טיולי טבע. טיולים ירוקים.

ב – TriPlanner אנו מאמינים שכל אחד יכול לעשות הבדל. אנו חיים כך ומפיצים את השיטה – אנו רוכבים על אופניים, עושים קניות בשקית בד, ומנסים לחסוך באנרגיה בבית ולחשוב ירוק איפה שאפשר. אנחנו יודעים שיש עוד כמונו ולכן אנו מציעים "טיולי טבע" או "טיולים ירוקים" בהם אנו מפנים את המטייל למקומות אשר שומרים על הסביבה. קיימים גם טיולים ללא עישון. אפשר גם להתרשם מאתר העמותה הרפואית למניעה ולגמילה מעישון בישראל.

מה חשוב לבדוק כשיוצאים למסלול טיול "ירוק"?

ככלל, כאשר אנו מדברים על טיול "ירוק" ישנן 2 משמעויות עיקריות – טיולי טבע מובהקים (מחנאות/טרקים) וטיולים בעלי מודעות לאיכות הסביבה. כמובן שניתן לשלב מסלולי טיול משני הסוגים. זה מכבר, המגמה הירוקה שוטפת את העולם וגם עולם התיירות דאג למענה בדמות מקומות לינה ירוקים, בין השאר.
מטבע בדברים, כאשר מדובר במגמה בעלת משמעויות כלכליות, יימצאו גם מקומות אשר מתהדרים בכותרת הנכונה, אלא שהיא ריקה מתוכן. לכן, כשמזמינים חדר במקום מתוך כוונה שיהיה "ידידותי לסביבה" צריך לוודא שהבניה נעשתה על פי כללים ידידותיים לסביבה וגם שהניהול של משק הבית כזה. כדאי לוודא שהשארתם מאחורה גם את ביתכם מעט יותר ידידותי לסביבה. אפשר למשל לוודא שכיביתם את כל מכשירי החשמל לפני שיצאתם מהבית.
מספר אתרי אינטרנט המציעים מידע בנושא: Green hotels– מציע כמה כללים בסיסיים למטייל הידידותי לסביבה ורשימה של מלונות ברחבי העולם המחוייבים למטרה . Ecotourism– איגוד עולמי לתיירות אקולוגית. ולתיירות אקולוגית בישראל.

למרות המידע הרב אשר אתרים אילו ואחרים מציעים – אנו ממליצים לתיירים האקולוגים להיות עירניים וקצת ספקנים על מנת לוודא שכספם וזמנם יוצאו במקומות הנכונים, מבחינתם.

מלבד "טיולים ירוקים" כל אחד יכול לעשות עוד למען הסביבה. אנחנו יכולים למחזר, להשתמש בשקיות בד, להחליף נורות בבית ובעיקר לצרוך בצורה אחראית. אפשר למצוא כמה קישורים של חנויות למוצרים אשר משתמשים באנרגיה חלופית פה, פה, פה ו – פה.