טיול לבוסטון

בוסטון, אשר שוכנת לחוף האוקיאנוס האטלנטי, ארבע שעות נסיעה צפון-מזרחית לניו-יורק, היא עיר אמריקנית קטנה-גדולה עם אוירה של עיר אירופאית ישנה.  טיול בבוסטון מתאים כטיול לכל המשפחה ויכלול מוזיאונים לאמנות, הרפתקאות ימיות, היסטוריה אמריקאית ומסלולי הליכה עירוניים יפהפיים.  בוסטון אשר בירת ניו-אינגלנד העשירה מציעה תרבות ופנאי לכולם.  מערכת התחבורה הציבורית של העיר (אשר נקראת גם בשם T) מפותחת ומאפשרת הגעה ממקום למקום בקלות יחסית ובמרבית שעות היממה.  לרוב נוסעים ברכבת אך ישנה גם מערכת אוטובוסים אשר מגיעה לכל מקום.  בשורה התחתונה – בוסטון הינה בהחלט יעד כדאי לטיול כאשר מגיעים לחוף המזרחי של ארצות הברית.  בוסטון הינה יעד לטיול אשר יכול לספק עניין רב לכל המשפחה למספר ימים ללא כל ספק.

בוסטון

תצפית לעבר מרכז העיר בוסטון

המוזיאון לאמנות יפה בבוסטון

המוזיאון לאמנות יפה של בוסטון (אשר ידוע בשמו Boston museum of fine arts) הוא מוזיאון מושקע אשר ישמח כל חובב אמנות. המוזיאון שוכן בבניין מרשים ומכיל תצוגה מרשימה של אמנות יפה מכל התקופות – החל בימי הביניים, דרך אמנות הרנסנס ועד האימפרסיוניסטים וימינו.  המוזיאון שופץ בנובמבר 2010 בעלות של מאות מליוני דולרים ונוסף לו אגף לאמנות אמריקאית מכל היבשת ומכל התקופות.  במוזיאון גם תערוכות מתחלפות שבהחלט מצדיקות ביקורים חוזרים.  מוזיאון האמנות היפה בבוסטון מאפשר כניסה חופשית כל יום ד' אחר הצהריים.  האמת היא שהכניסה איננה חופשית, אלא מבקשים לתרום על פי שיקול דעתכם.

אמנות בבוסטון

מוזיאון בוסטון לאמנות יפה - חוויה מרוממת

הפאב של צ'ירס ושכונת ביקון היל

שכונת ביקון היל השוכנת במרכזה של העיר בוסטון היא שכונה ישנה ומפוארת השוכנת על הגבעה מאחורי בנייני הממשל.  שיטוט בשכונת ביקון היל מאפשר הצצה לסגנון החיים של העשירים המבוססים של בוסטון אך בד בבד גם להינות מסצנת הגלריות, הפאבים, המסעדות הקטנות והחנויות המעניינות של רחוב צ'ארלס וסביבתו.  שכונת ביקון היל מרושתת רחובות צרים מוקפים בבנייני לבנים אדומות בני למעלה ממאה שנה.  חדי העין ישימו לב לווים לקשירת הסוסים ולמרתפים אשר פעם שמשו לאחסון פחם לחימום.  שימו לב גם לחלונות הבולטים (הידועים בשמם bay windows).

עוד בביקון היל, ברחוב ביקון המאונך לרחוב צ'ארלס, הפאב המקורי אשר היווה את ההשראה לסדרת הטלביזיה המצליחה – צ'ירס.  כיום הפאב מהווה בעיקר מלכודת תיירים.  שכפול של הפאב נמצא גם ליד Quincy market ושניהם לא נועדו אלא למשוך אליהם תיירים.  באמת שאין שם שום דבר מעניין אחר מלבד הלוגו והחזית…

הפאב של צ'ירס

הפאב של צ'ירס בביקון היל, בוסטון

הסיור ההיסטורי של בוסטון

בוסטון מתגאה (ובצדק) בכך שהיא העיר האמריקאית הראשונה אשר הציעה סיור היסטורי משמעותי למבקרים בה.  הסיור ההיסטורי של בוסטון יוליך אתכם בעקבות סימון אדום בשבילי ההיסטוריה לא רק של העיר בוסטון , אלא גם של העצמאות האמריקאית בכלל.  אם תלכו במסלול ההיסטורי של בוסטון תחשפו לגיבורים המקומיים בארצות הברית אשר מרדו בבריטים ונטעו במו ידיהם את זרעי האימפריה האמריקנית.

מטיילים ישראלים בוודאי יחושו גאווה מכך שבוסטון שילבה כחלק בלתי נפרד מהמסלול ההיסטורי שלה את אנדרטת השואה.  המסלול עובר ממש דרך האנדרטה ואין זה במקרה.  הבוסטונאים מכבדים מאד את הקהילה היהודית שלהם ומיקום האנדרטה מהווה אמירה בגנות השואה ובזכות חופש השוני והדת.

אנדרטת השואה בבוסטון

עשן עולה לתוך אנדרטת השואה בבוסטון

מוזיאון המדע בבוסטון

מוזיאון המדע בבוסטון ענק ומושקע לפי כל קנה מידה.  מוזיאון המדע של בוסטון משתרע על פני כמה בניינים אשר תופסים רחוב שלם.  המיצגים המודרניים במוזיאון ימחישו בצורה ברורה וגראפית עקרונות מדעיים שונים, היסטוריה של כדור הארץ, פלניטריום, שלדי דינוזאורים ועוד.  כמו מוזיאונים דומים מסוגו בעולם, גם המוזיאון של בוסטון אינו לילדים בלבד…

מוזיאון הילדים בבוסטון

מוזיאון הילדים בבוסטון ידוע כמוזיאון ילדים מוצלח במיוחד.  מוזיאון הילדים מציע מיצגים לילדים ולמשפחותיהם.  המיצגים במוזיאון הילדים של בוסטון עוסקים במדע, טבע, סביבה, בריאות ואמנות.  כל המיצגים מותאמים במיוחד לילדים ומושקעים מאד.

האקווריום של ניו אינגלנד

סמוך לקו החוף, בינות לרציפים נמצא אקווריום ניו אינגלנד.  האקווריום של ניו אינגלנד מכיל חיות גדולות שונות (כרישים, פינגווינים, כלבי ים, צבי ים ועוד) ומיכלים ענקיים של דגים שונים ומשונים.  באקווריום גם סרט תלת מימד ומיצגים רבים אחרים.  ביקור באקווריום מתאים למטיילים בכל הגילאים וכמובן גם לטיול עם המשפחה.

צפייה בלוויתנים בבוסטון

האוקיינוס האטלנטי שמול חופיה של בוסטון עשיר בלוויתנים אשר מגיעים לאזור כל קיץ לגדל את צאצאיהם ולאכול מהפלנקטון אשר המים עשירים בהם.  בהתאמה, חברות שונות בבוסטון מפעילות שיט צפיה בלוויתנים.  שיט לוויתנים אשר יוצא מבוסטון מתאים לכל המשפחה ואורך כארבע שעות.  בשיט מהסוג הזה תצאו מהמזח אשר סמוך לאקווריום של בוסטון ותפנו מזרחה.  לוויתנים הם חיות פרא, כמובן, כך שצפיה בהם אינה מובטחת, אך לרוב תוכלו לראות כמה מהם צוללים בסביבת האוניה.  אם יתמזל מזלכם תראו גם דולפינים וכלבי ים.  דרך אגב, המים הללו שורצים גם כרישים ולא רחוק מבוסטון, במרת'ס ויניארד (Martha's vineyard) אשר במרחק הפלגה נינוחה של כ 45 דקות צולם הסרט המפורסם "מלתעות".

דק טורס בבוסטון

הדק טורס (duck tours) הפכו פופולאריים בערים רבות השוכנות לגדות נהרות.  סיורים אילו אשר משלבים נסיעה בינות לאטרקציות המרכזיות של העיר עם שיט על הנהר (במקרה של בוסטון זהו נהר הצ'ארלס).  הדק טורס של בוסטון מתאימים לכל המשפחה.  נהגי כלי הרכב האמפיבים ישעשעו אתכם (באנגלית) תוך כדי הכרות עם העיר מכמה זוויות מעניינות.  לפעמים יוצאים סיורים ייחודיים אשר בהם שמים דגש על פנים קצת פחות מוכרות של העיר.

טיולים מחוץ לבוסטון

כאמור, בוסטון מציעה שפע של טיולים לשוכנים בה ולמבקרים.  אל חלק נוסף מיעדי הטיול אפשר להגיע בקלות באמצעות התחבורה הציבורית, ה T.  רעיונות לדוגמא אפשר לקרוא בקישור הבא – טיול סביב בוסטון.  הנה פירוט על כמה יעדים רחוקים יותר:

טבע מחוץ לבוסטון

בוסטון היא בירת אזור ניו-אינגלנד (New England).  אזור ניו אינגלנד כולה ידוע בטבע העשיר שלו ובעיקר בנופי השלכת המדהימים (שיא השלכת בין ספטמבר לבין אוקטובר וניתן  לעקוב אחרי התקדמות השלכת באתר הזה.  האתר כולל גם מפה אשר מתעדכנת בזמן אמת).  מעבר לשלכת, אזור ניו-אינגלנד עשיר מאד במים ויודעי דבר יוכלו לבלות ימים שלמים לחופי האוקיינוס ובטבע מיוער.

טבע בטיול לניו המפשיר

מחוץ לבוסטון, במרחק של עד שעה נסיעה ממרכז העיר, ניתן למצוא כמה וכמה אתרי טיול מיוחדים.  אפשר למצוא טבע ונופים כמו בגבעות הכחולות, טבע נגיש ומסודר כמו בניובריפורט, עיירות חוף רומנטיות כמו רוקפורט, טירות מודרניות כמו בגלוסטר, מסעדות משפחתיות וחנויות עתיקות מיוחדות:

רוקפורט

רוקפורט, מסצ'וסטס - עיירת דייגים רומנטית וציורית

אפשרות אחרת לטיולים יומיים מחוץ לבוסטון היא אל אתרי הנופש של עשירי האזור.  כאשר תגיעו לאזורים מסויימים של קייפ קוד או Martha's Vineyard לא תוכלו להתרווח על הספה בדירת הקיט הפרטית שלכם, אבל מצד שני בהחלט תוכלו להינות מבניה מיוחדת, מאוכל טוב, מחופים מאד יפים, ממסלולי הליכה ורכיבה נוחים ומאנשים נעימים אשר חולקים עמכם חוויות דומות.

מרת'ס ויניירד

נוף טיפוסי של אזור מרת'ס ויניירד. שימו לב למגדלור

לחסרי הזמן שבינכם כדאי לדעת שבוסטון וסביבתה הקרובה עשירים בפארקים עירוניים.  דוגמא הוא הפארק הבוטני של אוניברסיטת הרווארד אשר נגיש ברכבת העירונית.  הפארק מתאים לטיולי משפחות.  הכניסה חינם.  בבוסטון פארקים רבים אחרים.

אם מתמזל מזלכם ואתם בבוסטון והסביבה בסתיו, תוכלו להינות מהאופי הסתיוי המיוחד של ניו אינגלנד. הסתיו בסביבות בוסטון מיוחד הן בגלל הנופים והטבע והן בגלל האופן שבו אנשים מגיבים:

קניות מחוץ לבוסטון

באזור בוסטון ניתן למצוא מרכזי קניות שונים ואף אאוטלט (outlet) גדול ומוצלח אשר ממוקם כ 45 דקות נסיעה דרומית לעיר.  עוד אפשרויות קניות הן בניו המפשיר, צפונית לבוסטון.  נסיעה של שעה עד שתיים יובילו אתכם למדינה ללא מיסוי (על קניות…) ולאאוטלטים מושקעים.

יעדי טיול שכדאי לשלב בטיול לבוסטון

כאשר מגיעים לבוסטון לרוב משלבים את הטיול עם טיול ביעדים אחרים. כמה מהיעדים אשר מתאימים לשילוב עם טיול בבוסטון (בין היתר) כוללים:

ניתן לקרוא עוד על יעדים בחוף המזרחי בכתבה על תכנון טיול לחוף המזרחי.  פה תוכלו למצוא מצגת של יעדי טיול בניו אינגלנד.

4 תגובות לכתבה “טיול לבוסטון”

  1. מאת מלכה:
  2. מאת עידו וינברג: