החתונה המלכותית בלונדון

החתונה המלכותית היתה יום חג בלונדון.  מליוני בריטים ובניהם מאות אלפי תיירים מלאו את רחובות לונדון ואת הככרות המרכזיות שלה כדי לשמוח עם הזוג המלכותי.  החתונה המלכותית היתה גם יום חג תיירותי.  גם לאנשים אשר בקרו בלונדון מספר רב של פעמים, כמונו, היווה הביקור הזדמנות לראות את העיר באור אחר.  מוקדי ההתרחשויות היו בעיקר כיכר טרפלגר, הייד פארק וארמון בקינגהם, כמובן.  בכיכר טרפלגר הקימה העירייה מסכי ענק.  מאות אלפי בריטים ותיירים הצטופפו בכיכר עם דגלי בריטניה בידיהם כדי לצפות בשידור החי של החתונה ולאחריו של הזוג המלכותי אשר נופף אליהם ממרפסת הארמון.  הכיכר, אשר שוכנת למרגלות מוזיאון ה National Gallery ולרוב מלאה מטיילים, היתה עמוסה עד אפס מקום.  אבל עובדה זו לא פגמה בהתרגשות או במצב הרוח.  כשהנסיך וויליאם נשק לנסיכה הטריה קייט, הקהל הריע ונופף בדגלים.  מחזה מרשים.

כיכר טרפלגר

כיכר טרפלגר חוגגת את החתונה המלכותית

בהייד פארק לא הסתפקו במסכי הענק וכדי לשמוח עם הזוג המלכותי התקיימו במקום הופעות חינם לשמחת הקהל הלונדוני העולץ.  הפארק הירוק והיפה אשר משמש בימים כתיקונם את תושבי לונדון כיעד נופש עירוני, לפעילויות ספורט כמו ריצה, רכיבה על אופניים ואף לשחיה, הפך לקרנבל אנושי של ממש ביום החתונה.  מזג האויר אשר היה חמים ולמרבה המזל לא גשום תרם רבות להצלחת החגיגות.

שמחים בחתונה המלכותית

החתונה המלכותית משמחת בכל גיל

עבור מרבית המטיילים אשר לא יכלו להגיע עד לארמון באקינגהם או לראות את הזוג המלכותי עובר בכרכרה מהודרת, טיול רגלי בעיר היווה תחליף הולם.  ראש העיר של לונדון לא הסכים לאפשר נסיעה חינם בטיוב, (הידוע גם בכינויו האנדרגראונד – הרכבת התחתית של העיר), אך למרות זאת העומס היה גדול.  עובדה זו גם לא עמעמה את האוירה הטובה הכללית, שכן מערכת התחבורה הציבורית של לונדון מצויינת ואפשרה התנהלות תקינה ויעילה של התנועה הרבה.

הרכבת התחתית של לונדון

הרכבת התחתית של לונדון

אם גם אתם, כמונו, אוהבים את התרבות, הקרבה, השפה המוכרת ושלל הגירויים שיש ללונדון להציע, קראו עוד על תכנון טיול ללונדון.

הגב לכתבה