טיול חג מולד באירופה

תקופת החגים הנוצריים באירופה היא הזדמנות מצויינת לטיול חורף באירופה. כמובן שגם חג המולד וגם הסילבסטר מתרחשים בחורף. לכן, מחירי הטיסות משמעותית נמוכים יותר מאשר בקיץ והרחובות ריקים באופן משמעותי גם כן. טיול חורף שכזה מאפשר הצצה מיוחדת ואף קסומה על תקופה שבה אירופה מתקשטת ונראית לכמה חודשים כמו שדמיינו כשקראנו אגדות ילדות.

נוישוויינשטיין גרמניה

טירת נוישוויינשטיין בבוואריה, גרמניה

מתי בעצם כדאי לצאת לטיול חג מולד באירופה?

תקופת החגים באירופה מתחילה לרוב כבר בחודש נובמבר וממשיכה עד לתוך ינואר. אמנם החגים עצמם מתרחשים בשבוע האחרון של דצמבר ובשבוע הראשון של ינואר, אבל כדאי להגיע לפני או אחרי הזמן הזה. בזמן החגים עצמם המטייל הישראלי עשוי להתאכזב מפני שהרבה מוזיאונים וחנויות יהיו סגורים. היתרון הברור של טיול לפני החגים הוא שהערים מקושטות והרחובות מלאים באנשים מקוניים אשר מתכוננים. היתרון בטיול אחרי החגים הוא שחנויות רבות מציעות הנחות משמעותיות כדי להיפטר מעודפים שונים שנותרו להם אחרי הקניות של התקופה שקדמה לחגים. בכל מקרה, אל למטייל לחשוש. גם לפני החגים וגם אחריהם סביר להניח שהערים תהיינה מקושטות ואוירת החג המיוחדת תשרור ברחובות.

מצד שני יש לטיול חורף באירופה כמה חסרונות וכדאי לדבר גם עליהם. החורף האירופאי אינו דומה במאום לחורף הישראלי. במרכז אירופה קר בחורף. נקודה. טמפרטורות מתחת לאפס הן עניין שבשגרה. אם אתם רגישים לקור, אז טיול חגים באירופה אולי איננו הדבר המתאים ביותר עבורכם. בנוסף, אטרקציות רבות אשר מכוונות לתיירים אינן פעילות בחורף, בעיקר בגלל המיעוט היחסי של התיירים. בעיננו זהו יתרון, שכן אירופה מכוונת לתושבים המקומיים, אבל יש שיראו בכך חיסרון מסויים.


למה כדאי לטייל לאירופה בזמן החגים?

ישנם כמה יתרונות לטיול חורפי לאירופה דווקא בתקופת החגים הנוצריים:

  • אוירת החג – אנשים במרכז אירופה הנוצרית לוקחים מאד ברצינות את תקופת החגים הנוצריים. הרחובות והחנויות מקושטים, כיכרות העיר לרוב מתמלאות רוכלים ודוכנים מיוחדים (המוכרים דברים כגון יין חם וקישוטי חג למיניהם). שיטוט בינות לרחובות והכיכרות בהחלט יכול להוות תפאורה קסומה לטיול חורף אירופאי.
  • קניות – אין זה סוד שמטיילים ישראלים אוהבים לעשות קניות. תקופת החגים היא גם הרבה פעמים תקופת המבצעים. כמו בכל מקום אחר, גם פה צריך לדעת מתי ליסוע ולאן ומה נחשב יקר ומה נחשב למציאה. אבל באופן כללי, טיול חורף הוא הזמן המושלם לערוך קניות מיוחדות וזולות באופן יחסי באירופה.
  • מחיר – טיסות לאירופה בתקופת השיא של הקיץ והחגים היהודיים עשויות להיות יקרות. לעומת זאת בחורף חברות תעופה רבות מוזילות מחירים כדי למשוך את התיירים הישראלים. אם גם לכם (כמו לנו) חשוב המחיר, החורף עשוי להיות התקופה הטובה ביותר לטיול לאירופה.
גשר פראג

פראג בלילה מושלג

לאן כדאי ליסוע בתקופת החגים באירופה?

אתם בוודאי יודעים שאירופה איננה הומוגנית. אין נסיעה לצרפת כמו נסיעה ליוון, למשל. בנוסף, לקראת החגים הנוצריים מרבית אירופה מתקשטת, כך שבמובנים מסויימים אין זה מאד משנה לאן תבחרו ליסוע. יחד עם זאת טיול למרכז אירופה (מדינות כמו בלגיה, גרמניה, שוויץ או צ'כיה) בדרך כלל מהווה הימור די בטוח. יש משהו ברחובות הצרים של הערים העתיקות, במסורות ארוכות השנים ובמזג האויר הקר והמושלג שבאופן די אוטומטי משרה אוירה מהאגדות.

הסרטון הבא מראה קצת מברוז' בחורף 2011. דווקא באותה שנה לא היה הרבה שלג סביב חג המולד (בדרך כלל יש), אבל לדעתי הסרטון מעביר בצורה טובה את האוירה:

אם אתם מחפשים עוד רעיות לטיול חורף באירופה, לחצו כאן.

הגב לכתבה