טיול בעקבות דאונטון אבי

הכתבה הזו לא נועדה לכולם. הכתבה הזו נועדה למכורים בלבד. מדובר במכורים לסדרת המופת (?) דאונטון אבי. גבירותי ורבותי המכורים: הכתבה הזו נועדה לתחזק את ההתמכרות שלכם. ואילו מבינכם שאינם מכורים – לכו תצפו בסדרה. אחר כך תחזרו לכתבה. אנחנו בטוחים שאחרי שתצפו תרצו גם לטייל בעקבות דאונטון אבי.

לפני שנצא לטיול ננסה רק בקצרה ליישר קו. רק למקרה שאנשים שאינם מכירים את דאונטון אבי המשיכו לקרוא. מדובר בסדרה על מעמדות. בעצם זה לא נכון. זו סדרה על אנגליה. בעצם, גם לא. זו סדרה תקופתית. רגע. זו בעצם סדרה על אנשים. זו סדרה על אנשים אנשים אנגלים משני מעמדות – אצולה ומשרתים, אשר חיים בתחילת המאה ה – 20 באחוזה שנקראת דאונטון אבי. זו סדרה אלגנטית על האנשים הללו. הנופים והסביבה לא פחות אחראיים לאלגנטיות מאשר האנשים עצמם.

הסדרה דאונטון אבי מצולמת באחוזה אמיתית של משפחת אצולה אנגלית אמיתית. אתר הצילום נקרא טירת הייקליר (Highclere castle). זהו מבנה בן 300 חדרים אשר נבנה במאה ה 19. הרוזן והרוזנת קרנרבון גרים שם. נכון ל 2012 אפשר לשלם $12,000 ובתמורה לאכול ארוחת צהריים עם הרוזן והרוזנת ולקבל סיור מודרך אישי בטירה. אפשרות אחרת שאולי מתאימה יותר לפשוטי עם כמונו היא לשלם $73 אשר מאפשרים כניסה למשפחה שלמה. אמנם, לא תאכלו ארוחת צהריים עם בעלי הבית. גם לא תזכו להיכנס לחדרים הפרטיים שלהם. אבל נראה לי שעבור רוב המטיילים אשר צפו בסדרה דאונטון אבי, האפשרות הזו תתאים קצת יותר.


חלק מהסצנות בדאונטון אבי מצולמות בכפר אשר משוייך לקרקעות האחוזה. מי שרוצה לחוות טיול כפרי באנגליה יכול לישון בעיירה במפטון (Bampton). הלינה באסם מקומי אשר הוסב למלון אולי לא נשמעת מאד מושכת אבל היא בכל זאת תעלה לכם כ $2,250 לשבוע. למעוניינים, אל דאגה – החדרים מודרניים לחלוטין. אפשרות אחרת שנראית לנו מתאימה יותר עבור מרבית המטיילים היא פשוט לעבור דרך העיירה. גם נסיעה שכזו תחשוף אתכם לנופי אנגליה הכפריים וירוקים. תוכלו לעצור, לאכול וחשוב מכל גם להצטלם על רקע המבנים המוכרים מדאונטון אבי.

הגב לכתבה