זהירות: העוגיה הזו עשויה לסכן לכם את הטיסה!

נוסעים רבים חווים את החמרה בהסדרי הביטחון לפני טיסה לחו"ל. אם פעם היה מספיק לחייך ולענות על כמה שאלות, היום צריך לעבור לפעמים סדרה של בדיקות לא נעימות. בכמה שדות תעופה הסדרי הביטחון מחמירים מאשר באחרים. הנה למשל סיפור על איך העוגיה אשר בתמונה עשויה למנוע מכם עליה חלקה על המטוס.

עוגיה

הקרם מסוכן לבריאות הנוסעים!

ארצות הברית היא מדינה אשר בה הסדרי הביטחון נחשבים למחמירים ולמתסדלים ביותר. הסדרי הביטחון אשר נקבעו על ידי רשות שדות התעופה האמריקאית הם תוצר של נסיונות עבר של גורמים שונים לחבל בטיסות. לדוגמא, בגלל שמישהו החביא פעם חומרי נפץ בנעליים, על כולנו להסיר את הנעליים בבידוק הבטחוני. בשדות תעופה רבים בארצות הברית לא מספיק לעבור בגלאי מתכות. צריך גם לעבור במכונה נוספת שלא ברור בדיוק כמה קרינה משמשת אותה לא ברור אם ההסדרים הללו משפרים את רמת הביטחון של הנוסעים. כן ברור שהם מעצבנים.


אז איך כל זה קשור לעוגיה? ובכן… כידוע, במקומות רבים בעולם אסור להעלות נוזלים לטיסות (דווקא באל על מרשים לנוסעים ישראלים רבים להעלות בקבוקי מים). אז בשדה התעופה של לאס וגאס חושבים שג'לים הם סוג של נוזל. נוסעים רבים גילו שהשומרים הערניים של שדה התעופה של לאס וגאס אינם מרשים להעלות עוגיות עם קרם לטיסות. והסיבה? הקרם נראה להם ג'לי ביותר. וג'ל כידוע מסוכן. ככל הידוע לנו מסוכנות במיוחד עוגיות עם מילוי קרם.

נוסעת אחת החליטה לבחון את רמת המסוכנות של עוגיות קרם. היא קנתה עוגיות Red Velvet ופנתה לעלות על מטוס בלאס וגאס. כצפוי היא נעצרה בבידוק הבטחוני. גם כאשר הציעה להכניס את העוגיה לשקית אטומה זה לא עזר. יודעים למה? כי הנפח של העוגיה יותר מ 100 מ"ל. זה לא שינה לשומרים שהקרם "המסוכן" מצפה רק את החלק העליון של העוגיה.

אז זיכרו: עוגיות אמנם עשויות להיות טעימות אך יש להן מגרעות. מצד אחד הן משמינות ומצד שני הן ככל הנראה מסוכנות ביותר לביטחון הנוסעים…

2 תגובות לכתבה “זהירות: העוגיה הזו עשויה לסכן לכם את הטיסה!”

  1. מאת רוזלין:
  2. מאת עידו וינברג:

הגב לכתבה