ארמונות מודרניים בארצות הברית

תנו לאמריקנים הזדמנות לעשות משהו הכי נוצץ והכי גדול והם ינצלו אותה ועוד יגדילו (בהרבה יותר מאשר שני שקלים…).  למרות שההיסטוריה של ארמונות החלה, כמובן, בעולם הישן ושארמונות רבים הם נחלתם של מנהיגים אירופאים מגלומניים או כאלה של העולם העתיק (בעיקר באסיה), העושר האמריקאי של המאה ה 19 וה 20 הוליד כמה מהארמונות המפוארים והראוותניים ביותר שניתן לדמיין.  חלק מהארמונות הללו פתוחים לציבור הרחב ומאפשרים הצצה אל תרבות העושר של האלפיון העליון בארצות הברית.  המפה המצורפת תאפשר לכם להתמצא במיקום הארמונות עליהם נפרט בהמשך הכתבה:


הצג את ארמונות מודרניים בארצות הברית במפה גדולה יותר

בילטמור, קרוליינה הצפונית

בילטמור (Biltmore House and Estate) מוכתרת כבית הפרטי הגדול בעולם (על ידי בעליה הנוכחיים של האחוזה). הבית עצמו נבנה בסוף המאה ה 19 בסטנדרטים שלא יביישו אף איל הון עכשיוי (את האורות תת מימיים בבריכה השחיה המקורה כבר הזכרנו?). סיור בבית יוביל אתכם בין חדרי עבודה, חדרי שינה, חדרי אורחים, אולם באולינג דו מסלולי, בריכת שחיה, מטבח עצום עם מקררים תעשייתיים (חדשנות אדירה לאותם ימים) ועוד. משום מה הקריינות באזניות הנלוות לסיור מדגישה שהבעלים רצו אוירה ביתית וחמימה. אולי…

אחוזת בילטמור, קרוליינה הצפונית

אחוזת בילטמור, קרוליינה הצפונית

בהמשך, מחוץ לבית, ניתן ללכת לאיבוד ממש בשטחים העצומים המהווים את שטחי האחוזה. כל היערות וההרים שתראו מסביבכם שייכים בעצם לבעלי האחוזה. את השטחים עיצב אולמסטד, אותו אחד שעיצב את סנטרל פארק בניו יורק. אפשר לדמיין את הקווים המשותפים. השטחים מאד מטופחים גם כיום ומלאים פרחים ושטחים מוריקים ואף נחלים זורמים.  מפעילי בילטמור מנצלים את השטחים הללו לא רק לסיורים פרטיים אלא גם לפעילויות מאורגנות כגון רכיבה על סוסים, רכיבה על אופניים, סיורי סגווי, שיט, דיג ועוד.

בעלי האמצעים מבין קוראינו ירצו אולי לישון לילה באחוזה, באוירה דרומית מפנקת.  אולי תשתכנעו יותר אם תזכרו שתרבות ה Butler עדיין חיה ונושמת כאן.  אנו מבטיחים שלא תתאכזבו מהיחס…

כרטיס כניסה (רגיל, לא ללינה) לאחוזה עולה $60 (!) לאדם ומאפשר כניסה ליום אחד. זה אמנם אינו סכום קטן לשלם אך האחוזה והשטחים בהחלט יכולים למלא יום טיול שלם בלי שתשעממו לרגע. שהייה של מספר שעות לפחות הכרחית.

גרייסלנד, ממפיס, טנסי

גרייסלנד, הארמון הקיטשי של אלביס פרסלי בממפיס, טנסי, היא אחד הארמונות היותר מצועצעים שכסף יכול לקנות. סיור בשטחי גרייסלנד יאפשר לכם הצצה לחייו של המלך ופמליתו. תוכלו להתרשם מהישגיו (יש ממש מוזלאום לתקליטי זהב ופלטינום) ומטעמו האישי (הדי גרוע) של המלך. בחצר נמצא אפילו אחד ממטוסיו ומוקרנים בו סרטים (כמו במוזיאון חיל האויר בחצרים…). ליד הבית נמצא גם קברו של המלך אותו פוקדים עד היום רבבות מעריצים בוכיים.

קבר אלביס בגרייסלנד, ממפיס, טנסי

קבר אלביס בגרייסלנד, ממפיס, טנסי

חדר קיטשי אופייני בגרייסלנד, ממפיס

חדר קיטשי אופייני בגרייסלנד, ממפיס

כרטיס כניסה עולה החל מ $30 למבוגר. ניתן לרכוש כרטיסים גם לסיורים מודרכים ולסיורי VIP.