אטרקציות בסן פרנסיסקו

טיול בחוף המערבי בארצות הברית לא יהיה שלם בלי יומיים בסן פרנסיסקו.  אטרקציות בסן פרנסיסקו כוללות משהו לכל אחד.  בסן פרנסיסקו אפשר לשטוף את העיניים בכחול ובירוק עם טיול אופניים לאורך האוקיינוס, מעבר לגשר שער הזהב ועד העיירה האירופאית סוסליטו.  האנשים בסן פרנסיסקו צבעוניים.  יש שיאמרו מוזרים.  צפיה באנשים היא בהחלט אחת האטרקציות בסן פרנסיסקו.  האנשים הללו הגיעו ממקומות שונים בעולם.  יש בסן פרנסיסקו מסעדות מעולות ברדיוס קצרצר.  אפשר למצוא בה קפה ומאפים איטלקיים משובחים, מסעדות מרוקניות, מאכלי ים, אוכל יפני.  מה לא?  סן פרנסיסקו מצויינת גם לאוהבי נוף אורבאני.  העיר הזו שנהרסה ברעידת האדמה הגדולה של 1906 נבנתה מחדש עם לא מעט סגנון וייחודיות.  העיר גם מפורסמת בעליות ובמורדות התלולים שלה.  לא רק רחוב לומברד מושך תיירים ובצדק. אבל מעבר לכל אילו, לדעתנו אחד המרכזיות באטרקציות בסן פרנסיסקו היא האוירה של העיר.  לא סתם שר סקוט מקינזי על יפי הנפש שמגיעים לפה.  יש בסן פרנסיסקו אוירה של חופש.  והרי אין כמו אוירה של חופש בטיול מוצלח.

קרוניות בסן פרנסיסקו

קרוניות עדיין משמשות נוסעים בסן פרנסיסקו

אז אחרי ההקדמה הזו בטח יש לכם חשק ליסוע ולראות את סן פרנסיסקו בעצמכם?  אתם צודקים.  לדעתנו כדאי מאד לשלב ביקור בסן פרנסיסקו כחלק מטיול בחוף המערבי.  בפסקאות הבאות נביא כמה דוגמאות נוספות של אטרקציות בסן פרנסיסקו.

טיול אופניים לסוסליטו


אחת האטרקציות הכי פופולאריות למטיילים בסן פרנסיסקו היא לקחת אופניים ולרכוב מעל לגשר שער הזהב (Golden gate bridge) עד לסוסליטו השכנה.  אמנם, אין מדובר ברכיבה ארוכה במיוחד, אבל היא גם לא מתאימה לכל אחד.  אם אתם מתכוונים לרכוב לסוסליטו על אופניים תהיו מוכנים לכך שזה לוקח כמה שעות.  חלק מהרכיבה כולל ירידה של כשני קילומטרים בשולי כביש די עמוס.  היו בטוחים שאתם מסוגלים לכך, במיוחד עם אתם מטיילים עם המשפחה.  את החזרה אפשר לעשות גם ברכיבה, או שאפשר לבחור לקחת את המעבורת חזרה.  היתרון במעבורת הוא שהיא מאפשרת נופים מאד יפים של הגשר ושל אי הכלא אלקטרז.  בדרך לסוסליטו תוכלו להינות מנופים של הגשר ושל חופי רחצה. מעל הגשר עצמו תוכלו לצפות בספינות ובסירות ובנוף הררי ירוק שנשפך לתוך הים. שווה בהחלט את המאמץ. דווקא בסוסליטו עצמה אין הרבה מה לעשות.  העיירה מאד יפה וניכר שלאנשים שחיים בה יש כסף.  למטיילים היא מציעה בעיקר יעד כתירוץ לטיול.  את האופניים משכירים בדרך כלל מאחד מדוכני ההשכרה שנמצאים סמוך לקו החוף ב Fisherman's wharf.

גשר שער הזהב

גשר שער הזהב

טיול לאלקטרז

רובכם בודאי שמעתם על אי הכלא המפורסם אלקטרז.  האי נעשה מפורסם במיוחד כנראה בזכות הפושעים המוסכנים אשר שהו בו ובינהם אל קפונה הידוע לשמצה.  אף פושע מעולם לא הצליח לברוח מאלקטרז.  אולי היו אילו סידורי האבטחה הקפדניים או שמא האוקיינוס הקר ושורץ הכרישים שהיה צריך לצלוח בדרך חזרה לסן פרנסיסקו ולחוף מבטחים.  אבל העובדה שלא הצליחו.  היום, דרך אגב, יש תחרויות שחיה מאלקטרז לסן פרנסיסקו.  מטיילים יכולים להגיע לאלקטרז על גבי מעבורת.  הסיור באי אך ורק באופן מודרך.  מומלץ מאד להזמין מקומות הרבה זמן מראש כיוון שישנם ימים בהם הסיורים מתמלאים.  לאוהבי הריגושים יש גם סיורים בלילה.

אלקטרז

אטרקציות בסן פרנסיסקו - אלקטרז

אריות ים בסן פרנסיסקו

הנמל של סן פרנסיסקו הפך לאורך השנים למוקד תיירות ונופש.  בנמל אפשר למצוא אוכל טוב, אוירת נמל נעימה ו… אריות ים.  אין מדובר באריות ים מאולפים או במיצג של איזהשהו אקווריום.  מדובר באריות ים פראיים שמשום מה מצאו את אחד המזחים כנקודת מפלט אהובה מכרישים ומהים הסוער.  אין דרך להבטיח שתראו את אריות הים או שתחזו במריבות הקולניות שלהם בזמן הטיול שלכם בסן פרנסיסקו, אבל אם הם מחליטים להיות על המזח, ולרוב הם מחליטים כך, זוהי אטרקציה שלא כדאי להחמיץ.

לך מערבה…

אז אם לסכם, אטרקציות בסן פרנסיסקו לא חסרות. יומיים בעיר הזו כחלק מטיול בחוף המערבי מומלצים מאד. סן פרנסיסקו אפילו מתאימה כטיול חורף (אם כי הסתיו והאביב מחמיאים לה יותר). אפשר בהחלט לשטוף בה את העיניים בכחול ובירוק, כמו שאמר איינשטיין. אפשר לאכול בה טוב ואפשר לצאת ממנה ליעדים מרתקים או לסיים בה טיול מדהים.

תגובה אחת לכתבה “אטרקציות בסן פרנסיסקו”

הגב לכתבה