טיול אוכל בניו-יורק

בניו-יורק יש הכול: תרבות, אומנות, אנשים, כסף, חיי יום וחיי לילה, אפשרות לקניות ואפשרות לשוטטות. בימים עברו, כמו גם היום, ניו-יורק היוותה את השער לכניסה לארצות הברית. בלכן, עבר התקבצו בניו-יורק בני ארצות שונות; חלקם בשכונות מעורבות ומרביתם בשכונות מופרדות וגטאות מבחירה. בזכות הרקע התרבותי העשיר הזה אנחנו יכולים ליהנות כיום ממגוון מנות נדיר על פני שטח מצומצם.

כל אחד צריך לחיות קצת בניו-יורק, אבל לא יותר מידי, כדי שהעיר לא תעשה אותו קשה

המטייל הידען יכול להתחיל יום עם מאפה טרי, להמשיך על פי בחירתו לעוד מתוקים או דווקא מאכלים איטלקיים או רוסיים, להוריד את הכל עם תה של אחר הצהריים וכל זה תוך כדי בליסה של שוקולד איכותי ובזול… ועכשיו להמלצות:

How sweet it is בניו-יורק. מכינים קסטת חמאת בוטנים במילוי גלידת שוקולד מריר. עוד מהמומלצים בחנות- קאפקייקס במילוי פודינג שוקולד מקסיקני.
http://www.howsweetitispastry.com/
123 Allen Street, New York, NY כקילומטר צפונית למקום הבא.
תחנת המטרו הקרובה- Essex St – Delancey St Station

Veniero – באיסט וילאג' במנהטן נמצאת המאפיה הבאה; מאפיה איטלקית בה מקפידים על הכנת מיטב הקינוחים האיטלקיים המסורתיים. עקרונית, המקורות שלנו ממליצים מאוד לטעום את הקנולי ושאר הפינוקים, אך זהו גם המקום המתבקש לטעום את עוגת הגבינה של ניו יורק (New York Cheese Cake), אך לדעתנו צריך לדעת שהבצק נהדר, המילוי קצת פחות (לפחות בכל הנוגע לריקוטה ולזנב הלובסטר). תנסו בעצמכם:
www.venierospastry.com
342 East 11th Street (between 1st and 2nd Avenue), באיסט ווילג'.
שעות פתיחה: ראשון עד חמישי- 08:00-חצות. שישי-שבת- 08:00-01:00.
תחנת המטרו הקרובה- 1st Ave Station‏

המקום הבא הוא אמנם מקום מומלץ לאכול המבורגר, אך לא מסיבה זו הוא נכנס לרשימה, אלא בגלל שפה ניתן למצוא את אחד המילקשייקים המומלצים במנהטן.
מקום זה נקרא Stand ובין מבחר המשקאות שהוא מציע, ניתן למצוא גם מבחר מילקשייקים, חלקם עם אלכוהול. הסוג המומלץ ביותר הוא המילקשייק בטעם מרשמלו צלוי, אשר נעשה סמיך, עשיר ומענג.
המקום פתוח בכל ימות השבוע, החל מ12:00 בצהריים ועד חצות.
המקום נמצא במרחק קצר מיוניון סקוור, באיסט ווילג'. כתובת: 24 E. 12th St.
תחנת המטרו הקרובה- Union Sq – 14th St Station