טיולי שוקולד באירופה

אנשים רבים אוהבים לטייל ואנשים רבים מאוהבים בשוקולד.  השילוב בין השניים יוצר טיולי שוקולד – חוויה מעוררת שתיזכר לשנים רבות…  טיולי שוקולד יכולים להוות חלק מטיול אחר או להוות טיול בפני עצמם – הכל על פי העדפתכם ומידת "הטירוף" שלכם לנושא…  העולם מציע מסעדות שוקולד, בתי קפה של שוקולד, פעילויות שוקולד, קורסים של שוקולד ועוד ועוד…  איך למשל נשמע לכם סיור במפעל שוקולד?  ידעתם שיש אפילו רכבות שעוברות בין המפעלים השונים?  או למשל טעימות של שוקולד לינדט כמה שרק תרצו?  אולי תרצו ללמוד סודות ומתכוני שוקולד מהמומחים בעולם?  אם אתם מסוקרנים אז תמשיכו לקרוא…

טיול שוקולד בשוויץ

כשאומרים שוקולד, חושבים על שוויץ.  השוויצרים נתנו לנו את לינדט ואת הפונדו.  לכן, טיול שוקולד בשוויץ הוא הדבר הטבעי ביותר לאוהבי הסם החום.  לצריכת השוקולד בשוויץ מספר שיאים:  פרחים משוקולד באביב, ארנבוני שוקולד סביב הפסחא וערמוני שוקולד ופטריות שוקולד בסתיו.  קשה לתת כותרת לשוקולד שתמצאו בשוויץ בחורף – אך היו בטוחים שסביב חג המולד השוקולד השוויצרי חוגג…

בשוויץ יש מעין תת התמחויות ביצור שוקולד לפי אזורים.  באזור ברן מכינים דובי שוקולד ואילו בהרי היורה מכינים דווקא שעונים, כיאה לאזור הריין והרון…  בנוסף תמצאו שוקלטייריות רבות פזורות בכל מקום בשוויץ ולעומתן את המפעלים הגדולים שבוודאי טעמתם לא מעט את מרכולתן ברחבי העולם.

אפשר למצוא שוקולד בכל שוויץ, אך אחד המקומות למצוא שוקולד ולהכיר אותו טוב יותר בשוויץ הוא בעיירה ברוק (Broc) אשר ליד גרוייר, בדרום מערב שוויץ.  פה נמצא אחד ממפעלי הבת של חברת הענק נסטלה תחת המותג קיילר (Cailler).  מפעל השוקולד של קיילר פתוח למבקרים.

ללינדט יש חנות גדולה קצת דרומית לציריך.  אולי לא כדאי להגיע במיוחד, אבל אם אתם באיזור, אז כבר כדאי להיכנס.  יש ללינדט חנויות שוקולד נוספות בכל שוויץ.  אולי לא כולן גדולות כמו החנות דרומית לציריך, אך הן מציעות את מה שאוהבי השוקולד מחפשים.  שימו לב שבחלק מהמקומות חנויות השוקולד בשוויץ נקראות ספרונגלי (Sprungli) כי זהו בעצם השם המלא של לינדט בשוויץ – Lindt Sprungli.  אל תתבלבלו…

ולבסוף רכבת השוקולד.  למרות שמה הרכבת הזו אינה שווה את ההוצאה, אך לפחות שווה איזכור.  תמורת תשלום של $22 למחזיקי Eurorail pass (גם עניין לא זול) יפתו אתכם עם קוראסון ושוקו ויקחו אתכם ליום טיול ממונטרו (Montreux) לגרוייר (לראות ייצור גבינה) ולמפעל השוקולד בברוק וכמובן חזרה למונטרו.  לשיקולכם.

טיול שוקולד בפריז

אוכל טוב זה צרפת ואוכל טוב זה שוקולד.  לכן, מה יכול להיות טוב יותר מאשר טיול שוקולד בפריז הרומנטית? פריז מציעה מגוון עצום של בוטיקים מיוחדים של שוקולד, חנויות לממכר שוקולד, קורסים לטראפלים וסיורים בעקבות שוקולד ודברי מאפה.  קראו עוד על טיולי שוקולד בפריז.

טיול שוקולד בברצלונה

משקה שוקולד בסמפקה ברצלונהלברצלונה מגיעים מכל מיני סיבות:  המוזאונים, הכפר האולימפי, הים, המסיבות.  פחות אנשים מכירים את הפוטנציאל הגלום בעיר הזו בכל הנוגע לסיורי שוקולד.  הרשו לנו לספר לכם על שוקולד בברצלונה.  בעיר הזו תוכלו להתענג לא רק ממאפים וקורטדו (קפה ספרדי נהדר) אלא גם מכמה וכמה בתי קפה ושוקלטריות ייחודיות ואף ללכת ברחוב שוקולד עם מסורת עתיקה של המעדן החום אשר מתמשכת עוד מהמאה ה – 18.

שדרות השוקולד של בלגיה

בלגיה היא ארץ קטנה, קרה למדי ונוצרית מאד.  בין האטרקציות שלה ניתן למצוא כנסיות וקתדרלות.  אבל, בבריסל ובברוז' אפשר למצוא כמה מהשוקלטיירים החשובים והמשפיעים באירופה.  הבלגים מייצרים כ – 172000 טונות (!) של שוקולד בשנה וניתן למצוא בבלגיה כ – 2000 חנויות שוקולד.  אנחנו גם נהיננו ממוזאון השוקולד בבריסל.  אחד מיצרני השוקולד המוכרים בבלגיה היא גודייבה.  מדובר בחברה אשר נוסדה בבריסל במחצית הראשונה של המאה ה 20.  כיום לחברה סניפים נוספים באירופה ובארצות הברית.

מוזיאון שוקולד בגרמניה

בגרמניה ניתן למצוא מוזיאון שוקולד נחמד בקלן.  המוזיאון בשיתוף חברת לינדט.  המוזיאון מציג תערוכה אשר מסבירה את יצור השוקולד מפולי הקקאו ועד המוצר הסופי.  עלות הכניסה 7.5 אירו למבוגר.  ניתן גם להצטרף לסיורים ויש כמה סוגים כמו למשל מפולים לפרלינים והסודות מאחורי כמה משמות השוקולד המוכרים ביותר.  הסיורים יוצאים בשעות קבועות בשבוע.  קבוצות יכולות להזמין סיורים במיוחד. שעות הפתיחה ימים ג' עד ו' בין 10 לבין 18 וימים שבת וראשון בין 11 לבין 19.