיסות מידע שונות אשר יסייעו לו לעבור את הטיול בשלום.  ליקטנו עבורכם כמה טיפים הקשורים לטיול יהודי בחו"ל:

  • מפו מראש את בתי הכנסת באזור שבו תטיילו ובייחוד בשבתות.  השתדלו למצוא מקום לינה במרחק הליכה מאחד מבתי הכנסת.  כדאי ואף אפשר למפות את בתי הכנסת (ואתרים אחרים) על ידי שירות המפות של גוגל.  ניתן לייצר מפה עצמאית על ידי הרשמה לגוגל.
  • לפני נסיעה לחו"ל, כדאי להכין רשימה של מסעדות כשרות.  בכל אופן שימו לב:  למסעדות כשרות בחו"ל נטייה שלא לשמור על שעות פתיחה מקובלות.  כדאי לברר מראש את שעות הפתיחה ושעות הארוחות.  למחמירים אנו ממליצים אפילו להרים טלפון.
  • בתי חב"ד מצויים בערים גדולות רבות אשר מהוות יעדי תיירות פופולאריים.  כדאי מראש לדעת היכן מצויים בתי חב"ד ביעד הטיול שלכם.  כאשר אתם מגיעים לעיר מרכזית בחו"ל, גשו לבית החב"ד המקורי ובררו איתם היכן ניתן לקנות מזון כשר, איפה אפשר למצוא מסעדות כשרות והיכן בתי הכנסת הפעילים ביותר.
  • לקראת טיסה לחו"ל כדאי כידוע להזמין מנה כשרה.  פחות אנשים יודעים שכדאי לעשות זאת גם בטיסה של אל-על.  לעיתים אל-על יעבירו נוסעים לצ'ארטרים ולחברות שותפות.  אותן חברות לאו דווקא שומרות כשרות, אלא אם הזמנתם מנה כשרה מלכתחילה.
  • בצילום הדרכון ובייחוד בצילום הויזה לארצות הברית, כדאי לשים את הכיפה מאחורי הראש, כך שלא תבלוט בצילום.  לעיתים הכיפה משבשת את פעילות הקוראים הביומטרים.  אם הכיפה לא תבלוט בצילום, תחסכו מעצמכם טרחה מיותרת.
  • פתיחת דלת בשבת במלון – מרבית המלונות כיום משתמשים בכרטיסים אלקטרוניים לפתיחת דלת החדר, עובדה היוצרת בעיה בשבת.  ניתן להתגבר על בעיה זו באחת משתי דרכים.  הדרך הראשונה היא לבחור מלונות בהם משתמשים במפתחות כמו פעם.  אפשרות שניה היא לקשור לידית הדלת מבפנים חוט דיג שקוף ולשלשלו מתחת לדלת.  כאשר תרצו להכנס, פשוט משכו בחוט והידית תפתח.  זכרו:  יש לזכור לשים על הדלת שלט "לא להפריע" כדי שלא יכנסו לנקות את החדר וימשכו בטעות את החוט פנימה.
  • תמיד כדאי שיהיו אתכם לחם, טונה ומיונז.  ככה תמיד יהיה משהו לאכול.
  • חלק מיעדי הטיול בחו"ל מתאימים יותר לציבור הדתי מאשר אחרים.  בברוקלין, למשל, נמצאת אוכלוסיה יהודית עצומה.  גם ברומא אזורים יהודיים שקל להסתדר בהם.  בחירת יעד טיול מתאים עשויה לחסוך טרטור מיותר ולאפשר לכם להנות יותר מהטיול.
  • בארצות הברית חברת קוקה קולה מייצרת קולה כשרה לפסח.  הקולה הזו יקרה לייצור יותר מאשר הקולה הרגילה, אך המקומיים אוהבים אותה במיוחד בגלל טעמה העדיף.  אם אתם מטיילים בארצות הברית בפסח, חפשו את בקבוקי הקולה עם הפקק הצהוב.